X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Należy nazwać to zło". Macron zapowiada walkę z "plagą antysemityzmu"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 01:30
Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiada, że "bez wytchnienia" walczyć będzie z antysemityzmem, który - jak to ujął - "dziś, tak samo, jak wczoraj, jest niemożliwą do zaakceptowania plagą".
- W Europie i w USA obserwujemy nowy wzrost aktów antysemickich - podkreślił Macron
- W Europie i w USA obserwujemy nowy wzrost aktów antysemickich - podkreślił MacronFoto: PAP/EPA/PASCAL ROSSIGNOL/POOL
policja francja 1200 free.jpg
Szef kontrwywiadu Francji: trzeba coraz częściej walczyć z dżihadem nastolatków

Pałac Elizejski opublikował przemówienie, jakie Macron wygłosił poprzez łącze wideo z okazji Światowego Forum Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC).

Czytaj także:

Nawiązując do tego, co wielu prawników i publicystów nazywa "skandalem z niesądzeniem mordercy" 65-letniej Żydówki Sary Halimi, Macron zapowiedział zmiany w prawie francuskim. Zabójca, który był pod wpływem haszyszu, uznany został przez kolejne instancje sądowe za pozbawionego świadomości i nieodpowiedzialnego za swój czyn.

- W Europie i w USA obserwujemy nowy wzrost aktów antysemickich - zauważył Macron. Podkreślił, że "należy nieustannie, z całą energią zwalczać tę plagę".

1200_islam_Forum.jpg
"Zagrożenie terroryzmem skłoniło wojskowych do reakcji". Prof. Rouban o sytuacji we Francji

- Aby walczyć, należy nazwać zło - zaznaczył, przypominając, że Francja oficjalnie uznała definicję antysemityzmu, przyjętą przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA).

Antysemityzm - ataki na państwo Izrael

Zgodnie z tą definicją, antysemityzm to ataki na państwo Izrael, gdy uznaje się je za wspólnotę żydowską. Jednak krytykowanie Izraela, w sposób, w jaki krytykuje się każde inne państwo, nie może być traktowane jako antysemityzm.

Macron zapewnił o "nigdy niesłabnącym, głębokim zaangażowaniu Francji w bezpieczeństwo Izraela i w jego prawo do obrony zgodnie z prawem międzynarodowym".

Poruszając "irańską kwestię jądrową", prezydent stwierdził, że rozwiązanie nastąpić może tylko poprzez negocjacje z Teheranem. Oznajmił, że od wyboru prezydenta Joe Bidena, wraz z USA i innymi partnerami Francja pracuje nad "znalezieniem rozwiązania, które zapewni bezpieczeństwo i stabilność regionu".

pb

Czytaj także

Pandemia nasiliła antysemityzm. W niemieckojęzycznych "społecznościówkach" zauważalny jest wzrost

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 14:47
W czasie pandemii liczba antysemickich treści w niemieckojęzycznych mediach społecznościowych wzrosła 13-krotnie. We francuskojęzycznych 7 razy - przywołuje dane Komisji Europejskiej portal dw.com.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podstępne oblicze antysemityzmu". Nieznany sprawca podpalił synagogę w Ulm

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 04:00
Nieznany sprawca podpalił synagogę w mieście Ulm na południu Niemiec. Pożar szybko ugaszono. Incydent jako "podły atak" ostro potępił premier Badenii-Wirtembergii Winfried Kretschmann.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Musiał: w Niemczech islamski antysemityzm jest pomijany

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 10:21
- W Niemczech islamski antysemityzm, który połączył się z lewicowym antysemityzmem skierowanym przeciwko Izraelowi, jest pomijany. Nie ma diagnozy, nie ma problemu, nie można więc go zwalczać - mówił mieszkający w Niemczech historyk prof. Bogdan Musiał.
rozwiń zwiń