X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W sobotę emisja filmu z raportu końcowego podkomisji smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 23:45
W TVP1 emisja filmowej relacji z wyników prac podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza zaplanowana jest na sobotę 10 kwietnia o godz. 20.25 - podała TVP na stronach internetowych. O emisję zwrócił się do prezesa TVP szef podkomisji.
Wrak tupolewa Tu-154M
Wrak tupolewa Tu-154MFoto: PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV
1200_Tusk_TVP.png
Tusk z góry przesądził, że Rosjanie nie mogą stać za katastrofą smoleńską. Są nowe nagrania

"W związku z udostępnieniem Telewizji Polskiej przez Podkomisję ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego filmowej relacji z wyników badań prac Podkomisji, Telewizja Polska informuje, że materiał ten zostanie wyemitowany w sobotę, 10 kwietnia o godz. 20.25 w TVP1" - poinformowała TVP.

Czytaj także:

"Telewizja Polska, jako nadawca publiczny, w sprawie tak ważnej, jak wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej czuje się zobowiązana w pierwszej kolejności publikować materiały autoryzowane przez instytucje państwowe, w drugiej zaś - o charakterze dziennikarskim i publicystycznym" - wyjaśnił publiczny nadawca.

"Jednocześnie informujemy, że film »Stan zagrożenia« w reżyserii Ewy Stankiewicz widzowie TVP1 będą mogli obejrzeć w niedzielę 18 kwietnia, tj. w 11. rocznicę pogrzebu Pary Prezydenckiej" - dodała TVP w komunikacie.

List Macierewicza do prezesa TVP

W czwartkowym wydaniu "Wiadomości" TVP zaprezentowały skan listu szefa podkomisji do spraw ponownego zbadania przyczyn i okoliczności wypadku samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem Antoniego Macierewicza, skierowany do prezesa TVP Jacka Kurskiego.

"W imieniu Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego przekazuję filmową relację z wyników badań prac Podkomisji z prośbą o emisję w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej w godzinach wieczornych" - napisał Macierewicz w liście do Jacka Kurskiego.

pap_20180210_2DE.jpg
Rocznica katastrofy smoleńskiej w programach Polskiego Radia

W sobotę przypada 11. rocznica katastrofy smoleńskiej.

Formalny status dokumentu

Macierewicz informował, że raport podkomisji jest gotowy podczas spotkania online z Klubami Gazety Polskiej w zeszłym tygodniu.

- Niecały tydzień temu debatowaliśmy nad procedurami, które muszą być dopełnione, aby raport uzyskał formalny status. Byliśmy dalece optymistyczni w tej sprawie, tekst jest gotowy, uległ pewnemu rozszerzeniu od tego w wersji filmowej - powiedział szef podkomisji.

- Dyskutowaliśmy nad tym, żeby w okolicy 10 kwietnia ten raport można było przegłosować, ale wczoraj usłyszeliśmy o nowych obostrzeniach, które ograniczają spotkania do 5 osób i nie wiem, czy znajdziemy sposób, byśmy mogli przekroczyć ten limit. Raport jest gotowy, a unowocześniona wersja filmowa czeka na możliwość emisji w Telewizji Polskiej - dodał.

Macierewicz podkreślił wówczas, że raport czeka jeszcze na podpisy członków komisji.

Rozbieżności ws. raportu

O tym, że raport jest już gotowy informował również prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Prezes PiS dodał, że wśród osób badających przyczyny katastrofy są rozbieżności - Antoni Macierewicz uważa, że raport jest gotowy, a część osób zgłasza potrzebę wykonania kolejnych analiz i badań. Chciałbym, żebyśmy doszli do takiego momentu, w którym wszelkie takie wątpliwości nie będą miały miejsca - zaznaczył prezes PiS.

Wcześniej w czwartek emisję filmu z raportu końcowego podkomisji smoleńskiej zapowiedziała na swojej stronie internetowej Telewizja Republika - pokaże film 10 kwietnia o godz. 11.40 i 11 kwietnia o godz. 2.57 w nocy.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, a także m.in. najwyżsi dowódcy wojska.

jp/pb

Czytaj także

Joanna Lichocka: rząd Donalda Tuska powinien ponieść konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 15:00
- Po Donaldzie Tusku spodziewam się wyłącznie agresji i zatruwania debaty publicznej nienawiścią, odwracania uwagi oraz gry na emocjach - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Karnowski: Smoleńsk miał dla Donalda Tuska przede wszystkim wymiar propagandowy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 16:28
 - Podczas rozmowy martwił się teoriami spiskowymi, chciał jak najszybszego zakończenia śledztwa, by zgasić dyskusję o ewentualnej odpowiedzialności Rosjan za katastrofę - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Sieci" Jacek Karnowski, komentując nagranie ze spotkania, zarejestrowane na polecenie Donalda Tuska w Kancelarii Premiera 23 kwietnia 2010 roku - 13 dni po katastrofie smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najnowsze wyniki są jednoznaczne". Wikło o śladach materiałów wybuchowych na wraku tupolewa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 13:00
- Zlekceważono wyniki z 2013 r. potwierdzające ślady materiałów wybuchowych we wraku tupolewa. Trzeba wszystko poukładać na nowo, jesteśmy niemal w punkcie wyjścia, teraz przed nami kolejne etapy pracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło ("Sieci").
rozwiń zwiń