X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zatrzymanie Romana Giertycha. Artur Wróblewski: służby muszą mieć bardzo silne dowody

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 11:34
- Jeśli służby prokuratora zdecydowały się na tak stanowcze działania wobec (Romana Giertycha), a wiadomo było, że media będą pisać, a media liberalne - że to jest męczennik - to znaczy, że muszą być bardzo silne dowody - mówił w Polskim Radiu 24 politolog z Uczelni Łazarskiego Artur Wróblewski.
Roman Giertych
Roman GiertychFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
giertych 1200 pap.jpg
Roman Giertych symuluje chorobę? Rzecznik prezydenta: to jest żenujące

W czwartek w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, poinformował, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało m.in. adwokata, b. posła Romana Giertycha i biznesmena Ryszarda Krauze. Krótko po zatrzymaniu wśród polityków opozycji oraz w mediach liberalnych pojawiło się twierdzenie, że sprawa ma charakter polityczny, a zarzuty są wymysłem. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali Artur Wróblewski, Miłosz Manasterski i dr Krzysztof Karnkowski.

Artur Wróblewski, politolog z Uczelni Łazarskiego, stwierdził, że zatrzymanie to o tyle nie jest zaskakujące, że  "dewizą obecnego rządu jest sprawiedliwość - można powiedzieć - nierychliwa, ale nieuchronna". - Z tego powodu - bez względu na barwy polityczne - widzimy, że prokuratura i służby działają w stosunku i do swoich i do innych. Z tego powodu dla mnie jest czymś naturalnym, że niestety również osoby związane z dużą polityką również mogą mieć problemy, jeśli prokuratura trafi na dowody winy - stwierdził.

Zwrócił uwagę także na pojawiające się powszechnie zarzuty o to, że sprawa jest polityczna. - Jeśli służby prokuratora zdecydowały się na tak stanowcze działania wobec tego "neofity", czyli dawnego nawiedzonego prawicowca, a w tej chwili nawiedzonego liberała (...), a wiadomo było, że media będą pisać, a media liberalne - że to jest męczennik - to znaczy, że muszą być bardzo silne dowody - podkreślił politolog.

Czytaj również:

Projekt bez tytułu 1200.jpg
Syn Ryszarda K. zatrzymany. Usłyszał zarzuty w związku z atakiem na operatora TVP

Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej, pytany czy był zaskoczony zatrzymaniem Romana Giertycha, stwierdził, że "i tak, i nie". - Rzeczywiście służby działają. W tym samym tygodniu różne służby rozpracowały kilka bardzo poważnych problemów. Były nowe fakty i z tego co pamiętam, również zatrzymania ws. senatora Koguta, była rozpracowana wewnętrzna sprawa policji, gdzie też dochodziło do przestępstw, trwa postępowanie wobec Leszka Cz. i zostały zajęte środki na kontach tego biznesmena, więc nie można mówić, że to jest szok, że tutaj coś  się wydarzyło - wyjaśnił.

- Natomiast jest to zaskoczenie - jaki charakter mają te zarzuty, no i to, co się później od tego dnia zatrzymania Romana G. zaczęło dalej dziać. Jest to zaskoczenie, ponieważ ja osobiście uważałem, że człowiek, który jest adwokatem tak ważnych osób, ma takie poczucie nieprzekraczania pewnych granic. Że tego typu szemrane interesy są dla trzeciej i czwartej (...) ligi, a nie kogoś, kto ma ambicje polityczne nawet na to - bo przecież Roman Giertych nigdy ich nie krył - że chciałby wrócić do rządu - mówił publicysta.

Zobacz także:

Dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie" przyznał z kolei, że dla niego zatrzymanie Romana Giertycha było niezwykle zaskakujące. - Nie dlatego, żebym był - jak większość naszych dziennikarzy czy polityków jest przekonanych - o jakiejś krystalicznej uczciwości, szlachetnej i dobrej, nieskazitelnej naturze Romana Giertycha, który już się okazuje być po prostu kandydatem na ołtarze porównywanym przez niektórych z Nawalnym albo nawet ks. Popiełuszką - mówił.

Roman Giertych 1200 PAP.jpg
Prokuratura: Roman Giertych rozpoczął symulowanie braku świadomości

- Nie wydawało mi się - co zresztą świadczy o profesjonalizmie służb naszych - żeby akurat teraz jakaś pętla wokół Romana Giertycha się zaciskała - wyjaśnił dziennikarz.

Posłuchaj
49:32 PR24_MPLS 2020_10_17-09-06-05_DebataPR24.mp3 Artur Wróblewski, Miłosz Manasterski i dr Krzysztof Karnkowski o zatrzymaniu Romana Giertycha ("Debata PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata Polskiego Radia 24"
Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Goście: Artur Wróblewski (politolog, Uczelnia Łazarskiego), Miłosz Manasterstki (Agencja Informacyjna), dr Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie")
Data emisji: 17.10.2020
Godzina emisji: 09.06

PR24/jmo

Czytaj także

Atak na operatora TVP przed domem Ryszarda K. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 18:35
Pobity przed domem Ryszarda K. operator TVP Gdańsk złożył w komisariacie Gdynia-Śródmieście zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP, mężczyzna już skończył zeznawać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Według konstytucji wszyscy jesteśmy wobec prawa równi". Publicyści o zatrzymaniu Giertycha

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 19:30
- Według konstytucji wszyscy jesteśmy wobec prawa równi. Istnieje domniemanie niewinności, ale i "winności" - wskazywał w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski, który wziął udział w "Debacie Dnia".
rozwiń zwiń