X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wicemarszałek Senatu apeluje do opozycji o poparcie Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 16:46
Wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się z apelem do senackiej większości o spotkanie z kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich Bartłomiejem Wróblewskim. Sejm większością głosów wybrał go na tę funkcję 15 kwietnia. W środę poseł PiS zwrócił się pisemnie do marszałka Senatu z prośbą o spotkanie. Podobne pisma skierował też do przedstawicieli klubów i kół senackich. Zgodnie z konstytucją, Sejm wybiera Rzecznika Praw Obywatelskich za zgodą Senatu.
Bartłomiej Wróblewski
Bartłomiej WróblewskiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Podczas briefingu prasowego Marek Pęk powiedział, że przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL-u i senatorów niezależnych powinni wysłuchać Bartłomieja Wróblewskiego i wyjaśnić z nim wszystkie merytoryczne kwestie.

wróblewski free 1200 tt (1).jpg
Wróblewski: chcę przekonać senatorów, aby rozważyli oddanie na mnie głosu

- Ja widzę straszne zablokowanie większości senackiej (...) i wbrew temu, co mówi, że są przedstawicielami wolności i demokracji, to jest taki zamordyzm w sprawie wyboru RPO - mówił.

Posłuchaj
00:30 11035639_1.mp3 Wicemarszałek Senatu M.Pęk (PiS) apeluje do KO o poparcie Bartłomieja Wróblewskiego na RPO (IAR)

 

twitter wróblewski 1200.jpg
"W interesie Polski jest zrzucenie politycznych pancerzy". Bartłomiej Wróblewski zabiega o poparcie Senatu

Dodał, że jeśli większości senackiej faktycznie zależy na wolności i demokracji, to jej przedstawiciele powinni wysłuchać kandydata, przepytać go i wyjaśnić wszystkie kwestie merytoryczne.

Czytaj także:

Marek Pęk dodał, że klub senatorów PiS-u spotka się z kandydatem na RPO. Krzysztof Kwiatkowski z Koła Senatorów Niezależnych powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że jego członkowie spotkają się z kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich Bartłomiejem Wróblewskim. Krzysztof Kwiatkowski dodał, że termin nie został jeszcze ustalony, ale prawdopodobnie do spotkania dojdzie w maju. Po tym spotkaniu Koło Senatorów Niezależnych zdecyduje, jak zagłosuje w sprawie kandydatury Bartłomieja Wróblewskiego.

Głosowanie Senatu dotyczące RPO ma odbyć się na posiedzeniu zaplanowanym w połowie maja.

bf

Czytaj także

Bartłomiej Wróblewski: Rzecznik Praw Obywatelskich nie powinien zajmować się bieżącą polityką

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 23:52
- Jeśli zostanę wybrany na Rzecznika Praw Obywatelskich, nie będę ani rzecznikiem rządu, ani rzecznikiem opozycji - powiedział Bartłomiej Wróblewski w czwartek po wyborze przez Sejm na RPO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kaleta: powinniśmy mieć dobrego Rzecznika Praw Obywatelskich, a nie rzecznika praw PO

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 18:24
- Sytuacja jest na styku, jeśli chodzi o liczbę głosów. Byłem senatorem i wiem, że jest możliwa konfiguracja, która pozwoli przeforsować kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego. Senatorowie powinni stanąć na wysokości zadania, by nie przeciągać w nieskończoność patowej sytuacji - powiedział Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń