X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Oczekujemy większej solidarności partnerów zachodnich". Wiceszef MSZ o kryzysie migracyjnym

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 11:52
- Powód wywołanego przez Łukaszenkę kryzysu jest wspólny, problem finalnie będzie dotyczył partnerów Europy Zachodniej, dlatego powinniśmy wspólnie działać. Solidarność europejska jest potrzebna - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych. 
Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych
Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznychFoto: Marcin Dławichowski/IAR

Na granicy polsko-białoruskiej ma powstać zapora, którą będą stanowić urządzenia budowlane wraz z instalacjami i infrastrukturą towarzyszącą, w tym elektroniczną oraz telekomunikacyjną. Ze względów bezpieczeństwa szczegóły techniczne inwestycji są niejawne. W środę w Sejmie posłowie dyskutowali nad projektem ustawy w tej sprawie, która została skierowana pod obrady w trybie pilnym.

Płot granica free tt-663.jpg
Budowa zapory na granicy z Białorusią. Sejm skierował projekt ustawy do komisji

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że Polska prowadzi również stosowne działania dyplomatyczne, aby przeciwdziałać kryzysowi. - Pamiętajmy jednak, że kryzys jest wymierzony w całą UE. Alaksandr Łukaszenka zapowiedział działania, gdy UE zdecydowała o nałożeniu sankcji na Białoruś. Większość migrantów chce się przedostać przez Polskę do Niemiec i Francji. W naturalny sposób problem powinien być rozstrzygany także przez naszych partnerów europejskich, to jest nasze wspólne zagrożenie - powiedział Marcin Przydacz.

Czytaj również:

Wiceszef MSZ podkreślił, że Polska oczekuje większej aktywności naszych partnerów europejskich w tej sprawie. - Nie chodzi nam o wsparcie personalne i sprzętowe przy ochronie granicy. Mamy odpowiednie siły i środki. Chodzi o działania dyplomatyczne na odcinku bliskowschodnim i afrykańskim. W naturalny sposób nie posiadamy aż tak rozbudowanych relacji z państwami tamtych regionów. Nasi partnerzy z Europy Zachodniej są tam bardziej obecni gospodarczo, politycznie i dyplomatycznie. Stąd nasze oczekiwanie większej solidarności ze strony zachodnich partnerów. Powód wywołanego przez Łukaszenkę kryzysu jest wspólny, problem finalnie będzie dotyczył partnerów Europy Zachodniej, dlatego powinniśmy wspólnie działać. Solidarność europejska jest potrzebna - mówił Przydacz.

Zwrócił również uwagę, że część polskiej opozycji i mediów bardzo silnie eksponuje wątek humanitarny problemu. - Zupełnie zapominają o wątku bezpieczeństwa, o tym, że mamy do czynienia z atakiem hybrydowym nakierowanym na granicę UE. Dodatkowo jest on wspierany przez działania dezinformacyjne. Wywołuje się szantaż emocjonalny, aby nas podzielić. Niestety część polskiej opozycji bardziej wierzy zachodnim politykom niż swojemu rządowi, potrzebny jest im sygnał z zagranicy - podsumował wiceszef MSZ.

Posłuchaj
20:08 PR24 2021_10_14-10-08-35.mp3 Marcin Przydacz gościem Michała Rachonia (Temat dnia/Gość PR24)

Głosowanie w Sejmie nad projektem specustawy ws. zapory na granicy odbędzie się w czwartek. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Marcin Przydacz (wiceszef MSZ)

Data emisji: 14.10.2021

Godz. emisji: 10.06

PR24

Czytaj także

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska o sytuacji na granicy: zachowanie aktywistów jest nieodpowiedzialne

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:27
- Bardzo nieodpowiedzialnie zachowują się aktywiści, którzy de facto pomagają w nielegalnym procederze przemytu ludzi z Polski do Niemiec albo do innych krajów - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (z-ca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej"). 
rozwiń zwiń