X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Działania Orlenu w walce z pandemią. Daniel Obajtek: musimy spełniać zadania społeczne

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 17:59
- Ja uważam, że nic nadzwyczajnego nie robimy. Dla mnie jest to ważne, by zabezpieczać rynek, by zabezpieczać swoich klientów. To są również obywatele naszego wspaniałego państwa i musimy ich chronić. Firma o tak dużych rozmiarach musi spełniać zadania społeczne - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen
Daniel Obajtek, prezes PKN OrlenFoto: PolskieRadio24.pl

Od początku pandemii COVID-19 PKN Orlen zaangażował się w walkę z koronawirusem. Jeszcze w marcu prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że firma rozpoczyna produkcję płynu do dezynfekcji. Dziś, kiedy zakażeń jest znacznie więcej, niż w czasie pierwszej fali SARS-CoV-2, działań na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się wirusa jest jeszcze więcej. Daniel Obajtek opowiadał o nich w audycji "Pro Publico".

Rydliński663.jpg
"Polska wyjdzie poobijana z tej pandemii". Dr Rydliński o wpływie koronawirusa na gospodarkę

"Musimy spełniać zadania społeczne"

Gość PR24 podkreślił, że Orlen, jako czempion polskiej gospodarki, musi realizować zadania społeczne. - A zadania społeczne, to też odpowiedzialność, odpowiedzialność za rynek, a rynek to klienci. Ja uważam, że nic nadzwyczajnego nie robimy. Dla mnie jest to ważne, by zabezpieczać rynek, by zabezpieczać swoich klientów. To są również obywatele naszego wspaniałego państwa i musimy ich chronić. Firma o tak dużych rozmiarach musi spełniać zadania społeczne - mówił Daniel Obajtek.

PKN Orlen, pomimo pandemii, nie przestał wspierać polskich sportowców. Ci zaś biorą obecnie udział w kampaniach informacyjnych na temat walki z pandemią. To zaangażowanie, jak wyjaśnił prezes grupy, nie wynika z przymuszania współpracujących z Orlenem gwiazd. Robią to z własnej woli i z przekonaniem.

- Sportowcy nie tylko widzą sytuację w Polsce, ale sportowcy widzą sytuację globalną, na świecie. Oni w tym uczestniczą, oni widzą, jak te standardy są przestrzegane w innych krajach. (...) W momencie kiedy oni promują styl zachowania w trakcie pandemii, to dają temu dużą wiarygodność - wyjaśnił Daniel Obajtek.

Czytaj również:

Kolejne działania Orlenu w walce z pandemią

Gość PR24 omawiał także inne działania na rzecz zdrowia publicznego realizowanych przez grupę Orlen. Jak wyjaśnił, na kampaniach społecznych czy produkcji płynu do dezynfekcji się one nie kończą.

koronawirus 1200 shutterstock.jpg
"Tylko od nas zależy, na ile będziemy chronić siebie i gospodarkę". Ekspert o obostrzeniach

- Wprowadzamy unikatowe urządzenia - jako jedyni w Polsce - w które już większość stacji jest wyposażonych, a do końca października wszystkie stacje będą wyposażone w te urządzenia (...). To są odpowiednie sterylizatory, czyli urządzenia, które na bieżąco filtrują powietrze na naszych stacjach. (...) Czyli każdy, kto wejdzie do naszej stacji, wschodzi do stacji, gdzie nie ma koronawirusa, bo to powietrze będzie na bieżąco filtrowane - mówił Daniel Obajtek, dodając, że w te urządzenia wyposażone zostaną wszystkie stacje Orlenu w Polsce i na świecie.

Posłuchaj
24:41 PR24_MPLS 2020_10_25-16-35-13_Obajtek.mp3 Danel Obajtek o działaniach PKN Orlen w czasie pandemii ("Pro Publico" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Pro Publico"
Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: Daniel Obajtek (prezes PKN Orlen)
Data emisji: 25.10.2020
Godzina emisji: 16.35

PR24/jmo

Czytaj także

"To absolutny margines". Hubert Biskupski o ruchach antymaseczkowych

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 20:10
- Mentalność i kultura państw azjatyckich a europejskich ws. pandemii są zupełnie inne. Nie zgodzę się z tym, że ruchy antymaseczkowe odpowiadają za rozwój pandemii. One się nią "żywią", ale to jest absolutny margines - mówił w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski ("Super Express"). Gościem "Debaty Dnia" był również Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent zakażony koronawirusem. "Najbliższe dni będę pracował zdalnie"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 15:14
Andrzej Duda w nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych potwierdził, że otrzymał pozytywny test na koronawirusa. - Czuję się dobrze i najbliższe dni, kiedy będę w samoizolacji razem z żoną zresztą, będę oczywiście pracował zdalnie - podkreślił.
rozwiń zwiń