X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Historia

90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz - serwis specjalny

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 06:00
Na stronie www.annawalentynowicz.polskieradio24.pl prezentujemy sylwetkę niezwykłej kobiety – tej, w obronie której zastrajkowali robotnicy Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku. Ten strajk był – jak sama podkreślała – iskrą, która na Wybrzeżu, a niedługo później w całej Polsce, rozpoczęła falę robotniczych protestów, dając początek "Solidarności".
Strona główna serwisu specjalnego o Annie Walentynowicz w 90. rocznicę urodzin
Strona główna serwisu specjalnego o Annie Walentynowicz w 90. rocznicę urodzinFoto: PR/Grzegorz Lipiński

Pod adresem www.annawalentynowicz.polskieradio24.pl przedstawiamy kolejne etapy życia działaczki Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, ikony "Solidarności", której całe życie było walką z niesprawiedliwością, walką o godność ludzi pracy, walką z prześladowaniem, szykanami i represjami komunistycznej bezpieki, w końcu walką o prawdę.

Sięgamy do Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa i oddajemy głos Annie Walentynowicz. Publikujemy archiwalne nagrania rozmów z bohaterką "Solidarności".

Przed naszą kamerą mówią o niej najbliżsi i przyjaciele - Janusz Walentynowicz, syn Anny Walentynowicz, Anna Baszanowska i Krzysztof Wyszkowski. O prześladowaniach komunistycznej bezpieki mówi prof. Sławomir Cenckiewicz, autor książki „Anna Solidarność”. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek odpowiada na pytanie, dlaczego Anna Walentynowicz powinna na stałe znajdować się w podręcznikach historii.

Skromna suwnicowa, praprzyczyna powstania "Solidarności", w końcu Anna Solidarność i Dama Orderu Orła Białego, której śmierć, w zestawieniu z kolejami jej życia, jest symboliczna. Anna Walentynowicz zginęła w katastrofie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia 2010 roku, wraz ze swoim przyjacielem prezydentem Lechem Kaczyńskim i 94 osobami na pokładzie.

im

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak