X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sejm uchwalił ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 17:40
Sejm uchwalił specustawę w sprawie budowy muru na granicy z Białorusią. Dokument przewiduje, że będzie to solidna i wysoka zapora wyposażona w system monitoringu oraz detekcji ruchu. Koszt inwestycji szacowany jest na 1,615 miliarda złotych.
Ogrodzenie poprawi bezpieczeństwo polskich granic
Ogrodzenie poprawi bezpieczeństwo polskich granicFoto: MK/ FORUM
  • Sejm zgodził się na budowę stałej zapory na granicy z Białorusią
  • Ogrodzenie ma przeciwdziałać napływowi imigrantów, ma być wysokie i korzystać z nowoczesnych technologicznie rozwiązań
  • Za projektem głosowało 274 posłów, przeciw - 174

tt sg granica.jpg
"Przekraczanie granicy w ten sposób jest bardzo ciężkie i niebezpieczne". Apel obywatelki Iraku

Ustawę poparło 274 posłów, przeciw było 174, a jeden wstrzymał się od głosu.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński mówił Informacyjnej Agencji Radiowej, że potrzeba skutecznie zabezpieczyć granicę z Białorusią przed próbami jej nielegalnego przekraczania. - Musi być solidniejsza zapora na granicy, niż ta koncentryna w tej chwili ułożona. Jest dosyć łatwa do przejścia, stanowi przeszkodę do pokonania - wskazał. 

00:19 bariera - setka 1 .mp3 Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński o zabezpieczeniu granicy polsko-białoruskiej (IAR)

- Trzeba stworzyć jak największe utrudnienie dla nielegalnego przekraczania granicy - podkreślił poseł PiS. 

PSL: potrzebne, ale drogie

Projekt poparło również Polskie Stronnictwo Ludowe. Poseł ludowców Krzysztof Paszyk krytykował jednak koszt realizacji inwestycji.

00:21 bariera - setka 2 .mp3 Poseł ludowców Krzysztof Paszyk krytykował koszt realizacji nadgranicznej inwestycji (IAR)

- Uważamy, że 1,5 mld w 100 proc. wyjęte z polskiego budżetu to za dużo przy potrzebach związanych ze służbą zdrowia, edukacją, emerytami. To bulwersuje - wyjaśniał poseł Krzysztof Paszyk. Dodał, że PSL chciałoby, by UE częściowo sfinansowała inwestycję. 

Podstawowy cel: bezpieczeństwo

Na granicy polsko-białoruskiej powstanie bariera, którą będą stanowić urządzenia budowlane wraz z instalacjami i infrastrukturą towarzyszącą, w tym elektroniczną oraz telekomunikacyjną. Ze względów bezpieczeństwa szczegóły techniczne inwestycji są niejawne. Ustawa ma przyspieszyć proces administracyjny związany z budową. Jej całkowity koszt oszacowano na 1 miliard 615 milionów złotych.

Czytaj także: 

Od początku września na terenach przygranicznych z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Polskie władze zdecydowały się go wprowadzić, aby przeciwdziałać kryzysowi migracyjnemu. Od początku października odnotowano ponad 6 tysięcy nielegalnych przekroczeń granicy z Białorusi do Polski.

1 października prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie przedłużające o 60 dni stan wyjątkowy w części województw podlaskiego i lubelskiego, przy granicy z Białorusią (PAP) 1 października prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie przedłużające o 60 dni stan wyjątkowy w części województw podlaskiego i lubelskiego, przy granicy z Białorusią (PAP)

Według polskiego rządu sytuacja na granicy z Białorusią jest elementem wojny hybrydowej, prowadzonej przez reżim w Mińsku, przy wsparciu władz rosyjskich.


mbl

Czytaj także

"Oczekujemy większej solidarności partnerów zachodnich". Wiceszef MSZ o kryzysie migracyjnym

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 11:52
- Powód wywołanego przez Łukaszenkę kryzysu jest wspólny, problem finalnie będzie dotyczył partnerów Europy Zachodniej, dlatego powinniśmy wspólnie działać. Solidarność europejska jest potrzebna - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Müller: Polska informuje migrantów na granicy o możliwości legalnego wystąpienia o azyl

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 16:07
- Polska informuje migrantów na granicy z Białorusią o możliwości legalnego wystąpienia o azyl - zapewnił rzecznik rządu Piotr Müller. Poinformował, że takie komunikaty są nadawane na granicy przez głośniki i SMS-y.
rozwiń zwiń