X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Migrantom na granicy kończą się wizy. Żaryn: Białorusini ich deportują

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 15:35
- Białoruś rozpoczęła deportacje migrantów, których wizy utraciły ważność - poinformował rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Wśród deportowanych są Syryjczycy i Libańczycy.
Granica Polski. Zdjęcie ilustracyjne
Granica Polski. Zdjęcie ilustracyjne Foto: Adrian Orłowski/ Twitter/@StrazGraniczna
  • Niektórym imigrantom z Bliskiego Wschodu, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej, kończy się ważność wiz - poinformował rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn na Twitterze
  • Jak dodał, ludzie ci są deportowani z Białorusi przez tamtejsze służby
  • Straż Graniczna odnotowała wczoraj 482 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów, to 6 obywateli Iraku i 2 Iranu
  • W ośrodkach Straży Granicznej przebywa obecnie około 1 600 nielegalnych migrantów
Uchodcy1200/Shutter
"Afganistan szantażuje falą migracji kraje zachodu". Mocny głos z Francji

Dziś do Ministerstwa Spraw Zagranicznych ponownie został wezwany białoruski chargé d’affaires w Polsce Aleksander Czesnowski. Rozmowa dotyczyła sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Rzecznik MSZ Łukasz Jasina poinformował, że Czesnowski zaprzeczył prowokacjom ze strony białoruskiej oraz nie odniósł się do innych podniesionych przez Polskę kwestii, jak sprawa konwoju humanitarnego na Białoruś.

Najwięcej prób w ostatnich miesiącach

Straż Graniczna odnotowała wczoraj 482 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów, to 6 obywateli Iraku i 2 Iranu. Pozostałym próbom funkcjonariusze Straży Granicznej zapobiegli. Za pomocnictwo polscy strażnicy zatrzymali wczoraj 5 cudzoziemców: 2 obywateli Gruzji oraz obywateli Ukrainy, Syrii i Iraku.

Czytaj także: 

W ośrodkach Straży Granicznej przebywa obecnie około 1 600 nielegalnych migrantów. Osoby złapane na przejściu przez zieloną granicę są identyfikowane, a następnie trafiają w procedurę uchodźczą, jeśli składają wnioski o objęcie ochroną międzynarodową, lub w procedurę zobowiązującą do powrotu do kraju pochodzenia.

Od początku października polska Straż Graniczna odnotowała ponad 6 tysięcy 700 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski, a od początku roku - ponad 18 tysięcy. Większość z nich przypadła na ostatnie cztery miesiące.

Zatrzymywani migranci pochodzą głównie z Iraku. Są przywożeni w pobliże granicy przez białoruskie służby.


mbl

Czytaj także

Na wniosek Interpolu w Piasecznie zatrzymano obywatela Białorusi. "Boimy się efektu mrożącego"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 15:50
W niedzielę policjanci z Piaseczna zatrzymali 27-letniego obywatela Białorusi - poinformował nadkom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy KP w Piasecznie, dodając, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez stronę białoruską, a Interpol ma jego dane. - Poinformowaliśmy, że według naszych informacji jest to osoba politycznie represjonowana, która w Polsce przebywa z wizą humanitarną i że my prosimy o natychmiastowe wypuszczenie tej osoby - mówił z kolei działacz Białoruskiego Domu w Warszawie Aleś Zarembiuk. Szef MSWiA poinformował następnie, że doszło do próby politycznego wykorzystania tzw. czerwonej noty Interpolu. KSP poinformowała, że sprawa politycznego wykorzystywania not Interpolu będzie przedmiotem listopadowych rozmów między Komendą Główną Policji a Interpolem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel o zaporze na granicy z Białorusią: rząd chce, by jak najszybciej ruszyły procedury przetargowe i budowa

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 07:56
- Wczoraj Rada Ministrów przyjęła projekt, mam nadzieję, że jak najszybciej trafi on do Sejmu - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel o budowie zapory na granicy z Białorusią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komunikaty na granicy, kłamstwa i ucieczki ze szpitali. SG o naporze migracyjnym z Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 14:17
Minionej doby odnotowano 470 prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Polską. Straż Graniczna poinformowała, że wszystkie przypadki zostały udaremnione. Rzecznik SG Anna Michalska powiedziała w trakcie briefingu prasowego, że od początku października udaremniono prawie 7 tysięcy prób przekroczenia granicy.
rozwiń zwiń