X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

AstraZeneca złożyła wniosek do Europejskiej Agencji Leków o autoryzację szczepionki przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 14:08
Europejska Agencja Leków, po otrzymaniu wniosku od koncernu AstraZeneca, oceni szczepionki pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. Szefowa Komisji Europejskiej podkreśliła, że jeśli tylko preparat firmy AstraZeneca uzyska pozytywną naukową ocenę ekspertów agencji, wtedy Komisja bezzwłocznie zatwierdzi go i dopuści do obrotu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Photo Sendra/shutterstock

Poinformowała o tym na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

1200_szczepionka_PAP.png
Już ponad 200 tys. zaszczepionych Polaków. Minimalna liczba niepożądanych odczynów

Podkreśliła, że jeśli tylko preparat firmy AstraZeneca uzyska pozytywną naukową ocenę ekspertów agencji, wtedy Komisja bezzwłocznie zatwierdzi i dopuści go do obrotu. 

Posłuchaj
00:50 astrazeneca.mp3 Szefowa KE - AstraZeneca złożyła wniosek o autoryzację szczepionek przeciw COVID-19. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

29 stycznia Europejska Agencja Leków ma ocenić, czy preparaty firmy AstraZeneca są bezpieczne i skuteczne i czy mogą być dopuszczone do obrotu.

21 grudnia EMA zdecydowała o warunkowej autoryzacji szczepionki firm Pfizer i BioNTech, a 6 stycznia - szczepionki firmy Moderna.

Szczepionki firm Valneva i Novavax

Komisja Europejska zakończyła też rozmowy z firmą Valnevą w sprawie zakupu szczepionek przeciw COVID-19. Umowa, która ma być sfinalizowana w tym tygodniu, przewiduje dostawy do 60 milionów dawek szczepionek.

- Ważne, aby wszystkie państwa członkowskie miały jak największy dostęp do szczepionek pomagających chronić ludzi w Europie i nie tylko - skomentowała przewodnicząca Komisji, Ursula von der Leyen.

Główna negocjatorka ze strony Komisji Sandra Gallina poinformowała dziś na posiedzeniu komisji zdrowia Europarlamentu, że negocjacje są prowadzone z firmą Novavax.

Do tej pory Komisja podpisała umowy z sześcioma koncernami farmaceutycznymi i zakontraktowała 2 miliardy 300 milionów dawek.


kb

Czytaj także

Ryzyko zakażenia COVID-19 tuż po szczepieniu? Brytyjscy naukowcy wyjaśniają

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 16:37
- Specjaliści brytyjscy ostrzegają, że po pierwszej dawce szczepionki wciąż istnieje ryzyko zachorowania na COVID-19. Przed otrzymaniem drugiej dawki należy nadal uważać, stosując wszelkie zasady bezpieczeństwa, tak jakby się nie było zaszczepionym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller: Polska ma zagwarantowaną dostawę 60 mln dawek szczepionki w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 08:40
- Pozwoli to na zaszczepienie 30 mln osób. Unia Europejska chce powiększyć zasoby, ograniczeniem są moce produkcyjne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń