X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
szkoła

"Dużo pozytywnych sygnałów od rodziców". Rzecznik MEN o pierwszym dniu zajęć w klasach I-III

- Blisko 48 tys. uczniów klas I-III z prawie 7,5 tys. publicznych i niepublicznych szkół podstawowych mogło skorzystać z zajęć w poniedziałek, w pierwszym dniu stopniowego uruchomienia szkół - poinformowała rzecznik prasowa MEN Anna Ostrowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Edukacji Narodowej edukacja szkoła podstawowa szkoła Koronawirus w Polsce pandemia

Depresja w dobie epidemii koronawirusa. Alarmujące wyniki badań!

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej przeprowadzono badanie, które pokazało, że dorośli źle znoszą sytuację pandemii - 1/3 balansuje na granicy depresji lub też ją przekroczyła. W badaniu wzięło udział ponad 100 nastolatków, aż 44 proc. ma objawy depresyjne, czyli spełnia kryteria łagodnego epizodu depresji.  
Zobacz więcej na temat:  zdrowie depresja koronawirus szkoła społeczeństwo psychiatria infografika Daniel Wydrych

Wraca edukacja dla klas I-III. Szef MEN: wysyłanie dzieci teraz do szkoły jest możliwością, a nie obowiązkiem

- Rodzice, którzy będą przyprowadzali dzieci do szkoły maja spełniać te same zasady co dorośli w przestrzeni publicznej: dwumetrowy dystans, zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przed wejściem do placówki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, minister edukacji.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA Katarzyna Gójska Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski szkoła Koronawirus w Polsce

Szef MEN: w zakresie egzaminów w dobie epidemii nie należy spodziewać się kolejnych zmian

- Wydaliśmy szczegółowe wytyczne, które uzgodnione są z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz ministrem zdrowia. Wskazaliśmy, że te grupy dzieci, które znajdą się w szkole, powinny być zdecydowanie mniejsze niż tradycyjnie. Zakładamy, że one nie będą liczyły więcej niż 12 czy w szczególnych przypadkach 14 dzieci - powiedział w Polskim Radiu 24 minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dariusz Piontkowski edukacja szkoła Polskie Radio 24

Od dziś zajęcia w szkołach podstawowych dla klas I-III. Zobacz szczegóły

Od poniedziałku w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III, jednocześnie nadal będzie organizowana nauka zdalna. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że tak jak w przypadku uruchamiania przedszkoli, sytuacja w szkołach będzie monitorowana.
Zobacz więcej na temat:  edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej społeczeństwo nauczyciel dzieci zdalne nauczanie Koronawirus w Polsce POLSKA

Dyrektor CKE: maturę będzie można napisać bez zasłaniania twarzy

- Egzamin maturalny można pisać z odsłoniętymi ustami i nosem. Zdający nie siedzą twarzą w twarz do siebie, a jeden za drugim - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dodał, że podobnie jak w restauracjach, podczas matur zachowane będą bezpieczne odległości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła matura Koronawirus w Polsce Ministerstwo Edukacji Narodowej

Zdalna szkoła. Pedagog: taka będzie jej skuteczność, jaka będzie samodyscyplina ucznia

- Oparliśmy nauczanie na przymusie. Teraz nagle ten uczeń, który jest dyscyplinowany przez oceny, wywiadówki, niezadowolenie rodziców itp. musi się przełączyć z trybu zewnętrznego motywowania, czyli takiego "musisz, bo...", na wewnętrzną motywację. A tej motywacji nie zbudowaliśmy. To jeden z mankamentów szkoły. Nie zbudowaliśmy mody na uczenie się, na bycie dobrym uczniem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Aleksander Nalaskowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz Katarzyna Gójska edukacja szkoła społeczeństwo

MEN przedłuża zamknięcie szkół. Sprawdź do kiedy placówki pozostaną nieczynne

- W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca - poinformowała rzecznik MEN Anna Ostrowska. W czwartek wiceminister edukacji Maciej Kopeć mówił, że to ograniczenie będzie do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej edukacja szkoła nauczyciel społeczeństwo Koronawirus w Polsce zdalne nauczanie

Częściowo wracają zajęcia w szkołach. Sprawdź, co zmieni się w edukacji od 18 maja

- Zajęcia praktyczne możliwe będą od poniedziałku, 18 maja, m.in. w szkołach policealnych, branżowych, technikach oraz zajęcia pozaszkolne np. w domach kultury - poinformował w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Tego dnia mogą również wrócić do działalności m.in. schroniska młodzieżowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus wirus zdrowie Dariusz Piontkowski szkoła

Rzecznik MEN: chcielibyśmy, by uczniowie mogli mieć wakacje

- Zgodnie z naszymi zapowiedziami, z tym co mówił minister edukacji narodowej, chcielibyśmy, aby uczniowie mogli mieć wakacje. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie powinni mieć czas wolny - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Anna Ostrowska, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Ministerstwo Edukacji Narodowej szkoła edukacja zdalne nauczanie nauczyciel społeczeństwo Trójka POLSKA