X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Fogiel: Grodzki chce pracować nie wiadomo jak długo nad ustawą mającą dwa zdania

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 20:41
- Jasno jest ugruntowane w doktrynie, że poprawki Senatu w stosunku do ustaw sejmowych nie mogą wychodzić poza zakres merytoryczny ustawy. To znaczy tak naprawdę, że Senat mógłby zmienić zdanie "wyraża się zgodę na ratyfikację" na zdanie "nie wyraża się zgody na ratyfikację" - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel z PiS-u, komentując zapowiedzi marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o poprawkach do ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy.
Radosław Fogiel
Radosław Fogiel Foto: PR24/AK

Senat raczej nie zajmie się ustawą ratyfikującą Fundusz Odbudowy na najbliższym posiedzeniu, które zaczyna się 12 maja - podkreślił w rozmowie z poniedziałkową "Rzeczpospolitą" marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Jak dodał, porządek obrad jest już wypełniony. W audycji "Stan rzeczy" działania Platformy Obywatelskiej ws. Funduszu Odbudowy komentował Radosław Fogiel.

JacekLiziniewicz.jpg
Działania Senatu ws. KPO. Liziniewicz: PO spóźniła się na pociąg, który już dawno odjechał

"Byle było głośno"

Gość PR24 podkreślił, że PO zachowuje się tak, jakby jedynym celem tej partii było "to, żeby było o nich głośno, nieważne czy in plus, czy in minus". Jak stwierdził, jedną rzeczą, która to pokazuje, jest głosowanie Koalicji Obywatelskiej w sprawie ratyfikacji w Sejmie, ale nowością jest działanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

- Marszałek Senatu Tomasz Grodzki nad ustawą, która składa się z dwóch zdań, postanowił pracować nie wiadomo jak długo, żeby tylko, nie daj Boże, nie być podejrzanym przez swoich kolegów partyjnych o sprzyjanie Prawu i Sprawiedliwości, bo - jak wiemy - to jest dzisiaj na opozycji najgorsze oskarżenie - mówił Radosław Fogiel.

Czytaj również:

"Preambuła - to brzmi dumnie"

Odnosząc się do zapowiedzi Tomasza Grodzkiego, który chciałby wprowadzić do ustawy ratyfikacyjnej szereg poprawek, w tym m.in. wprowadzić tam preambułę, poseł PiS przypomniał, że ustawa ratyfikacyjna jest ustawą szczególną, składa się z dwóch artykułów i nie ma tam miejsca na żadne obudowywanie jej.

- Preambuła - to brzmi godnie. I rzeczywiście myślę, że pasuje do wielkomocarstwowych planów marszałka Senatu (...). Mamy wyroki Trybunału Konstytucyjnego, dotyczące właśnie zakresu możliwych poprawek Senatu w stosunku do ustaw sejmowych. Jasno jest ugruntowane w doktrynie, że te poprawki nie mogą wychodzić poza zakres merytoryczny ustawy. To znaczy tak naprawdę, że Senat mógłby zmienić zdanie "wyraża się zgodzę na ratyfikację" na zdanie "nie wyraża się zgody na ratyfikację". Czyli jasne odrzucenie środków unijnych. Wszelkie inne dopiski, warunki, życzenia czy zażalenia, które może Senat chcieć tam wprowadzić, tak naprawdę wychodzą poza zakres merytoryczny ustawy - wyjaśnił Radosław Fogiel.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:29 PR24_mp3 2021_05_10-19-06-05_Fogiel.mp3 Radosław Fogiel o działaniach PO ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy ("Stan rzeczy" / PR24)

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)
Data emisji: 10.05.2021
Godzina emisji: 19.06

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

Echa sejmowego głosowania ws. KPO. Robert Gontarz: Koalicja Obywatelska jest dziś tylko anty-PiS-em

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 09:15
- Głosowanie przeciw Krajowemu Planowi Odbudowy czy wstrzymywanie się od głosowania to złe rozumienie suwerenności - mówił w Polskim 24 Robert Gontarz z PiS. Gościem audycji był też Paweł Poncyljusz z KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania Senatu ws. KPO. Wołodźko: Platforma stara się zatrzymać żelazny elektorat

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:12
- Może być tak, że PO dość rozpaczliwie dba o zatrzymanie przy sobie najbardziej żelaznego elektoratu, który mocno uwierzył w opowieść, że im gorzej, tym lepiej - powiedział o zapowiadanej zwłoce ws. procedowania Krajowego Planu Odbudowy w Senacie Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń