X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Jerzy Jachowicz

"Obalam wstrętne stereotypy dotyczące Polski". Ziemkiewicz o książce "Cham niezbuntowany"

- Książka jest poświęcona obalaniu wstrętnych stereotypów, które się buduje wokół Polski, między innymi stereotypu Polaka antysemity. Piszę też o tym, że w Polsce równouprawnienie kobiet dokonało się w 1918 roku, znacznie wcześniej niż w niektórych krajach Zachodu - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Rafał Ziemkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Rafał Ziemkiewicz literatura Jerzy Jachowicz

"To przejaw psychopatii". Dr Artur Wróblewski o krytyce obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego

- Radosław Sikorski krytykuje Powstanie Warszawskie, które jego zdaniem "czci i obchodzi tylko psychoprawica". Uważam, że krytykowanie tego wydarzenia to przejaw psychopatii - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski, politolog (Uczelnia Łazarskiego). Gośćmi audycji byli również Karol Gac, publicysta "Do Rzeczy" i dr Krzysztof Karnkowski, socjolog ("Gazeta Polska Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie Polskie Radio 24 HISTORIA historia Polski II wojna światowa pamięć polityka Jerzy Jachowicz Karol Gac Artur Wróblewski

"To była walka nie tylko o wolność Warszawy, ale o wolną Polskę". Historyk o Powstaniu Warszawskim

- To było wydarzenie lokalne, natomiast od kilkunastu lat obserwujemy, że ta rocznica jest ważna nie tylko dla mieszkańców stolicy, ale dla wszystkich Polaków - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia historyk z Muzeum Powstania Warszawskiego, dr Katarzyna Utracka, odnosząc się do uroczystości związanych z upamiętnieniem rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie HISTORIA Muzeum Powstania Warszawskiego Jerzy Jachowicz

Przemysław Czarnek: epoka Solidarności zaczęła się od pielgrzymki Jana Pawła II i Lubelskiego Lipca

- Ci pracownicy nie ulegli lękowi i poszli walczyć o Polskę. Dziś jesteśmy beneficjentami ich wielkiego bohaterstwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, poseł PiS z Lublina, gdzie w niedzielę obchodzono 40-lecie wydarzeń Lubelskiego Lipca.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Przemysław Czarnek Jerzy Jachowicz lubelskie Lublin Solidarność PRL opozycja demokratyczna strajki komunizm

Prof. Karski: nie jesteśmy przeciwko praworządności, ale przeciw uznaniowym decyzjom w UE

- Nikt nie jest przeciwko praworządności, czyli rządom prawa. Natomiast chciano nam zafundować uznaniowe działanie: jeśli nie postępujesz zgodnie z naszymi poleceniami, jeśli nie jesteś uległy, a twoje postępowanie nie jest zgodne z lewicowymi normami, to będziesz karany finansowo. To się nie udało - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Karol Karski, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Karol Karski Jerzy Jachowicz budżet ue Polska w Unii Europejskiej POLSKA fundusze unijne Unia Europejska

Wróblewski o aresztowaniu Nowaka: "złote dziecko" Tuska już od dawna było podejrzewane o różne czyny

- Sprawa Sławomira Nowaka nie jest żadnym zaskoczeniem. To "złote dziecko" Tuska już od dawna było podejrzewane o różne czyny. Pokazuje to natomiast niebezpieczeństwo dla całej UE, że można czuć się tak bardzo bezkarnym i dalej uprawiać pewny proceder - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. Gośćmi audycji byli też publicysta wp.pl, Michał Wróblewski i Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Sławomir Nowak Platforma Obywatelska korupcja areszt zatrzymanie polityka miłosz manasterski Artur Wróblewski Jerzy Jachowicz

"Nie rzuca to dobrego światła na całość rządów PO-PSL". Czarnek o zatrzymaniu Sławomira N.

- Nie ma wątpliwości, że Sławomir N. to bliski przyjaciel polityczny i wychowanek Donalda Tuska. Ze zdziwieniem przyjmowaliśmy informację, kiedy został zatrudniony w administracji drogowej na Ukrainie. Nie odznaczył się tutaj szczególnymi kompetencjami - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska korupcja CBA zatrzymanie prokuratura Przemysław Czarnek Jerzy Jachowicz

Rafał Trzaskowski nie chce spotkać się z Andrzejem Dudą? Prof. Domański: zasada fair play polega na podaniu ręki

- Przegrany podaje rękę zwycięzcy i na odwrót. Miało to miejsce w przypadku prezydenta, który zaprosił Rafała Trzaskowskiego na spotkanie - powiedział prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Henryk Domański Jerzy Jachowicz wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Andrzej Duda prezydent

Ekspert o szczycie UE: wypłaty uzależnione od praworządności mogą być politycznym narzędziem

- Kwestia praworządności oczywiście się przewija przez ujęcia traktatowe. (...) Ale jeżeli mamy pewną kwestię, która nie jest wyraźnie skodyfikowana, wówczas może stać się przedmiotem daleko idących interpretacji - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog i historyk z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska budżet UE 2021-2027 Jerzy Jachowicz

Karol Gac: oddzielne debaty Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego nie przyniosą takich emocji

- Debaty prezydenta Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego nie przyniosą takich emocji jak zwykła, tradycyjna debata, której przebieg wszyscy moglibyśmy obserwować. Gdyby któryś z kandydatów popełnił jakąś gafę, a przeciwne media podchwyciłyby to, wówczas tylko to mogłoby wpłynąć na wynik wyborczy - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka wybory w Polsce polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Karol Gac Jerzy Jachowicz

"Krętactwo i uwodzenie elektoratu". Marian Kowalski o programie Rafała Trzaskowskiego

- Rafał Trzaskowski to elastyczny kandydat, który mówi w danym momencie to, co może mu przynieść korzyść polityczną. Ta elastyczność świadczy o tym, że nie ma żadnej idei do zrealizowania, którą można zaprezentować wprost - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski, były kandydat na prezydenta, działacz społeczny. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski adopcja LGBT

"Część wyborców Biedronia zawiedziona postawą Trzaskowskiego". Publicysta o dyskusji ws. adopcji

- Jeżeli Rafał Trzaskowski mówi dzisiaj tak wyraźnie o tym, że jest przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne, oznacza to, że nie będzie prezydentem osób LGBT - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre). W dyskusji wzięli również udział dr Sebastian Gajewski (Centrum im. I. Daszyńskiego) i  Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski adopcja LGBT

"Sztab Rafała Trzaskowskiego jest zdeterminowany". Prof. Domański o brudnej kampanii wyborczej

- Mam wrażenie że PO czuje się zawiedziona wynikami swojego kandydata i zdaje sobie sprawę, że będzie niezwykle trudno, stąd odwoływanie się do wszystkich instrumentów, jakie są możliwe, to dotyczy postawy nie tylko sztabu wyborczego, ale i samego kandydata - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski pedofilia Henryk Domański