X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Minister rolnictwa: specustawa pomoże zwalczać afrykański pomór świń

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 18:31
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział w radiowej Trójce, że projekt ustawy o zwalczaniu wirusa ASF (afrykańskiego pomoru świń) reguluje m.in. zapisy dotyczące polowań. W czwartek odbyło się pierwsze czytanie projektu, który zakłada między innymi odstrzał sanitarny dzikich zwierząt przez policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy oraz zakaz blokowania polowań przez ich przeciwników.
Audio
  • Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski o specustawie dotyczącej kwestii choroby ASF (Puls Trójki)
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski Foto: PR

Jan Krzysztof Ardanowski powiedział w "Pulsie Trójki", że dotychczas prawo nie regulowało odpowiednio tej kwestii. 

shutterstock_386155984 dziki 1200.jpg
Walka z ASF. PiS apeluje do marszałka Senatu o pilne zajęcie się projektem ustawy

Minister mówił, że chorobę wcześniej udawało się ograniczać dość skutecznie, bioasekuracja przynosiła efekty. – Jednak ktoś przeniósł chorobę do Polski zachodniej – stwierdził gość Trójki. 

Minister rolnictwa ostrzegał przed bardzo poważnym zagrożeniem, jakie ASF niesie dla produkcji wieprzowiny w Polsce. Jak mówił w Wielkopolsce w tej kwestii panuje przerażenie.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Ważna specustawa

We wtorek posłowie PiS wnieśli projekt ustawy w trybie pilnym dotyczący zwalczania ASF. W środę natomiast projekt został przyjęty przez komisję ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa oraz komisję rolnictwa i rozwoju wsi. Przewiduje on m.in. zakaz blokowania polowań, odstrzał sanitarny dzikich zwierząt przez policjantów, strażaków, pograniczników i żołnierzy, powoływanie Łowczego Krajowego przez ministra środowiska. Pierwsze czytanie miało miejsce w czwartek.

Posłowie PiS apelowali o najszybsze procedowanie projektu. Jak mówili, wirus jest niebezpieczny dla rolników, polskiej hodowli, budżetu państwa, gospodarki oraz samych dzików, dlatego ważne jest przyjęcie specustawy, która ograniczy skutki ASF.

Innego zdania są posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy argumentują, że wybicie dzików w Polsce nie będzie prowadziło do skutecznej walki z ASF, a jedynie do zniszczenia populacji tych zwierząt.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Gość: Jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa)
Data emisji: 19.12.2019
Godzina emisji: 17.45

agkm/mk

Czytaj także

Walka z pomorem świń. Minister rolnictwa: specustawa nakaże odstrzał sanitarny

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 09:42
- Zaproponowałem ustawę dotyczącą odstrzału sanitarnego dzików, która m.in. zakłada przymuszanie myśliwych do odstrzału, a także daje nowe uprawnienia wojsku i policji - poinformował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Jak zapowiedział, trafi ona na jedno z najbliższych posiedzeń Sejmu.
rozwiń zwiń