X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zasoby własne UE to rozwój systemu zdrowia." Minister zdrowia o KPO

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 18:30
Głosowanie za ustawą o ratyfikacji zasobów własnych Unii Europejskiej to głosowanie m.in. za rozwojem systemu opieki zdrowotnej - wskazał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam NiedzielskiFoto: PAP/Marcin Obara

premier mid-21504458 1200.jpg
Fundusz Odbudowy w Sejmie. Premier: powiedzmy głośne "tak" dla rozwoju Polski dzięki środkom unijnym [TRANSMISJA]

W Sejmie trwa posiedzenie poświęcone projektowi ustawy o ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie kraje członkowskie UE jest potrzebna do uruchomienia zarówno Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat.

"@MorawieckiM »Głosowanie za Ustawą o zasobach własnych to głosowanie za rozwojem Polski«. Również za rozwojem systemu opieki zdrowotnej, który bardzo potrzebuje nakładów wychodząc z pandemii" - napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

Rząd akcentuje, że korzyści ze środków europejskich są bardzo realne, a pieniądze mogą być przeznaczone na budowę dróg i autostrad, modernizację kolei, rozbudowę infrastruktury ochrony środowiska i energetycznej, dopłaty bezpośrednie dla rolników, wsparcie dla parków technologicznych i laboratoriów naukowych, rozwój infrastruktury społecznej, służby zdrowia, szkół, ośrodków naukowych i uczelni oraz kultury, sportu, rekreacji i turystyki. 

nt

Czytaj także

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy. Dodatkowe posiedzenie Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 23:41
We wtorek po południu (godz. 16.00) na dodatkowym posiedzeniu zbiera się Sejm. Posłowie zajmą się rządowym projektem ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy, czyli o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier o ustawie ws. Funduszu Odbudowy: liczę, że PSL i KO zagłosują "za"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 11:59
- Liczę, że głosowanie nad projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE będzie poza podziałami politycznymi, że zwycięży racja stanu. Liczę, że posłowie PSL i KO także zagłosują "za" - powiedział premier Mateusz Morawiecki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ogromny impuls dla rozwoju gospodarczego". Prezydent o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 14:57
- Nie mam żadnych wątpliwości, że Krajowy Plan Odbudowy jest dokumentem bardzo ważnym i bardzo nam potrzebnym - powiedział prezydent Andrzej Duda. Według niego Fundusz Odbudowy jest niezwykle potrzebnym instrumentem całej Europie.
rozwiń zwiń