X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tajemnicze zniknięcie dokumentów ws. katastrofy smoleńskiej. Suski: ci, którzy rządzili, mieli coś do ukrycia

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 00:05
TVP1 opublikowała kolejny fragment rozmowy m.in. z udziałem Donalda Tuska i Edmunda Klicha, który ma pochodzić z narady w KPRM 23 kwietnia 2010 r. Marek Suski, który wystąpił w programie, opowiedział o tym, jak zniknęły tajne dokumenty. - Mogę sądzić, że ci, którzy wtedy rządzili, mieli coś do ukrycia. Zwłaszcza teraz, patrząc na zapis nagrań rozmów Donalda Tuska z Edmundem Klichem - podkreślił.
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PAP/Paweł Supernak
1200_Tusk_TVP.png
Tusk z góry przesądził, że Rosjanie nie mogą stać za katastrofą smoleńską. Są nowe nagrania

Marek Suski podkreślił, że w czasie pracy w KPRM zwrócił się o udostępnienie dokumentów tajnych z roku 2010.

Czytaj także:

- Kiedy pracowałem w KPRM, miałem przywilej albo obowiązek zapoznać się z tajnymi dokumentami z lat ubiegłych i do moich obowiązków należała ocena tych dokumentów, odesłanie ich do archiwów bądź odtajnienie - mówił.

wrak katastrofa smoleńsk free 663(1).jpg
Spychalski: służby powinny zbadać działania najważniejszych urzędników po katastrofie smoleńskiej

Polityk chciał przejrzeć dokumenty dotyczące katastrofy smoleńskiej, ale te zniknęły.

- Zdziwiło mnie, że znajdowały się tam dokumenty z 2009, 2011 i kolejnych lat. Brakowało natomiast tych z 2010 r. Osoba pracująca w kancelarii tajnej nie była mi w stanie powiedzieć, co się z nimi stało - zdradził.

Czy zostały celowo usunięte? Tego nie wiadomo. - Mogę sądzić, że ci, którzy wtedy rządzili, mieli coś do ukrycia. Zwłaszcza teraz, patrząc na zapis nagrań rozmów Donalda Tuska z Edmundem Klichem - podsumował.

tvp.info/PAP
pb

Czytaj także

Joanna Lichocka: rząd Donalda Tuska powinien ponieść konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 15:00
- Po Donaldzie Tusku spodziewam się wyłącznie agresji i zatruwania debaty publicznej nienawiścią, odwracania uwagi oraz gry na emocjach - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Karnowski: Smoleńsk miał dla Donalda Tuska przede wszystkim wymiar propagandowy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 16:28
 - Podczas rozmowy martwił się teoriami spiskowymi, chciał jak najszybszego zakończenia śledztwa, by zgasić dyskusję o ewentualnej odpowiedzialności Rosjan za katastrofę - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Sieci" Jacek Karnowski, komentując nagranie ze spotkania, zarejestrowane na polecenie Donalda Tuska w Kancelarii Premiera 23 kwietnia 2010 roku - 13 dni po katastrofie smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najnowsze wyniki są jednoznaczne". Wikło o śladach materiałów wybuchowych na wraku tupolewa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 13:00
- Zlekceważono wyniki z 2013 r. potwierdzające ślady materiałów wybuchowych we wraku tupolewa. Trzeba wszystko poukładać na nowo, jesteśmy niemal w punkcie wyjścia, teraz przed nami kolejne etapy pracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło ("Sieci").
rozwiń zwiń