X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Katastrofa smoleńska. Anita Gargas: Donald Tusk brnął w rozwiązania niekorzystne dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 19:36
- Można było negocjować z Rosjanami zastosowanie porozumienia między naszymi krajami. Pozycja Polski była wtedy taka, że można było tego dokonać. Wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk nie zrobił tego z pełną świadomością. Brnął dalej w rozwiązania niekorzystne dla Polski - powiedziała o działaniu dotyczących katastrofy smoleńskiej przez ówczesne władze Anita Gargas, dziennikarka śledcza.
Wrak tupolewa Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem
Wrak tupolewa Tu-154M, który rozbił się pod SmoleńskiemFoto: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

TVP opublikowało nagrania ze spotkań ówczesnego premiera Donalda Tuska z Edmundem Klichem. Materiały pochodzą z okresu katastrofy smoleńskiej. W czasie rozmowy z Donaldem Tuskiem Edmund Klich ponowił opinię, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej mogło przebiegać na innych zasadach niż konwencja chicagowska, zwrócił też uwagę na utrudniony kontakt z członkami rządu.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
"Śledztwo oddano Rosjanom". Macierewicz o działaniach Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej

"Bezczynność"

Anita Gargas podkreśliła, że w czasie po katastrofie smoleńskiej szokuje bezczynność ówczesnego premiera i polskich władz. - Najbardziej szokującą wiadomością jest to, że ci wszyscy, którzy razem z polskimi obywatelami powinni stanąć do szeregu i zorganizować siły, aby sprawdzić, co się wydarzyło, to zaczęli jedną wielką dezercję i odwrót – powiedziała.

- Premier Donald Tusk, który nadzorował służby specjalne, nie użył aparatu, który mu podlegał do tego, aby dowiedzieć się, co kryło się za katastrofą, w której zginęła elita z prezydentem na czele – dodała.

Czytaj także:

"Druga katastrofa, katastrofa państwa"

Dziennikarka zaznaczyła, że skutki ówczesnych decyzji odczuwamy jeszcze dzisiaj. - Jeden z moich rozmówców mówił, że po katastrofie fizycznej na lotnisku mieliśmy do czynienia z drugą katastrofą, polskiego państwa, na którego czele stał Donald Tusk. Ta katastrofa państwa ma skutki do dzisiaj – powiedziała.

Czytaj więcej
1200_Tusk_TVP.png
Tusk z góry przesądził, że Rosjanie nie mogą stać za katastrofą smoleńską. Są nowe nagrania

- Można było negocjować z Rosjanami zastosowanie porozumienia między naszymi krajami. Pozycja Polski była wtedy taka, że można było tego dokonać. Wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk nie zrobił tego z pełną świadomością. Brnął dalej w rozwiązania niekorzystne dla Polski – podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:52 PR24_mp3 2021_04_08-19-06-19.mp3 Anita Gargas o działaniach polskich władz po katastrofie smoleńskiej ("Stan rzeczy")

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Rafał Dudkiewicz
Gość: Anita Gargas (dziennikarz TVP)
Data emisji: 8.04.2021
Godzina emisji: 19.06

dz

Czytaj także

"Raport czeka już tylko na podpis". Prezes PiS o wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 21:59
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział na wirtualnym spotkaniu Klubów Gazety Polskiej, że raport komisji Antoniego Macierewicza "czeka już tylko na podpis". Wicepremier i lider Zjednoczonej Prawicy mówił o tym w kontekście zbliżającej się 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najnowsze wyniki są jednoznaczne". Wikło o śladach materiałów wybuchowych na wraku tupolewa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 13:00
- Zlekceważono wyniki z 2013 r. potwierdzające ślady materiałów wybuchowych we wraku tupolewa. Trzeba wszystko poukładać na nowo, jesteśmy niemal w punkcie wyjścia, teraz przed nami kolejne etapy pracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło ("Sieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk z góry przesądził, że Rosjanie nie mogą stać za katastrofą smoleńską. Są nowe nagrania

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 23:30
TVP1 opublikowała kolejny fragment rozmowy, m.in. z udziałem Donalda Tuska i Edmunda Klicha, który pochodzi z narady w KPRM 23 kwietnia 2010 r. W materiale wypowiedział się również b. szef gabinetu premiera Marek Suski, według którego w Kancelarii Premiera nie zachowały się tajne dokumenty z 2010 r.
rozwiń zwiń