X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jerzy Jachowicz

Jerzy Kwaśniewski o misji Ordo Iuris: działania prawne, ale i budzenie świadomości obywateli

- Staramy się, by nasze analizy nie tylko wpływały na urzędników międzynarodowych, ale by przede wszystkim budziły świadomość obywateli poszczególnych państw, to jest podstawowy instrument wpływania na politykę międzynarodową - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwaśniewski (Ordo Iuris).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska Ordo Iuris Jerzy Jachowicz

Prof. Henryk Domański o reakcjach na wyrok TK: ukaranie Polski byłoby precedensem

- Siły lewicowe w Unii Europejskiej starają się przeprowadzić rozstrzygnięcie, jakiego nie było dotąd we wspólnocie, finansowe ukaranie kraju za poczynania niezwiązane z rynkiem gospodarczym czy systemem finansowym - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Henryk Domański (PAN) komentując możliwe kroki UE po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny konstytucja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Jerzy Jachowicz Henryk Domański

Rydliński: orzeczenie TK będzie wpływać na dalsze napięcia między Warszawą a Brukselą

- To co wydarzyło się w tym tygodniu za sprawą orzeczenia TK będzie wpływać w fundamentalny sposób na dalsze napięcia między Warszawą a Brukselą - mówił dr Bartosz Rydliński, politolog i wykładowca UKSW. Gośćmi "Debaty PR24" byli także prof. Arkadiusz Jabłoński (socjolog, KUL) oraz prof. Jacek Reginia-Zacharski (politolog, UŁ).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska

Senator PiS: planem opozycji może być wykorzystanie senackiej rezolucji w czasie demonstracji

- Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności prawa polskiego nad europejskim nie jest wypowiedzeniem wojny Unii Europejskiej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia senator Krzysztof Mróz (PiS). Polityk ocenił, że opozycja może planować odczytanie przygotowywanej w piątek w Senacie rezolucji na niedzielnej demonstracji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS polityka Jerzy Jachowicz Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej opozycja

"Wszystko zagłusza wrzask »gdzie są dzieci«". Karnkowski o sytuacji na granicy

- Dzieci z Michałowa są wykorzystywane bardzo instrumentalnie przez swoich rodziców, czy - szerzej - przez organizatorów tego procederu, może więc należałoby myśleć o radykalnych krokach, by ich nie zostawiać samych sobie, albo przekazywaniu im pomoc na granicy. O tych sprawach się nie mówi, wszystko zagłusza wrzask "gdzie są dzieci" - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz POLSKA imigranci w Europie Białoruś

"Łukaszenka stosuje sowieckie metody". Prof. Krysiak o sytuacji na wschodniej granicy UE

- Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej, i inne osoby nie zajmują stanowiska w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, nie mówią dobitnie - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana. - Pojawia się tylko głos pani komisarz, ale ten głos jest bardzo cieniutki. Nie wiadomo, co z tego wynika. To coś oznacza - dodał. Gośćmi "Debaty PR24" byli także prof. Jacek Reginia-Zacharski z UŁ i prof. Mieczysław Ryba z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz imigranci w Europie prof. Mieczysław Ryba

"Angela Merkel nie była antypolskim politykiem". Prof. Mieczysław Ryba o rządach kanclerz Niemiec

- W wielu pracach politologicznych wskazuje się, że przynajmniej od początku XXI w. Niemcy w sposób bardzo świadomy i planowy weszły na ścieżkę powrotu do grona mocarstw o charakterze globalnym - mówił w programie "Debata PR24" na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski (UŁ). Pozostałymi gośćmi audycji byli prof. Mieczysław Ryba (KUL) oraz prof. Bartłomiej Biskup (UW).
Zobacz więcej na temat:  Polska w Unii Europejskiej polityka Jerzy Jachowicz POLSKA Unia Europejska Europa Czechy Niemcy Angela Merkel Trybunał Sprawiedliwości UE

