X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Kaczmarczyk: może czas na zmianę konstytucji i powoływanie RPO w wyborach powszechnych

- Uważam, że skoro nie umiemy się dogadać, bo w Sejmie wygrywa Zjednoczona Prawica, a w Senacie opozycja, to może czas na zmianę konstytucji i powoływanie RPO w wyborach powszechnych - powiedział w Polskim Radiu 24 Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski. - Wtedy, gdybyśmy wszyscy zagłosowali za tą zmianą w konstytucji, to potem wystawiamy kandydatów i niech obywatele ocenią - dodał. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Władysław Teofil Bartoszewski z PSL, Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej i Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rzecznik Praw Obywatelskich Sejm Senat Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Władysław Teofil Bartoszewski Paweł Kowal Bartosz Kownacki

Jacek Sasin wspomina śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

- Straciliśmy męża stanu o wymiarze międzynarodowym, który spowodował, że Polska stała się liderem w swoim regionie, Europie Środkowej, ale również na obszarze postsowieckim. Prezydent Lech Kaczyński był tym, który niezwykle trafnie i to chyba jako pierwszy na świecie rozpoznał charakter rządów Władimira Putina w Rosji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin w audycji specjalnej z okazji 11 rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo katastrofa smoleńska Jacek Sasin Lech Kaczyński Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Zbigniew Rau lotnictwo

Prześladowania chrześcijan na świecie. Co możemy zrobić?

Nie ustają prześladowania chrześcijan na świecie. Najgorsza sytuacja panuje w Afryce, krajach arabskich oraz m.in. w Chinach i Korei Północnej. Czy naszym braciom w wierze możemy jakoś pomóc? Czy jesteśmy zobligowani do upominania się o nich? Wreszcie, jaką rolę powinna i może spełnić w tej sprawie na arenie międzynarodowej Polska?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg pomoc chrześcijaństwo Paweł Jabłoński MSZ

Ks. Bogdan Bartołd: w oczach Pana Boga jesteśmy cenną wartością

- Dla nas, ludzi wierzących, święta Wielkiej Nocy są świętami zwycięstwa dobra nad złem, miłości nad nienawiścią i przede wszystkim ukazują piękną perspektywę naszego życia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Archikatedry Warszawskiej. Czy motywy ze sztuki ukształtowały nasze myślenie związane z cierpieniem i człowieczeństwem?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Kościół wiara Bogdan Bartołd

"Apelujemy do wszystkich, by ograniczyć wyjazdy". Marek Suski o przestrzeganiu obostrzeń

- W wielu szpitalach nie ma wolnych miejsc, ale decyzjami wojewodów są otwierane nowe możliwości, zwiększa się liczba miejsc covidowych. Jest trudno, ale nie można mówić, że nie ma miejsc dla pacjentów - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (PiS). W dyskusji wzięli udział również: Marek Sawicki (PSL), Marek Rutka (Lewica) oraz Mariusz Kałużny (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia COVID-19 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Marek Suski Marek Sawicki

Polska szczepionka przeciw COVID-19. "To kwestia kilkunastu miesięcy"

Od miesięcy zastanawiamy się nad tym, czy powstanie polska szczepionka przeciwko COVID-19. - W dzisiejszym świecie i biznesie, widząc zaawansowanie technologii i nauki, niewiele rzeczy jest mrzonką (…). Jesteśmy na dosyć wczesnym etapie opracowywania i procesu ewentualnego wytwarzania szczepionki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Fic, prezes Biomed Lublin. Od czego zależne jest wyprodukowanie polskiej szczepionki?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg szczepienia - raport szczepienia koronawirus Koronawirus w Polsce

Terlecki o konflikcie w Porozumieniu: będą dwie partie

- Grupa posłów kwestionuje legalność obecnej władzy Porozumienia. Patrzymy na to z niepokojem, bo są to posłowie Zjednoczonej Prawicy i naszego klubu, ale czekamy na rozstrzygnięcia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Terlecki, szef klubu PiS. Zaznaczył przy tym, że rozbicie partii na dwa ugrupowania jest akceptowalnym rozwiązaniem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Ryszard Terlecki polityka Porozumienie Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Solidarna Polska

"Działania kluczowe dla zdrowia i bezpieczeństwa". Piotr Kaleta o obostrzeniach w związku z COVID19

- Nikt nie chce więzić Polaków w domu czy zamykać gospodarki, są jednak rzeczy absolutnie konieczne do tego, by podejmować działania wyprzedzające, dlatego musimy się do nich stosować - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta (Prawo i Sprawiedliwość) o wchodzących w życie obostrzeniach. W dyskusji wzięli udział również: Czesław Mroczek (Platforma Obywatelska), Andrzej Szejna (Lewica), Marcin Romanowski, (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia COVID-19 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Prof. Jacek Jemielity: technologia mRNA daje szanse na lepsze życie

Są głosy, że szczepionki mRNA to rewolucja i klucz do pokonania wielu chorób. Są również tacy, którzy boją się tej technologii. Profesor Jacek Jemielity, biochemik z Uniwersytetu Warszawskiego, który zajmuje się badaniami dotyczącymi mRNA wyjaśnia, że to naturalny, komórkowy przepis na białko. - Ten naturalny proces został wykorzystany do produkcji białek o znaczeniu terapeutycznym - mówi. Jego marzeniem jest, aby ta technologia pomogła w rozwiązaniu problemów, z którymi ludzie spotykają się w życiu codziennym.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia COVID-19 koronawirus Małgorzata Raczyńska-Weinsberg