X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Te pieniądze są Polsce potrzebne". Władysław Teofil Bartoszewski o Funduszu Odbudowy UE

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 16:10
- Mieliśmy uwagi do Krajowego Planu Odbudowy, złożyliśmy rozmaite sugestie na ręce premiera, cześć z nich została wykorzystana, w związku z tym zagłosowaliśmy w Sejmie za ratyfikacją. Zakładam, że nasi senatorowie zagłosują tak samo - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski o głosowaniu ws. Krajowego Planu Odbudowy.
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil Bartoszewski Foto: PR24/AK

Sejm uchwalił we wtorek wieczorem ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie państwa członkowskie jest niezbędna do uruchomienia zarówno Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat. 

piotr borys 1200 .jpg
"Są podstawy do tego, żeby Senat wniósł poprawki". Piotr Borys o ustawie ws. Funduszu Odbudowy

Władysław Teofil Bartoszewski przypominał stanowisko PSL w kwestii Europejskiego Funduszu Odbudowy. - Nasza formacja uważa, że te pieniądze są Polsce potrzebne. Od początku mówiliśmy, że popieramy koncepcję Europejskiego Funduszu Odbudowy - zaznaczył i dodał, że cześć uwag do projektu zgłaszanych przez PSL została uwzględniona.

Poseł komentował porozumienie ws. głosowania, jakie Lewica zawarła z Prawem i Sprawiedliwością. - Lewica popełniła błąd (…) Gdybyśmy wytrwali w jedności opozycji do dnia głosowania, to sugestie które mieliśmy, byłyby uwzględnione przez Zjednoczoną Prawicę. Postulatów opozycyjnych byłoby zrealizowanych więcej, gdybyśmy trzymali wspólną linię. Działanie Lewica było niecelowe, źle pomyślane, chyba  że Lewica otrzymała inne korzyści, o których nie wiemy - dodał.

Posłuchaj
22:37 PR24_mp3 2021_05_09-14-33-16.mp3 Władysław Teofil Bartoszewski o Funduszu Odbudowy UE (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Gość audycji odniósł się także do kwestii jedności opozycji i ew. wystawienia przez nią jednej listy wyborczej. - Nigdy nie popieraliśmy koncepcji „Koalicji 276” (…) Projekt, że będzie jedna wielka wspólna lista, upadł po wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 r. które opozycja powinna była bez problemu wygrać, a straciliśmy je 7 punktami procentowymi. To wskazywało jasno, że wspólna lista, od lewa do prawa, nie ma najmniejszego sensu, nie może wygrać wyborów z PiS. Jeżeli pójdziemy do wyborów w koalicji, to powinna być jedna koalicja lewicowa, a druga centro-prawicowa - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski.

Czytaj więcej:

W sejmie za przyjęciem ustawy głosowało większość posłów klubu PiS (bez Solidarnej Polski), klub Lewicy, KP-PSL i koło Polska 2050. Klub KO się wstrzymał. Teraz ustawą zajmie się Senat. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że senatorowie zajmą się ustawą najprawdopodobniej w maju. Najbliższe posiedzenie planowane jest w dniach 12-14 maja, a kwestia ustawy ratyfikacyjnej ma się rozstrzygnąć podczas Konwentu Seniorów 12 maja.

Więcej w zapisie audycji 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski

Data emisji: 09.05.2021

Godzina emisji: 14:33

PR24/ka

Czytaj także

Lisiecki: KO źle wyszła w Sejmie na kluczeniu ws. Funduszu Odbudowy. Liczę, że w Senacie będzie rozważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 14:44
- Koalicja Obywatelska, przynajmniej w Sejmie, do końca kluczyła (ws. Funduszu Odbudowy) i wyszła na tym jak Zabłocki na mydle. Mam nadzieję, że senatorowie KO, biorąc pod uwagę doświadczenia swoich kolegów, zachowają się o wiele bardziej rozważnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki z PiS. 
rozwiń zwiń