X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rolnicy z terenów objętych ASF mogą wnioskować o pomoc na likwidację hodowli świń

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 16:22
Od 28 lutego do 28 marca br. rolnicy z terenów objętych ASF, którzy planują zrezygnować z hodowli trzody chlewnej, mogą składać wnioski w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) o przyznanie pomocy finansowej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Agencja poinformowała, że wsparcie na "Restrukturyzację małych gospodarstw" dla rolników z terenów objętych afrykańskim pomorem świń na likwidację hodowli trzody chlewnej finansowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Odstrzał dzików także przez policję i wojsko. Specustawa coraz bliżej

O premię może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo

asf free 1200.JPG
Czy Polacy wynajdą szczepionkę przeciw ASF? W laboratoriach praca wre

- Kolejny warunek to wcześniejsze niekorzystanie z rekompensaty za nieutrzymywanie świń, z dotacji dla młodego rolnika, dofinansowania na modernizację gospodarstwa czy na założenie firmy na wsi - zaznaczono.

Dodano, że rolnik nie musi być objęty ubezpieczeniem KRUS - wystarczy, że co najmniej 25 proc. całego swojego dochodu będzie uzyskiwał z produkcji rolniczej: roślinnej lub zwierzęcej, oprócz chowu i hodowli ryb. Wyjaśniono, że oznacza to, że o premię można się starać pracując na etacie czy prowadząc własną firmę.

polowanie myśliwy 1200.jpg
Polowanie na dziki tylko z odkażonym sprzętem? Nowy projekt resortu rolnictwa

ARiMR poinformowała, że na restrukturyzację małego gospodarstwa można otrzymać 60 tys. zł premii wypłacanej w dwóch ratach. "Najpierw jest to 48 tys. zł, a po realizacji założeń biznesplanu – 12 tys. zł. Dotację można przeznaczyć na wydatki dotyczące działalności rolniczej w gospodarstwie lub przygotowanie do sprzedaży produktów rolnych w nim wytworzonych. 80 proc. kwoty pomocy trzeba jednak wydać na inwestycje w środki trwałe, np. zakup wyłącznie nowych maszyn i urządzeń, na budowę lub remont budynków służących produkcji rolniczej czy założenie sadów i plantacji wieloletnich" - zaznaczyła.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Minister rolnictwa: specustawa pomoże zwalczać afrykański pomór świń

Agencja podała, że każdy wniosek jest punktowany, a pomoc jest przyznawana, jeżeli wnioskodawca uzyskał minimum 8 punktów, które można otrzymać m.in. za: średnią roczną liczbę świń utrzymywanych dotąd w gospodarstwie (do 5 pkt), rodzaj planowanej produkcji (do 3 pkt), kompleksowość biznesplanu (do 7 pkt) oraz docelową wielkość ekonomiczną gospodarstwa (do 5 pkt).

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepokojące dane. Już ponad 50 przypadków ASF w zachodniej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 08:48
Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że na podstawie wyników badań uzyskanych w Instytucie Weterynaryjnym od 14 listopada do 15 grudnia potwierdzono wystąpienie 53 przypadków ASF u dzików w zachodniej części Polski. 48 przypadków stwierdzono w wojewódzkie lubuskim, trzy - w wielkopolskim oraz dwa - w dolnośląskim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie PiS złożyli projekt ustawy o zwalczaniu ASF

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 13:10
Projekt ustawy ws. zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) i redukcji populacji dzików wniosła do Sejmu grupa posłów PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: specustawa pomoże zwalczać afrykański pomór świń

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 18:31
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział w radiowej Trójce, że projekt ustawy o zwalczaniu wirusa ASF (afrykańskiego pomoru świń) reguluje m.in. zapisy dotyczące polowań. W czwartek odbyło się pierwsze czytanie projektu, który zakłada między innymi odstrzał sanitarny dzikich zwierząt przez policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy oraz zakaz blokowania polowań przez ich przeciwników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy boją się ASF. Wznoszą 120-kilometrowy płot na granicy z Polską

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 10:45
Władze landu Brandenburgia rozpoczynają na granicy Polski i Niemiec budowę płotu, który ma zatrzymać dziki zarażone ASF. W RFN istnieje obawa, że zarażone wirusem zwierzęta mogą przedostać się na teren kraju z Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odstrzał dzików także przez policję i wojsko. Specustawa coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 17:02
Podczas trwającego posiedzenia Senatu zaplanowano głosowanie nad specustawą dotyczącą redukcji pogłowia dzików. Zdaniem wielu ekspertów to podstawowy warunek jaki trzeba spełnić, aby powstrzymać rozprzestrzeniający się Afrykański Pomór Świń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polowanie na dziki tylko z odkażonym sprzętem? Nowy projekt resortu rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 16:05
Podczas polowania na dziki myśliwi będą musieli używać odkażonego sprzętu i obuwia, a patroszenie zabitych zwierząt będzie się musiało odbywać na powierzchni nadającej się do mycia - zakłada projekt rozporządzenia ministra rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polacy wynajdą szczepionkę przeciw ASF? W laboratoriach praca wre

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 12:56
Trwają prace nad opracowaniem szczepionki przeciwko Afrykańskiemu Pomorowi Świń. Prowadzą je ośrodki naukowe i laboratoria na całym świecie, również w Polsce. 
rozwiń zwiń