X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Działania Senatu ws. KPO. Liziniewicz: PO spóźniła się na pociąg, który już dawno odjechał

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 19:05
- Mówienie tutaj o sporach kompetencyjnych czy szukania konsultacji z samorządowcami jest paleniem głupa. Jest już tak, że PO spóźniła się na pociąg, który już daleko odjechał. Był czas na rozmowy. Konsultacje społeczne rozpoczęły się w marcu tylko, że PO zajmowała się wtedy czymś innym - powiedział o działaniach Senatu ws. ustawy o środkach unijnych, które mają być przeznaczone na Krajowy Plan Odbudowy, Jacek Liziniewicz. Gościem "Debaty dnia" był także Jakub Majmurek.
Posiedzenie Senatu
Posiedzenie SenatuFoto: Twitter/Senat RP

Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat w sprawie KPO postawi prezydentowi warunki. Dla dziennika "Rzeczpospolita" marszałek Senatu mówił też, iż procedowanie nie nastąpi w czasie najbliższego posiedzenia 12 maja, bo to, jak powiedział, już jest zapełnione.

krzysztof-wołodźko 1200.jpg
Działania Senatu ws. KPO. Wołodźko: Platforma stara się zatrzymać żelazny elektorat

"Senat korzysta z konstytucyjnego prawa"

Jakub Majmurek powiedział, że Senat postępuje zgodnie z prawem i próbuje znaleźć rozwiązanie obecnej sytuacji. - Senat korzysta ze swojego konstytucyjnego prawa. Nigdzie nie jest napisane, że musi odnosić się w trybie natychmiastowym. Dzieje się tak dlatego, że Senat pewnie myśli co z tą ustawą można sensownego zrobić - powiedział.

- Koalicja Obywatelska wydaje się być w lesie ze swoją taktyką. Głosowanie przeciw środkom z UE jest niezrozumiałe dla części wyborców. Z drugiej strony dużo wyborców miałaby olbrzymi problem z traktowaniem PiS jako normalną partią - dodał.

Czytaj także:

Zdaniem Jacka Liziniewicza Platforma Obywatelska próbuje rozpaczliwie znaleźć rozwiązanie problemu, który sama sobie stworzyła. - Ustawa nad, którą debatuje Senat liczy 58 słów. Jeżeli ma to trwać 30 dni, to oznacza że marszałek Grodzki czyta w tempie 2 słów dziennie. Jeżeli będzie stosował taką logikę w przypadku innych ustaw, to nie będzie można żadnej przegłosować. To najkrótsza ustawa jaką można sobie wyobrazić - powiedział.

- Mówienie tutaj o sporach kompetencyjnych czy szukania konsultacji z samorządowcami jest paleniem głupa. Jest już tak, że PO spóźniła się na pociąg, który już daleko odjechał. Był czas na rozmowy. Konsultacje społeczne rozpoczęły się w marcu tylko, że PO zajmowała się wtedy czymś innym - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
47:56 PR24_mp3 2021_05_10-18-06-28.mp3 Jacek Liziniewicz i Jakub Majmurek m.in. o procedowaniu KPO ("Debata dnia")

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadził: Joanna Miziołek

Goście: Jacek Liziniewicz, Jakub Majmurek (publicyści)

Data emisji: 10.05.2021

Godz. emisji: 18.06

dz

Czytaj także

Czerwińska: torpedowanie prac nad Funduszem Odbudowy to złośliwość wobec Polaków

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 14:34
- Brak powagi i odpowiedzialności, którą ws. Funduszu Odbudowy Senatowi usilnie odbiera marszałek Tomasz Grodzki, jest porażający. Polacy chcą Funduszu Odbudowy, bo chcą dalszego rozwoju Polski, dlatego tę sprawę doprowadzimy do końca zgodnie z ich oczekiwaniami - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania Senatu ws. KPO. Wołodźko: Platforma stara się zatrzymać żelazny elektorat

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:12
- Może być tak, że PO dość rozpaczliwie dba o zatrzymanie przy sobie najbardziej żelaznego elektoratu, który mocno uwierzył w opowieść, że im gorzej, tym lepiej - powiedział o zapowiadanej zwłoce ws. procedowania Krajowego Planu Odbudowy w Senacie Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie trzeba być nadgorliwym, lepiej poczekać na Niemcy i Finlandię". Sawicki o ratyfikacji Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 17:23
- W tej sprawie nie trzeba być, jak Lewica, prymusem, nie trzeba być nadgorliwym, gen nadgorliwości nie jest wskazany. Jeśli Niemcy się zastanawiają, jeśli niemiecka dyplomacja cały czas działa w Finlandii (...), to może lepiej poczekać co zrobią Finowie, co zrobią Niemcy ostatecznie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL-u Marek Sawicki odnosząc się do ratyfikacji Funduszu Odbudowy.
rozwiń zwiń