X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruski chargé d’affaires wezwany do MSZ. Jasina: nadal nie mamy odpowiedzi ws. konwoju humanitarnego

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 14:35
Chargé d’affaires Republiki Białorusi Aleksander Czesnowski został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Rozmowa dotyczyła sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
Aleksander Czesnowski, białoruski charg daffaires wezwany do MSZ
Aleksander Czesnowski, białoruski chargé d’affaires wezwany do MSZFoto: PAP/Radek Pietruszka
Jedynka Paweł Mucha 1200.jpg
Paweł Mucha: nie ulega wątpliwości, że musimy zapewnić szczelność polskiej granicy

Rzecznik resortu Łukasz Jasina przypomniał w TVP Info, że dziś znaleziono ciało kolejnej osoby, która zmarła na granicy. Powiedział, że nasz kraj nadal nie otrzymał odpowiedzi w sprawie konwoju humanitarnego wysłanego na Białoruś. Tematem rozmowy były też prowokacje służb białoruskich.

Posłuchaj
00:26 11345437_1.mp3 Rzecznik MSZ Ł. Jasina o wezwaniu Chargé d’affaires Republiki Białorusi do MSZ (IAR)

Łukasz Jasina dodał, że chargé d’affaires Republiki Białorusi zaprzeczył, jakoby jego kraj prowadził działania wobec Polski, nie skomentował kwestii konwoju, ani nie odniósł się do kwestii, które podnosiło polskie MSZ.

Straż Graniczna odnotowała wczoraj 482 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów, to 6 obywateli Iraku i 2 Iranu. Pozostałym próbom funkcjonariusze Straży Granicznej zapobiegli. Za pomocnictwo polscy strażnicy zatrzymali wczoraj 5 cudzoziemców: 2 obywateli Gruzji oraz obywateli Ukrainy, Syrii i Iraku.

Czytaj także:


W ośrodkach Straży Granicznej przebywa obecnie około 1 600 nielegalnych migrantów. Osoby złapane na przejściu przez zieloną granicę są identyfikowane, a następnie trafiają w procedurę uchodźczą, jeśli składają wnioski o objęcie ochroną międzynarodową, lub w procedurę zobowiązującą do powrotu do kraju pochodzenia.

Od początku października polska Straż Graniczna odnotowała ponad 6 tysięcy 700 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski, a od początku roku - ponad 18 tysięcy. Większość z nich przypadła na ostatnie cztery miesiące.
Zatrzymywani migranci pochodzą głównie z Iraku. Są przywożeni w pobliże granicy przez białoruskie służby.

dn

Czytaj także

Wiceszef MSZ: Łukaszenka stosuje szantaże emocjonalne wysyłając kobiety i dzieci na granicę

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 21:19
- Alaksandr Łukaszenka stosuje szantaże emocjonalne wysyłając migrantów, w tym kobiety i dzieci na granicę. Staramy się zachęcić naszych partnerów z Bliskiego Wschodu, by nie pozwalali na proceder wykorzystywania ich obywateli przez reżim Łukaszenki - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
rozwiń zwiń