X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Otrzymaliśmy zgodę na zakup dzieł". Dyrektor CSW o programie "Narodowe kolekcje sztuki współczesnej"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 23:59
- W tym roku nasza instytucja - Centrum Sztuki Współczesnej - po raz pierwszy weźmie udział w programie "Narodowe kolekcje sztuki współczesnej". Złożyliśmy propozycję do ministra kultury i otrzymaliśmy zgodę na zakup ważnych dzieł - powiedział Piotr Bernatowicz, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, który był gościem Polskiego Radia 24.
Piotr Bernatowicz
Piotr BernatowiczFoto: PR24/AK
pixabay_Białystok_1200.jpg
"Synergia artystów z lokalną społecznością". Dyrektor NCK o Festiwalu Wschód Kultury

Celem programu "Narodowe kolekcje sztuki współczesnej" jest tworzenie i rozwój reprezentatywnych, międzynarodowych kolekcji sztuki współczesnej o randze zbiorów narodowych, dla wzmocnienia systemu wystawienniczego i obszaru sztuk wizualnych w Polsce.

Czytaj także:

- W tym roku nasza instytucja - Centrum Sztuki Współczesnej - po raz pierwszy weźmie udział w programie "Narodowe kolekcje sztuki współczesnej". Złożyliśmy propozycję do ministra kultury i otrzymaliśmy zgodę na zakup ważnych dzieł. To są tacy artyści jak Jerzy Kalina, Jacek Adamas czy Ignacy Czwartos - mówił Piotr Bernatowicz.

Posłuchaj
22:27 [PR24] PR24 (mp3) 21 sierpień_2020_08_21-23-36-39_for_media.mp3 Piotr Bernatowicz o programie "Narodowe kolekcje sztuki współczesnej" (Weekend Kulturalny/PR24)

- To są artyści, którzy posługują się językiem sztuki w sposób niezwykle współczesny. Odnoszą się w swoich pracach do teraźniejszości, do procesów, które są interesujące z punktu widzenia wspólnoty. Ci artyści zostaną włączeni w tym roku do kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej - zaznaczył dyrektor CSW.

Gościem red. Kluczyńskiej była również prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta Maria Dzieduszycka, która opowiedziała o akcji propagującej czytelnictwo poezji.

***

Tytuł audycji: "Weekend Kulturalny"
Prowadziła: Maja Kluczyńska
Goście: Piotr Bernatowicz (dyrektor CSW Zamek Ujazdowski), Maria Dzieduszycka (prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta)
Data emisji: 21.08.2020
Godzina emisji: 23.36

PR24
pb

Czytaj także

"Synergia artystów z lokalną społecznością". Dyrektor NCK o Festiwalu Wschód Kultury

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 07:01
- Ciągłość, kontynuacja, ale i zmiany - tak o Festiwalu Wschód Kultury mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK.
rozwiń zwiń