X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lockdown w szkołach? Niedzielski: są ostatnim miejscem, w którym chcielibyśmy wprowadzać ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 10:20
- Szkoły są ostatnim miejscem, w którym chcielibyśmy wprowadzać jakiekolwiek ograniczenia, bo poprzedni rok już nas bardzo dobrze nauczył i udowodnił, że ograniczenie pracy szkoły ma ogromne koszty, które ponoszą dzieci - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Szkoły w obliczu pandemii. Minister zdrowia wyjaśnia
Szkoły w obliczu pandemii. Minister zdrowia wyjaśniaFoto: shutterstock.com/Halfpoint

Adam Niedzielski w TVN24 był pytany, czy możliwe jest wprowadzenie lockdownu, gdyby liczba zakażeń znacząco wzrosła. Szef MZ wskazał, że w tej kwestii istotniejsza jest liczba pacjentów z COVID-19 przebywających w szpitalach. Powiedział, że gdyby poziom hospitalizacji był dramatycznie wysoki, "to trzeba będzie wykorzystywać wszystkie narzędzia, które mamy do dyspozycji". Podkreślił, że "wszystko jest warunkowane sytuacją epidemiczną".

- Szkoły są ostatnim miejscem, w którym chcielibyśmy wprowadzać jakiekolwiek ograniczenia, bo poprzedni rok już nas bardzo dobrze nauczył i udowodnił, że ograniczenie (pracy - red.) szkoły ma ogromne koszty, które ponoszą dzieci i nie mówię tutaj tylko o koszcie braku edukacji, ale też o różnych problemach psychicznych i psychiatrycznych z tym związanych. Więc te restrykcje - jeżeli będziemy je stosowali - to oczywiście będą szły w kierunku ograniczenia mobilności, bo tutaj chodzi o to, żeby było jak najmniej okazji do transmisji wirusa - powiedział.

Powrót uczniów do szkół

W poniedziałek, 10 stycznia uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach. Ministerstwo Edukacji i Nauki przypomina, że organizacja pracy w szkołach i w placówkach oświatowych powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostało ograniczone od 20 grudnia do niedzieli 9 stycznia 2022 r. W miejsce nauki stacjonarnej wprowadzono zdalną.

Zobacz: Historia i teraźniejszość od 1 września w szkołach. Czarnek w PR24: podstawy programowe są gotowe

Czytaj także:

pb

Czytaj także

MEiN wspiera uczniów po powrocie do szkół. Zaproponowano cztery programy

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 21:44
Uczniowie mogli wziąć udział w programach wsparcia po pandemii przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w 2021 roku. Programy dotyczą czterech obszarów: poprawy kondycji fizycznej uczniów, wsparcia psychologicznego dla uczniów i nauczycieli, pomocy w uzupełnianiu wiedzy i profilaktyki krótkowzroczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szybko dokończyć reformę oświaty". Przemysław Czarnek o planach MEiN na ten rok

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 01:40
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wymieniając priorytety kierowanego przez niego resortu na rok 2022, wskazał na konieczność szybkiego dokończenia reformy oświaty, zreformowanie matury 2023 r., a także dokończenie ewaluacji uczelni wyższych i położenie nacisku na status zawodowy nauczyciela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz większe zainteresowanie prywatnymi szkołami. Więcej wydajemy też na korepetycje dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 11:39
W ostatnim dziesięcioleciu wydatki na prywatną edukację dzieci w Polsce znacząco wzrosły - zauważył Polski Instytut Ekonomiczny. Według ekspertów coraz więcej rodzin przeznacza na ten cel "stosunkowo duże kwoty", co może oznaczać, że przechodzi ze szkolnictwa publicznego na prywatne.
rozwiń zwiń