X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Prawa rodzin i konstytucyjne wolności". Bartłomiej Wróblewski wskazał swoje priorytety jako RPO

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 14:30
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski zapowiedział, że jeżeli zostanie zatwierdzony przez Senat na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, "jego uwaga będzie poświęcona konstytucyjnym wolnościom". Wymienił między innymi własność, wolność prowadzenia działalności gospodarczej, wolność słowa, zgromadzeń.
Bartłomiej Wróblewski - kandydat na RPO
Bartłomiej Wróblewski - kandydat na RPOFoto: PAP/Radek Pietruszka

Poseł zabiega o poparcie jego wyboru na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Sejm większością głosów wybrał go na tę funkcję 15 kwietnia. Zgodnie z konstytucją, Sejm wybiera Rzecznika Praw Obywatelskich za zgodą Senatu.

Jarosław Rzepa PR24 1200.jpg
"Warto, żeby wszyscy zrobili krok w tył". Poseł PSL o wyborze RPO

Bartłomiej Wróblewski przypomniał podczas konferencji prasowej, że jako RPO będzie zabiegał o prawa i wolności rolników oraz o prawa rodzin. - Dziś czas na klasyczne wolności liberalne - powiedział. Dodał, że zamierza ich bronić, ponieważ "dzięki nim żyjemy w zasobnym i wolnym społeczeństwie".

Mówił, że konstytucja gwarantuje prawo własności i prawo dziedziczenia, wolność działalności gospodarczej, wykonywania i wyboru zawodu. - Bardzo dużą wagę przykładam do wolności słowa oraz wolności zgromadzeń i zrzeszania się - podkreślił.

Bartłomiej Wróblewski dodał, że kolejną ważną sprawą jest sfera wolności osobistej - nienaruszalność mieszkania, ochrona czci i dobrego imienia, prawo do prywatności i nietykalności osobistej. Poseł zadeklarował też - jak to określił - "mocne ograniczenie" artykułu 212 Kodeksu karnego, który dotyczy zniesławienia.

Czytaj także: 

Poseł poinformował również, że dostał odpowiedzi na pisma, jakie skierował do przedstawicieli senackich klubów i kół z prośbą o spotkanie. Powiedział, że spotka się między innymi z senatorami Prawa i Sprawiedliwości, Klubem Senatorów Niezależnych oraz szefem klubu senatorów Koalicji Obywatelskiej Marcinem Bosackim.

kmp

Czytaj także

Sejm powołał Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 20:32
Sejm powołał w czwartek posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. To już czwarta próba wyboru nowego RPO. Zgodnie z przepisami kandydat wybrany przez Sejm musi jeszcze zostać zaakceptowany przez Senat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróblewski o wyborach RPO: mam nadzieję, że opadną partyjne pancerze

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 08:10
- Niezależnie od wyroku TK sytuacja, w której parlament czwarty raz podchodzi do tej samej sprawy, nie wystawia nam wszystkim dobrego świadectwa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Bartłomiej Wróblewski, kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich.
rozwiń zwiń