X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Adam Niedzielski

Minister zdrowia: sytuacja jest bardzo poważna, musimy zwiększyć obostrzenia

- Sytuacja jest bardzo poważna, musimy zwiększyć obostrzenia, bo bronimy zarówno bezpośrednio zdrowia ludzi, jak też wydolności systemu opieki zdrowotnej - mówił w Sejmie minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że liczba czerwonych stref dochodzi już do 300 przy liczbie powiatów wynoszącej 380.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce POLSKA Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski społeczeństwo COVID-19 epidemia

ANALIZA Projekt PiS o przeciwdziałaniu epidemii COVID-19. Sprawdzamy, co zawiera

Posiedzenie Sejmu podczas którego posłowie mieli rozpatrzyć m.in. projekt ustawy autorstwa PiS dotyczącej przeciwdziałania epidemii COVID-19 zostało odłożone do środy. Proponowane przepisy zakładają m.in. objęcie penalizacją nieprzestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków zawartych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi lub w przepisach o Państwowej Inspekcji Sanitarnej także o osoby zdrowe.   
Zobacz więcej na temat:  Adam Niedzielski COVID-19 POLSKA

"To ustawa ponad politycznymi podziałami". Prezydent dziękuje premierowi za Fundusz Medyczny

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę o Funduszu Medycznym, który ma finansowo wspierać poszerzanie dostępu do nowoczesnych metod leczenia i leków zapewniających skuteczną diagnostykę oraz terapię. - Fundusz Medyczny to element dopełniający system, dzięki któremu każdy będzie miał możliwość znalezienia wsparcia, opieki i ratunku w trudnych sytuacjach - powiedział prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 Andrzej Duda prezydent Mateusz Morawiecki premier Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia służba zdrowia służby i bezpieczeństwo zdrowie GOSPODARKA

"Politykierstwo wygrało dziś ze zdrowiem". Adam Niedzielski o odroczeniu obrad Sejmu

- Jeśli nie możesz pomóc to chociaż nie przeszkadzaj. Politykierstwo wygrało dziś ze zdrowiem - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski po tym, jak posłowie poparli wniosek KO o odroczenie obrad Sejmu, który mial się zająć projektem ustawy dot. COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska pandemia POLSKA

Bez dodatkowego dnia wolnego. Minister zdrowia apeluje o rozłożenie w czasie wizyt na cmentarzach

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował, by wizyty na cmentarzach związane z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym rozłożyć w czasie na tydzień poprzedzający je i następujący po nich. Prosił także, aby do minimum ograniczyć w tym czasie kontakty społeczne, by w ten sposób przyczynić się do powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 społeczeństwo bezpieczeństwo zdrowie Wszystkich Świętych Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia infografika POLSKA

Rząd zapowiada tymczasowe szpitale polowe. Ekspert: wzorem model amerykański

- Byłbym zadowolony, gdybyśmy szli w stronę modelu amerykańskiego, tzn. aby do szpitali tymczasowych trafiali pacjenci w stanie lekkim, a pacjentów w stanie ciężkim nadal hospitalizowano w normalnych szpitalach - powiedział dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 społeczeństwo Adam Niedzielski

Minister zdrowia: tymczasowe szpitale, prywatne lecznictwo i żołnierze wesprą walkę z COVID-19

Tymczasowe szpitale w każdym województwie, prywatne lecznictwo, medycy z zagranicy, rezydenci oraz żołnierze wesprą walkę z COVID-19 - to niektóre z rozwiązań, które zapowiedział w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo infografika choroba wirus zdrowie

Szpitale prywatne włączone do walki z COVID-19. Minister zdrowia przedstawił warunki współpracy

- Zarówno premier, jak i minister zdrowia będą mieć uprawnienia do kierowania poleceń do prywatnych szpitali, które będę włączone do walki z koronawirusem. Otrzymają warunki finansowe analogiczne do tych, jakie mają szpitale publiczne - zapowiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 społeczeństwo Adam Niedzielski

Będą dodatki do wynagrodzenia za walkę z COVID-19. Minister zdrowia zapowiada zmiany dot. personelu medycznego

- Aby zwiększyć liczbę personelu do walki z epidemią, lekarze rezydenci będą zwolnieni z egzaminu ustnego - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Przekazał ponadto, że personel medyczny zaangażowany w walkę z COVID-19 będzie otrzymywał dodatek w wysokości 100 proc. podstawowego wynagrodzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Adam Niedzielski służba zdrowia lekarz społeczeństwo zdrowie

Projekt ustawy zdrowotnej jeszcze dziś trafi do Sejmu. Adam Niedzielski o jego szczegółach

Projekt ustawy zdrowotnej, dotyczącej m.in. zachęt finansowych dla personelu medycznego, jeszcze w poniedziałek trafi do Sejmu - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. - Chcemy wrócić do zarządu komisarycznego w szpitalach, które nie będą wykonywały poleceń wojewodów- dodał.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 Adam Niedzielski POLSKA Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo

Na Stadionie Narodowym powstaje szpital polowy dla pacjentów z COVID-19

Według informacji portalu wp.pl, w Warszawie na Stadionie Narodowym powstawać ma szpital polowy dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak podaje Wirtualna Polska, prace ruszyły w sobotę, a nadzoruje je sam szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Pytany o to przez portal polsatnews.pl potwierdził tę informację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd polityka koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 Mateusz Morawiecki Michał Dworczyk Adam Niedzielski