X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Głosowanie ws. KPO. Kto był przeciw, kto się wstrzymał?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 21:15
Większość posłów klubu PiS, Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, a także wszyscy posłowie koła Polska2050 zagłosowali za ustawą wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu, a Konfederacja opowiedziała się przeciw.
Reakcja posłów po głosowaniu nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy
Reakcja posłów po głosowaniu nad ratyfikacją Funduszu OdbudowyFoto: PAP/Rafał Guz

Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE dotyczącej Funduszu Odbudowy. Za opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu.Jak wynika z danych zamieszczonych na stronie sejmowej, wyrażenie zgody na ratyfikację poparło 211 członków klubu PiS; 20 było przeciwnych, 2 nie wzięło udziału w głosowaniu.

andrzej duda 1200 pap.jpg
"Ogromny impuls dla rozwoju gospodarczego". Prezydent o Krajowym Planie Odbudowy

Za opowiedziało się też 46 z 47 posłów Lewicy. Za zagłosowało też 22 posłów klubu Koalicja Polska-PSL (jeden wstrzymał się od głosu) oraz całe, liczące 5 posłów, koło Polska 2050. Wśród 4 posłów koła Kukiz'15 - dwóch posłów było za ratyfikacją, jeden był przeciwny i jeden wstrzymał się od głosu. Za opowiedziało się też trzech posłów niezrzeszonych, 1 poseł niezrzeszony był przeciw.

KO ani za, ani przeciw

Spośród posłów Koalicji Obywatelskiej 127 wstrzymało się od głosu; jeden - Franciszek Sterczewski - opowiedział się za ratyfikacją, 2 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Czytaj także:Od głosu wstrzymało się też trzech posłów koła Polskie Sprawy.Przeciw wyrażeniu zgody na ratyfikację opowiedzieli się wszyscy posłowie Konfederacji - 11 osób.

Adam Niedzielski pap 1200.jpg
"Zasoby własne UE to rozwój systemu zdrowia." Minister zdrowia o KPO

770 mld zł dla Polski

Ratyfikacja decyzji Rady Europejskiej z grudnia ub. roku o zasobach własnych przez wszystkie kraje członkowskie jest potrzebna do uruchomienia zarówno Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat.

Każde państwo członkowskie musi przygotować i przesłać do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy, będący podstawą do wypłaty środków z unijnego Funduszu Odbudowy. W poniedziałek po południu dokumenty związane z KPO zostały oficjalnie złożone w Komisji Europejskiej. 

fc

Czytaj także

"Odrzucenie Planu Marshalla XXI wieku byłoby zdradą Polski". Żukowska o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 09:52
- Odrzucenie Planu Marshalla XXI wieku byłoby zdradą Polski - powiedziała poseł Lewicy Anna Maria Żukowska, odpowiadając na krytykę ze strony polityków Koalicji Obywatelskiej dotyczącą porozumienia Lewicy z rządem ws. Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: powiedzmy głośne "tak" dla rozwoju Polski dzięki środkom unijnym. Sejmowa debata o Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:00
- Chodzi o około 770 mld zł dla polskich rolników, polskich rodzin, szkół i szpitali; nie wolno nam zmarnować takiej szansy, nie wolno nam zmarnować drugiego Planu Marshalla - apelował premier Mateusz Morawiecki w Sejmie, gdzie trwa posiedzenie poświęcone projektowi ustawy o ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. Wcześniej sejmowe komisje finansów publicznych i spraw zagranicznych przyjęły projekt. 
rozwiń zwiń