X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Warto, żeby wszyscy zrobili krok w tył". Poseł PSL o wyborze RPO

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 08:15
- Mam nadzieję, że wyjdziemy z impasu, że dojdzie do refleksji i pozostaniemy przy konstytucyjnym trybie wyboru RPO. Właściwie wracamy do punktu wyjścia, czyli do rozmów - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Jarosław Rzepa.

Sejm wybrał posła Prawa i Sprawiedliwości Bartłomieja Wróblewskiego na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Aby wybór nowego RPO stał się faktem, zgodę musi wyrazić Senat, gdzie przewagę ma opozycja. Wsparcia dla kandydata PiS już w marcu nie wykluczył senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki.


wroblewski forum 1200 .jpg
Kaczmarczyk: może czas na zmianę konstytucji i powoływanie RPO w wyborach powszechnych
Jednak zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Wróblewskiemu będzie trudno znaleźć w Senacie poparcie. - Orzeczenie TK spowodowało, że mamy trzy miesiące, aby znaleźć rozwiązanie, które będzie akceptowalne dla wszystkich. RPO nie musi być przedstawicielem określonej partii, to wszystkim się opłaci. Ktoś powinien się przyglądać się i recenzować sprawy. Mam nadzieję, że wyjdziemy z impasu, że dojdzie do refleksji i pozostaniemy przy konstytucyjnym trybie wyboru RPO. Właściwie wracamy do punktu wyjścia, czyli do rozmów - powiedział Jarosław Rzepa. 
Podkreślił, że na każdym etapie szuka się kompromisów i sojuszy. - Jeśli dojdzie do tego, że teraz my zaproponujemy kandydata, to znajdziemy dla niego szersze poparcie. Będziemy też przekonywać prawicę. Szukamy kogoś, kto byłby możliwy do zaakceptowania przez wszystkie siły polityczne. Takie mamy intencje - stwierdził.
Kandydatem całej opozycji na RPO miał być Piotr Ikonowicz, nie zdobył jednak poparcia PO. - Przykro mi, że tak się stało. Pokazuje to, jak trudno jest wyjść ze swojego ogródka politycznego. W PSL zawsze szukaliśmy dobrych rozwiązań. Będziemy przekonywać, że w imię dotrzymania przepisów konstytucyjnych należy zrobić krok w tył. W dłuższej perspektywie będzie to dobre rozwiązanie dla wszystkich - podsumował Rzepa. 
Posłuchaj
14:33 PR24_mp3 2021_04_23-07-35-41.mp3 Jarosław Rzepa o wyborze RPO (24 Pytania - Rozmowa Poranka)
 

Wybrany przez Sejm na RPO poseł PiS Bartłomiej Wróblewski chce spotkać się przed głosowaniem w Senacie z marszałkiem Tomaszem Grodzkim i przedstawicielami wszystkich klubów i kół parlamentarnych.

Więcej w nagraniu. 

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach 

Goście: Jarosław Rzepa (PSL)   

Data emisji: 23.04.2020

Godzina emisji: 7.35

Czytaj także

"Mamy nieaktualną konstytucję". Zbigniew Parafianowicz o problemach wokół wyboru nowego RPO

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 09:30
- Przecież nie jest czymś nienaturalnym, że część parlamentu jest kontrolowana przez opcję rządzącą, a druga przez opozycję. Natomiast nasza konstytucja nie przewiduje takiej sytuacji. Nakłada się na to głęboki spór polityczny i jedynym rozwiązaniem jest zmiana ustawy zasadniczej - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gośćmi byli również Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny") i Wojciech Wybranowski.
rozwiń zwiń