X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Badzio: kiedy w grę wchodzi zdrowie najbliższych, to zaczynamy decydować się na szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 13:12
- Wahadło przechyliło się w kierunku aprobaty szczepień - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio, komentując wzrost zainteresowania szczepionką przeciw COVID-19.
Akcja szczepień medyków w szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich
Akcja szczepień medyków w szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów PoznańskichFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Według najnowszych sondaży liczba chętnych na przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 wzrosła o 25 punktów procentowych względem listopada. Obecnie prawie 70 procent Polaków chce się zaszczepić.

1200_Dworczyk_PAP.png
Szef KPRM: od 25 stycznia będziemy mogli wykonywać miesięcznie do 4 milionów szczepień

Pytany o powody takiego wzrostu zainteresowania szczepieniami, Badzio zaznaczył, że powodów jest kilka. - Przedtem nie mieliśmy czasu na tak dużą refleksję, jaki tak naprawdę mamy mieć stosunek do szczepień. Przyjrzenie się pewnym zagrożeniom, które dotyczą nas i naszej najbliższej rodziny, powodują zmianę stosunku do procesu szczepień - stwierdził gość Polskiego Radia 24.


Posłuchaj
18:19 _PR24_AAC 2021_01_12-12-37-29.mp3 Paweł Badzio o szczepieniach na COVID-19 (Temat Dnia/Gość PR24)

 

- Na początku mamy bardzo intelektualne, ideowe podejście do procesu szczepienia, ale w sytuacji, kiedy te szczepionki już są "za płotem", kiedy możemy z nich skorzystać i kiedy w grę wchodzi zdrowie najbliższych, to zaczynamy decydować się na szczepienia - stwierdził Badzio.

Zdaniem gościa audycji "rządowi i instytucjom państwowym proces szczepienia nie idzie źle". Podkreślił on także, że zapewne w najbliższym czasie "rząd będzie atakowany, że za wolno, że za słabo" szczepi.

Czytaj także:

Badzio stwierdził także, że "sprawa z celebrytami w jakiś sposób się rzeczywiście przyczyniła" do wzrostu zainteresowania szczepionką przeciw COVID-19. - Brak zgody na to, żeby społeczeństwo było wykorzystywane w sposób cyniczny i przedmiotowy, powoduje również aprobatę dla systemu i programu, który zaproponował rząd - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Paweł Badzio
Data emisji: 12.01.2020
Godzina: 12.3

itom/pr24

Czytaj także

Prezes ARM: nie ograniczamy zamówień składanych przez szpitale, wszystkie są realizowane

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 05:50
Wciąż dostajemy mniej szczepionek, niż moglibyśmy wykorzystać, ale nie ograniczamy zamówień, które składają szpitale. Wszystkie dostawy są realizowane, ponieważ zależy nam na jak najszybszym szczepieniu osób z grupy zero – powiedział szef Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza partia szczepionek Moderny już w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 12:06
Pierwsza partia szczepionek przeciwko COVID-19 firmy Moderna wylądowała w Polsce. Prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski powiedział, że transport dotarł na warszawskie lotnisko około 10.00, zawiera 29 tys. szczepionek.
rozwiń zwiń