Monika Kaczmarek: to jest dobry start dla tych, którzy go nie znają. Nowe dzieło Jo Nesbo "Zazdrość"

- Zbiór opowieści to nowa forma. Uważam, że jest to doskonały moment dla czytelników, którzy jeszcze go nie znają, aby właśnie bez znajomości jego całej kultowej serii wejść w jego twórczość - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24, Monika Kaczmarek - dyrektor Dolnośląskiego Wydawnictwa we Wrocławiu. 
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA Jo Nesbo KULTURA literatura Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz

Krzysztof Mróz: od dłuższego czasu trwa próba zakłamywania Polskiego Ładu

- Polski Ład w zakresie zmian w systemie podatkowym to obniżka lub neutralność dla 90 proc. polskich podatników. Natomiast przedstawia się te zmiany jako podwyżkę. To oczywiście nie jest prawda - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Mróz, senator PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład Jerzy Jachowicz Prawo i Sprawiedliwość podatki polityka GOSPODARKA gospodarka polska POLSKA społeczeństwo

Prof. Reginia-Zacharski: zdaniem niektórych 11 września 2001 r. skończył się XX wiek

- 11 września przyspieszył bardzo intensywnie proces rekonfiguracji międzynarodowej architektury bezpieczeństwa, w jakimś wymiarze - ładu międzynarodowego. Rzeczywiście było to wydarzenie przełomowe, punkt zwrotny w dziejach XXI wieku, niektórzy nawet powiedzieliby, że 11 września w istocie zakończył wiek XX - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego. Gośćmi audycji byli także prof. Waldemar Paruch z UMCS-u oraz prof. Mieczysław Ryba z KUL-u.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz prof. Mieczysław Ryba ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone 11 września 2001 roku WTC terroryzm

Andrzej Dera: trzeba chronić granic, pamiętamy co działo się na południu Europy

 - Pamiętamy co działo się na południowych granicach Europy. Widzieliśmy wszyscy co tam się działo i nie trzeba przekonywać Polaków, ani Unii Europejskiej, że należy dobrze chronić polskiej granicy - powiedział o sytuacji na granicy w Programie 1 Polskiego Radia przedstawiciel Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kancelaria prezydenta polityka granica Białoruś imigranci w Europie Jerzy Jachowicz

"To nas bardzo boli". Czesław Nowak o obchodach rocznicy 31 sierpnia w ECS

- Obchody rocznicy podpisania porozumień sierpniowych w Europejskim Centrum Solidarności organizują działacze wywodzący się z dawnej opozycji, skupieni wokół ECS. To w Gdańsku nas bardzo boli - powiedział w Polskim Radiu 24 Czesław Nowak, prezes Stowarzyszenia Godność. - Ci ludzie poczuli się właścicielami całego dorobku Solidarności - wyjaśnił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Czesław Nowak

Prof. Domański o Campusie Polska Przyszłości: impreza skierowana do elektoratu PO

- Jest to impreza skoncentrowana na pewnym odbiorze społecznym, na pewnej kategorii ludzi, chyba głównie w celu mobilizacji przede wszystkim - jeśli chodzi o polski elektorat - mobilizacji po stronie Platformy Obywatelskiej, Koalicji Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Henryk Domański POLSKA polityka Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski

"Spełnia się to, do czego wzywał Donald Tusk". Gac o agresji wobec Kukiz'15

- Hejt, który wylał się wobec Pawła Kukiza i to, co wydarzyło się wobec posła Konfederacji Dobromira Sośnierza, pokazuje, że emocje są bardzo wysokie, że polaryzacja jest duża i to, do czego wzywał Donald Tusk, się spełnia - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta "Do rzeczy". Ocenił, że politycy, którzy próbują to usprawiedliwiać, "sami sobie wystawiają świadectwo". 
Zobacz więcej na temat:  Karol Gac Jerzy Jachowicz polityka ustawa medialna Paweł Kukiz opozycja