X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jerzy Jachowicz

"Skutek donosów totalnej opozycji". Tomasz Latos o sporze Polski z Komisją Europejską

- Im większa frustracja związana z tym, że pewne środowiska "totalnej opozycji" - jak sami siebie przecież tak nazwali - nie mają władzy i nie ma bliskiej perspektywy przejęcia tej władzy, tym większe i bardziej brutalne ataki na Polskę w Brukseli i w ogóle na całym świecie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, komentując spór między Polską a Unią Europejską ws. reformy sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Tomasz Latos POLSKA sądownictwo reforma sądownictwa Unia Europejska Komisja Europejska Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE

Wybór prezesa IPN i zaprzysiężenie nowego RPO. Dera: cieszę się, że impas został zakończony

- Bardzo dobrze się stało, że ten wielomiesięczny impas dotyczący obsadzenia dwóch kluczowych stanowisk, ważnych z punktu widzenia naszego państwa, został zakończony i mamy nowego RPO oraz nowego prezesa IPN - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Instytut Pamięci Narodowej Rzecznik Praw Obywatelskich Jerzy Jachowicz

"TSUE już nas nauczył, że stosuje metodę stopy w drzwiach". Fogiel o wyroku ws. Izby Dyscyplinarnej SN

- TSUE już nas nauczył, że stosuje metodę stopy w drzwiach, to znaczy próbuje wcisnąć wszędzie gdzie może swoje interpretacje prawa, które pozwalałyby rozszerzyć zakres jego kompetencji i kompetencji UE - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Konstytucyjny prawo

"Obciąża ekipę, która wtedy rządziła". Mateusz Kosiński o sprawie Sławomira Nowaka

- Ta sprawa jest inaczej komentowana przez jego byłych kolegów z Platformy Obywatelskiej dzisiaj, niż było to parę miesięcy temu. Świadczy o tym wypowiedź Donalda Tuska, gdy ten pytany o Sławomira Nowaka niejako się wyparł podopiecznego - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński, publicysta Tygodnik Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Sławomir Nowak prokuratura korupcja Platforma Obywatelska sądownictwo Jerzy Jachowicz

Prof. Domański: Tusk będzie miał problemy przede wszystkim ze swoją formacją i z opozycją

- W najbliższym czasie Donald Tusk skoncentruje się na walce o uzyskanie wpływów w Platformie Obywatelskiej. Jego drugim celem będzie tworzenie jednolitego bloku opozycyjnego. Ten blok rysuje się na razie bardzo słabo i Tusk doskonale o tym wie - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska polityka Jerzy Jachowicz Henryk Domański

"PiS zajmuje pierwsze miejsce i ma bezpieczną przewagę". Karol Gac o najnowszych sondażach

- Prawo i Sprawiedliwość zajmuje pierwsze miejsce w sondażach i ma bezpieczną przewagę nad pozostałymi partiami, ale to i tak nie jest poparcie, na jakie liczyli liderzy Zjednoczonej Prawicy po prezentacji Polskiego Ładu - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Karol Gac, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość sondaż Polski Ład koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Karol Gac

Jarosław Sachajko: liczę na zatwierdzenie kandydatury Lidii Staroń przez Senat

- Demokratyczna większość w Sejmie opowiedziała się za kandydaturą Lidii Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia. W piątek głosowanie w tej sprawie odbędzie się w Senacie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jerzy Jachowicz Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska RPO Jarosław Sachajko Rzecznik Praw Obywatelskich

Prof. Reginia-Zacharski o rezolucji PE: zagraniczny etap ciągle tej samej walki politycznej w Polsce

- W sytuacji, w której nie ma się konstruktywnych pomysłów i narzędzi na polityczną rywalizację wewnątrzpolską, używa się argumentów destruktywnych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Jacek Reginia-Zacharski, komentując poparcie części polskich europosłów dla rezolucji żądającej wstrzymania Polsce wypłat z budżetu odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Parlament Europejski Unia Europejska Komisja Europejska Jerzy Jachowicz

"Trwa poszukiwanie mojej partyjnej podległości". Dr Karol Nawrocki o swojej kandydaturze na prezesa IPN

- Nigdy nie byłem członkiem żadnej partii politycznej i także nie jestem członkiem partii politycznej. W związku z tym medialni przeciwnicy mojej kandydatury wchodzą na wyższy stopień poszukiwań politycznej czy partyjnej podległości - mówił w Polskim Radiu 24 dr Karol Nawrocki, wiceprezes IPN, szef Muzeum II Wojny Światowej i kandydat na prezesa IPN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA IPN Instytut Pamięci Narodowej HISTORIA historia Polski Jerzy Jachowicz Henryk Domański społeczeństwo

Prof. Mieczysław Ryba: układ, który obalił rząd Jana Olszewskiego, funkcjonuje do dziś

- Ten układ owszem, obalił rząd Olszewskiego, ale to nie jest tak, że on tylko taktycznie zadziałał. W ogromnej mierze ten układ funkcjonował później przez lata, pewnie gdzieś medialnie był spinany przez szeroko rozumiane środowisko "Gazety Wyborczej", no i do dzisiaj w jakiś sposób funkcjonuje - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL-u. Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z UŁ oraz Miłosz Manasterski, szef Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jachowicz miłosz manasterski prof. Mieczysław Ryba Polskie Radio 24 POLSKA Jan Olszewski dekomunizacja

Budowa Nord Stream 2. Prof. Górski: reorientacja strategii amerykańskiej w Europie

- Jest to próba powrotu do tego, by to Niemcy były uprzywilejowanym partnerem Stanów Zjednoczonych, a Amerykanie, chcąc poświęcić całą uwagę temu, co dzieje się na Dalekim Wschodzie, zakładają, że ktoś ten porządek będzie w Europie utrzymywał - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Górski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Władimir Putin USA Joe Biden Jerzy Jachowicz