X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przyspieszenie programów inwestycyjnych". Premier o korzyściach z Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 11:49
"W Polsce stawiamy na szybki wzrost gospodarczy. Do tego właśnie potrzebujemy Europejskiego Programu Odbudowy - aby dokonać największego w historii Polski przyspieszenia programów inwestycyjnych" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Mateusz Marek

1200_autostrada_shutterstock.png
Wiceminister funduszy: wydatkowanie pieniędzy z KPO może się zmienić - podział nie jest ostateczny

Szef rządu na Facebooku powiedział, że dzięki pieniądzom z unijnego Funduszu Odbudowy Polska dokona "największego w historii przyspieszenia programów inwestycyjnych". "Stawiamy na szybki wzrost gospodarczy" - zapewnił. 

Premier Mateusz Morawiecki powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej po spotkaniu z przywódcami państw UE na nieformalnym, społecznym szczycie w Porto, że "sprawiedliwy system podatkowy oraz szybki wzrost gospodarczy pozwalają wypracować odpowiedni model społeczny państwa".

00:30 pmm - wzrost gospod .mp3 Mateusz Morawiecki wskazał, że Polska do budowy takiego modelu zamierza wykorzystać pieniądze z unijnego Funduszu Odbudowy, które będą służyć polskim przedsiębiorstwom (IAR)

Mateusz Morawiecki wskazał, że Polska do budowy takiego modelu zamierza wykorzystać pieniądze z unijnego Funduszu Odbudowy, które będą służyć polskim przedsiębiorstwom.

kuzmiuk pap_20200229_0RX 1200.jpg
Zbigniew Kuźmiuk: zgłaszanie poprawek do ustawy ratyfikacyjnej w Senacie jest niekonstytucyjne

Decyzja w rękach Senatu

W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, teraz musi się nią zająć Senat. - Senat raczej nie zajmie ustawą ratyfikacją Funduszu Odbudowy na najbliższym posiedzeniu, które zaczyna się 12 maja - powiedział w rozmowie z poniedziałkową "Rzeczpospolitą" marszałek tej izby Tomasz Grodzki. Jak dodał, porządek obrad jest już wypełniony.

Czytaj także: 

Grodzki był pytany w "Rz", czy z perspektywy czasu nie było błędem wstrzymanie się przez Koalicję Obywatelską od głosu podczas głosowania w Sejmie nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy. - Nie. KO, i mam nadzieję pozostałym członkom opozycji, zależy na tym, żeby nie blokować pieniędzy unijnych. Chodzi o to, że wszystkie polskie gminy i powiaty powinny dostać te środki, a nie tylko faworyci czy nominaci partii rządzącej, jak to się zdarzyło przy rozdzielaniu Funduszu Inwestycji Lokalnych. Te pieniądze są dla Polek i Polaków, nie dla PiS - odpowiedział marszałek.

Ratyfikacja niezbędna do uruchomienia pieniędzy

Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie państwa członkowskie jest niezbędna m.in. do uruchomienia Funduszu Odbudowy po pandemii COVID-19. Polska z unijnego budżetu na lata 2021-2027 i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł.

W ramach samego Funduszu Odbudowy Polsce przypada ok. 58 mld euro (250 mld zł). Każde państwo członkowskie musi przygotować i przesłać do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy, będący podstawą do wypłaty środków z unijnego Funduszu Odbudowy. W miniony poniedziałek po południu dokumenty związane z KPO zostały oficjalnie przekazane KE. 


mbl

Czytaj także

Czerwińska: torpedowanie prac nad Funduszem Odbudowy to złośliwość wobec Polaków

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 14:34
- Brak powagi i odpowiedzialności, którą ws. Funduszu Odbudowy Senatowi usilnie odbiera marszałek Tomasz Grodzki, jest porażający. Polacy chcą Funduszu Odbudowy, bo chcą dalszego rozwoju Polski, dlatego tę sprawę doprowadzimy do końca zgodnie z ich oczekiwaniami - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Buda o postawie Grodzkiego ws. KPO: to igranie z interesami całej UE

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 08:20
- Wielokrotnie powtarzałem - spierajmy się co do wielu spraw krajowych, spierajmy się co do rzeczy, które są światopoglądowe, ale nie spierajmy się o rzeczy zupełnie oczywiste. Fundusz Odbudowy służy całej Europie - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wilcze prawo Senatu". Müller o "mrożeniu" ustawy o funduszach unijnych

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 09:25
- Takie wilcze prawo Senatu, by mrozić 30 dni ustawy. W jakim celu marszałek Tomasz Grodzki to robi, trudno mi powiedzieć - podkreślił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do kwestii terminu rozpatrzenia przez Senat ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zasobach własnych UE.
rozwiń zwiń