X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Większość sejmowa powinna przystąpić do rozmów". Kleina o wyborze nowego Rzecznika Praw Obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 09:00
- Powinniśmy rozmawiać w sprawie kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich, ale tu z inicjatywą powinien wyjść PiS - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Kleina, senator PO. Gościem audycji był też Marcin Gwóźdź z PiS.

Podczas posiedzenia, Sejm podjął uchwałę o powołaniu nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Kandydatem Sejmu jest Bartłomiej Wróblewski. Ten wybór będzie musiał być zaakceptowany przez Senat, w którym większość ma opozycja.

Kazimierz Kleina, senator PO, powiedział w PR24, że należy rozmawiać wspólnie, ale inicjatywa w kwestii Rzecznika Praw Obywatelskich musi należeć do PiS. - PiS stawia nas jednak pod ścianą, przedstawiając jako kandydata na RPO czynnego polityka. Jeśli więc miałoby dojść do porozumienia w tej sprawie, a ja jestem tego zwolennikiem, to większość sejmowa powinna przystąpić do rozmów - podkreślił.


Arkadiusz Mularczyk 663.jpg
"Adam Bodnar ma czas na zakończenie swoich działań i procedur". Mularczyk o wyroku TK ws. RPO

Dodał, że trzeba prosić o rozmowę i "nie kombinować" oraz "nie manipulować" przy ustawie o RPO. - Trybunał Konstytucyjny tymczasem, uznając za niekonstytucyjne dalsze pełnienie funkcji przez Adama Bodnara, wszedł w najgorętszy moment wyboru RPO - przypomniał senator PO.

"Opozycja wykorzystuje furtkę"

Marcin Gwóźdź z PiS przypomniał z kolei, że to Sejm wybiera RPO, a Senat ten wybór aprobuje. - To opozycja więc poprzez swoją destrukcyjną działalność odrzuca kolejnych kandydatów. To opozycja wykorzystuje furtkę w prawie, a mam tu na myśli ustawę z 1987 r. o RPO, żeby nieustannie przedłużać kadencję Adama Bodnara - powiedział.

Parlament już trzykrotnie próbował wybrać następcę Adama Bodnara, którego kadencja upłynęła na początku września ubiegłego roku. Dwukrotnie jedyną kandydatką była mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, która była wspólną kandydatką KO, Lewicy i Polski 2050 Szymona Hołowni, nie uzyskała jednak poparcia Sejmu. Za trzecim razem Sejm wybrał na RPO kandydata PiS, wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka, jednak Senat nie wyraził na tę kandydaturę zgody.

Posłuchaj
23:27 PR24_mp3 2021_04_16-08-06-39.mp3 K. Kleina (PO) i M. Gwóźdź (PiS) o wyborze kandydata na RPO ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Kazimierz Kleina (senator PO) i Marcin Gwóźdź (poseł PiS)

Data emisji: 16.04.2021

Godzina: 08:06

Czytaj także

"Być może trzeba będzie zmienić ustawę". Marta Kubiak o sytuacji wokół wyboru RPO

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 09:00
- W sytuacji, gdy nie uda się wybrać nowego Rzecznika Praw Obywatelskich, być może trzeba będzie zmienić ustawę o RPO - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. Gościem audycji był też Artur Dziambor z Konfederacji.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Był rzecznikiem skrajnej Lewicy w znaczeniu obyczajowym". Karnkowski o Bodnarze

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 14:00
- Opozycja wpadła w panikę, Adam Bodnar z kolei, wierząc iż jest ostatnim bastionem demokracji, będzie chciał ją ratować i słychać to już w jego wypowiedziach - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta. 
rozwiń zwiń