X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Daniel Obajtek

Daniel Obajtek: pierwsze pozwy zostały złożone. Będzie ich więcej

Prezes PKN Orlen na łamach "Naszego Dziennika" poinformował, że złożył już pierwsze pozwy sądowe. Chodzi o publikacje medialne, w których pada jego nazwisko w kontekście niejasnych operacji na nieruchomościach czy sugestii przyjęcia korzyści majątkowych. - To są kłamstwa - zaznacza Daniel Obajtek i zapewnia, że pozwów będzie więcej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Gazeta Wyborcza sądownictwo

Kłamstwo dot. Kacpra Płażyńskiego. Działacz PO przeprosił za udostępnienie fałszywej informacji

W sieci pojawiła się nieprawdziwa informacja dotycząca rodziny posła Prawa i Sprawiedliwości Kacpra Płażyńskiego. Fake newsa udostępniali m.in. politycy opozycji. Jeden z działaczy PO przeprosił na Twitterze za jego rozpowszechnienie, po czym zaczął blokować użytkowników, którzy zaczęli udostępniać ten wpis. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Kacper Płażyński polityka twitter

UOKiK zbada przejęcie PGNiG przez Orlen na polecenie KE. Obajtek: to nasz wielki sukces

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił w piątek, że Komisja Europejska przekazała mu do zbadania koncentrację PKN Orlen i PGNiG. Koncentracja ma polegać na przejęciu PGNiG przez Orlen. "To nasz wielki sukces i krok w budowie silnego koncernu multienergetycznego. W ciągu kilku tygodni zgłosimy transakcję do polskiego urzędu antymonopolowego" - skomentował to na Twitterze Daniel Obajtek, prezes Orlenu.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Obajtek Orlen PKN Orlen PGNiG Komisja Europejska UOKiK energetyka POLSKA

"Udostępnione dokumenty przecinają spekulacje". Maciej Małecki o aktach dot. majątku Daniela Obajtka

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że dokumenty udostępnione przez Daniela Obajtka przecinają spekulacje dotyczące jego majątku. Prezes PKN Orlen udostępnił dziennikarzom wszystkie informacje na temat swoich dochodów. Chodzi między innymi o oświadczenia majątkowe, akty notarialne oraz umowy kredytowe z ostatnich 20 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek PKN Orlen Ministerstwo Aktywów Państwowych polityka

Poparcie dla partii politycznych. Prof. Domański: temat Daniela Obajtka nie pomógł opozycji

- Moim zdaniem sprawa ta została zbyt intensywnie prezentowana przez opozycję. Społeczeństwo ogarnęło znużenie tym tematem. Jedną rzeczą jest to, że społeczeństwo przywykło do tego typu informacji, a z drugiej strony prezes Orlenu nie jest członkiem rządu ani prominentną postacią PiS - powiedział o braku reakcji w notowaniu partii politycznych na informacje o prezesie Orlenu prof. Henryk Domański, socjolog.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Obajtek Orlen opozycja zjednoczona prawica rząd Platforma Obywatelska sondaż POLSKA polityka Polskie Radio 24

Jest odpowiedź wiceszefa MSZ na tezy "GW" o wymuszaniu wyroków przez PiS

"Gazeta Wyborcza" przytacza we wtorek historię wyroku wydanego w 2015 roku przez sąd w Sieradzu i przekonuje, że politycy PiS "wymogli" wtedy na prokuratorze generalnym wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego. W 2015 roku I Prezes SN była Małgorzata Gersdorf, a prokuratorem generalnym - Andrzej Seremet. Do sprawy odniósł się między innymi obecny wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gazeta Wyborcza prokuratura Sąd Najwyższy Daniel Obajtek

Dr Herudziński: używając tematu prezesa Orlenu, opozycja próbuje przypisać PiS cechy społecznie nieakceptowane

- W przypadku wojny totalnej i totalnej opozycji nie ma jeńców, gra jest bardzo ostra. Z czysto socjotechnicznego punktu toczy się o to, by przypisać Prawu i Sprawiedliwości za pomocą prezesa Orlenu cechy, które nie są społecznie akceptowane - powiedział dr Tomasz Herudziński, socjolog z SGGW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Daniel Obajtek Orlean