X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Projekt ustawy o budowie zapory na granicy. Sejmowe komisje odrzuciły poprawki opozycji

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 13:05
Sejmowe Komisje Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Obrony Narodowej odrzuciły poprawki zgłoszone w czasie drugiego czytania do pilnego rządowego projektu ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. Nie przychyliły się także do wniosków o odrzucenie projektu.
Granica polsko-białoruska
Granica polsko-białoruskaFoto: Forum/Maciej Luczniewski
Jedynka Paweł Mucha 1200.jpg
Paweł Mucha: nie ulega wątpliwości, że musimy zapewnić szczelność polskiej granicy

Poprawki zgłosiły koła - Konfederacja i Polska 2050. Pierwsze wnioskowało o comiesięczny raport o postępach budowy zapory, który miałby być przedstawiany na posiedzeniu Sejmu.

Z kolei Polska 2050 wnioskowała m.in. o wpisanie do ustawy obowiązku zdawania sprawozdań z realizacji inwestycji, czy dodanie obserwatorów do zespołu do spraw przygotowania i realizacji zabezpieczenia granicy państwowej.

O odrzucenie projektu wnioskowały Kluby Lewicy i Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj także:

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest skuteczne zabezpieczenie granicy państwowej z Białorusią przed próbami jej nielegalnego przekraczania. Na granicy polsko-białoruskiej powstanie bariera, którą będą stanowić urządzenia budowlane wraz z instalacjami i infrastrukturą towarzyszącą, w tym elektroniczną oraz telekomunikacyjną.

Ze względów bezpieczeństwa szczegóły techniczne inwestycji są niejawne. Ustawa ma przyspieszyć proces administracyjny związany z budową. Jej całkowity koszt oszacowano na miliard 615 milionów zł.

kp

Czytaj także

"Opozycja zapętliła się w walce politycznej". Sakiewicz o krytyce budowy zapory na granicy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 10:00
- Rząd w sytuacji takiego zagrożenia nie może robić nic innego jak tylko chronić granicę. W tej walce politycznej - w krytyce budowy zapory na granicy - opozycja się zapętliła. Weszła na pole niezwykle wygodne dla rządu i jest "rozstrzeliwana" na własne życzenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, red. naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli także: Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny").  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powinna zacząć się możliwie szybko". Wiceszef MON o budowie bariery na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 11:15
- Budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej powinna zacząć się możliwie szybko. Jestem przekonany, że pilność tego przedsięwzięcia jest na tyle wysoka i poważna, że będzie to realizowane przez kilka podmiotów - powiedział wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz (PiS).
rozwiń zwiń