X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koniec prawa weta w UE? Rzońca: absurd, to niezgodne z traktatami

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 18:07
- Minister spraw zagranicznych Niemiec pomyślał, żeby odebrać głos mniejszym państwom, bo wtedy Niemcy będą mogły już robić co chcą  - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca (europoseł PiS).

Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas wezwał do zniesienia prawa weta, przysługującego każdemu państwu Unii Europejskiej. Zdaniem polityka partii socjaldemokratycznej, Wspólnota nie powinna być "zakładnikiem pojedynczych państw członkowskich".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
ue 1200 free unia europejska 2.jpg
Jacek Saryusz-Wolski o pomyśle zniesienia weta w UE: zmieniłoby to układ sił

Europoseł PiS Bogdan Rzońca jest zdania, że szef niemieckiej dyplomacji "pewnie by chciał, żeby było tak, jak w urzędach instytucji Unii Europejskiej", gdzie, jak wskazywał, większość czołowych stanowisk piastują przedstawiciele tzw. starej UE.

Posłuchaj
12:52 Rzońca.mp3 Bogdan Rzońca o pomyśle rezygnacji z weta w UE (Rozmowa PR24)

 

Czytaj także:

Heiko Maas "nie słyszał o brexicie"

- Minister spraw zagranicznych Niemiec pomyślał, żeby odebrać głos mniejszym państwom, bo wtedy Niemcy będą mogły już robić co chcą - stwierdził polityk.

- Pomysł jest o tyle absurdalny, że jest, po pierwsze, niezgodny z traktatami - mówił gość PR24. - Po drugie, (...) szef MSZ Niemiec w ogóle nie słyszał o brexicie, bo to właśnie Brytyjczycy zostali obrażeni przez Parlament Europejski i instytucje unijne, nie słuchano ich, więc poszli - stwierdził.

Więcej w zapisie audycji 

* * *

Audycja: Rozmowa PR 24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Bogdan Rzońca

Data emisji: 08.06.2021

Godzina emisji: 17.34

PR24/ms, IAR

Czytaj także

Rozmowa Michel-Putin. Szef RE: Rosja musi zmienić zachowanie, jeśli chce lepszych relacji z UE

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 18:22
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel powiedział, że Rosja musi zmienić swój sposób zachowania i działania, jeśli chce lepszych relacji z Unią. Charles Michel przedstawił to stanowisko podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
rozwiń zwiń