X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Międzypartyjne spotkanie u marszałek Sejmu. "Padły konkretne propozycje"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 15:43
Marszałek Sejmu na środowej konferencji prasowej podsumowała spotkanie z szefami klubów i kół parlamentarnych, które dotyczyło strategii walki z pandemią COVID-19. - Dyskusja była merytoryczna. Zaproszenie do rozmowy służyło temu, by zorientować się, czy są kwestie, które nas łączą - przekazała Elżbieta Witek.
Konferencja prasowa marszałek Sejmu Elżbiety witek po spotkaniu z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych
Konferencja prasowa marszałek Sejmu Elżbiety witek po spotkaniu z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnychFoto: PAP/Radek Pietruszka

W środę w Sejmie odbyło się spotkanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Tematem było wypracowanie projektu ws. możliwości weryfikacji szczepień pracowników. Poza posłami i senatorami w rozmowach wzięli udział m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i przedstawiciele Rady Medycznej.

Międzypartyjne spotkanie

Na briefingu po spotkaniu Elżbieta Witek zauważyła, że trwało ono prawie trzy godziny. - Dyskusja była długa, merytoryczna, dotyczyła spraw, które są ważne dla naszych obywateli, dlatego, że wirus nie ma żadnych barw partyjnych - podkreśliła.

Marszałek Sejmu zaznaczyła, że nie wiemy, w jakim kierunku wirus będzie się rozwijał i musimy być na to przygotowani. - Moje dzisiejsze zaproszenie było właśnie po to, żeby zorientować się, czy są takie miejsca wspólne, kwestie, które nas łączą. Bo o tym, że mamy różny pogląd na wiele kwestii, w tym na działania rządu dotyczące walki z pandemią, to jest oczywiste, wody z ogniem się nie pogodzi - mówiła.

Elżbieta Witek podkreśliła jednak, że przedstawiciele PiS i opozycji mają wiele pomysłów, w których można dostrzec wspólny mianownik. - Dyskusja naprawdę była rzeczowa, padały konkretne propozycje, szczególnie ze strony KP-PSL, Kukiz'15, Lewicy i Polski 2050 - wskazała marszałek.

- Mam nadzieję, że z tych rozwiązań proponowanych dzisiaj przez poszczególne kluby i koła może powstać projekt, który będziemy w stanie przyjąć ponad podziałami i oczywiście we współpracy z rządem - dodała.

"Wirus wciąż jest"

Jak relacjonowała, przedstawiciele opozycji podczas spotkania wskazywali m.in., że wszystkie rekomendacje Rady Medycznej przy premierze powinny być "jawne i rząd powinien się tych rekomendacji trzymać". - Otóż te rekomendacje są jawne - podkreśliła Elżbieta Witek.

Marszałek poinformowała również, że najnowsza rekomendacja z 22 listopada zaleca, by zachęcać do szczepień. - I zachęcamy, bo szczepienia chronią przed ciężką chorobą, śmiercią czy hospitalizacją - dodała.

Czytaj więcej
szczepienia free shutterstock 1200 (1).jpg
Andrzej Gelberg: w sytuacji zagrożenia szczepienie nie jest tylko sprawą indywidualną

- Druga sprawa - maseczki - one jednak z dużej mierze, czterokrotnie zmniejszają ilość czy moment, gdy możemy się od kogoś zarazić. One chronią, dlatego trzeba tego przestrzegać. Czyli dystans, dezynfekcja, noszenie maseczek - mówiła.

Elżbieta Witek odniosła się też do kwestii funkcjonowania zakładów pracy. - Nie zamykamy ich, możemy funkcjonować w przestrzeni publicznej, ale jednocześnie to apel do nas i ostrzeżenie, że musimy sobie przypomnieć, że ten wirus wciąż między nami jest i musimy zachować naprawdę te reżimy bezpieczeństwa, które są przez nas czasami zapominane - podkreśliła marszałek Sejmu.

Zobacz także: Marlena Maląg w "Sygnałach dnia"

Zobacz także:

jp

Czytaj także

Krzysztof Lipiec o spotkaniu ws. szczepień: ta kwestia musi być rozstrzygnięta ustawą

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 10:00
- Mam przekonanie, że będzie to dobra rozmowa zakończona porozumieniem, a w końcowym głosowaniu nie będzie tak jak choćby z kwestią stanu wyjątkowego na granicy, gdzie cała opozycja była przeciw. To czas na głęboką refleksję, kiedy opozycja również powinna pomyśleć w kategoriach interesu państwa polskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (Prawo i Sprawiedliwość), który dyskutował z Grzegorzem Napieralskim (Koalicja Obywatelska) o możliwości weryfikacji szczepień pracowników przez pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do pracy tylko z certyfikatem covidowym. Rewolucyjna zmiana w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 09:35
Dostęp do miejsca pracy w Niemczech będą miały tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy lub osoby posiadające aktualny test na koronawirusa - wynika z nowych przepisów. Zmiany obowiązują od środy.
rozwiń zwiń