X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Słowa mają moc". Bożena Gąsienica o wyjątkowym festiwalu pod Tatrami

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 08:00
- W czasach pandemii słowa mają szczególną moc. Mam nadzieję, że te zapisane w książkach będą miały terapeutyczne oddziaływanie na nasza publiczność i naszych gości - mówiła w Polskim Radiu 24 Bożena Gąsienica, organizatorka festiwalu "Moc słów".
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Cristina Conti

Rusza V edycja festiwalu "Moc słów". Zakopiański festiwal literacki to inicjatywa przywracająca pamięć o twórcach takich jak: Witkacy, Kasprowicz, Stryjeńska, Makuszyński, ale także prezentacja pod Tatrami współczesnej polskiej prozy i poezji wybitnych literatów.

Posłuchaj
23:09 _PR24_AAC 2020_08_13-23-35-55.mp3 Bożena Gąsienica, Kamil Wnuk i Marzena Małek (Weekend Kulturalny)

"Słowa pociechą dla nas wszystkich"

Koncerty, warsztaty literackie, wystawy, akcje specjalne: "Książka za worek śmieci" czy #GodzinaWolnegoCzytania. O festiwalu mówiła w Polskim Radiu 24 jego organizatorka Bożena Gąsienica, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem.

- Mam nadzieję, że płynące z literatury słowa będą w tym trudnym czasie pociechą dla nas wszystkich - wskazywała.

1200_Bitwa_1920.jpg
Bitwa 1920. Narracyjny serwis internetowy Polskiego Radia i "Niepodległej"

Obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

W dalszej części audycji Kamil Wnuk z Biura Programu "Niepodległa" i prezes PGE Narodowy Marzena Małek mówili o obchodach stulecia Bitwy Warszawskiej, na które składają się m.in. koncerty specjalne (CSW), wielkie widowisko "1920. Wdzięczni bohaterom" na Stadionie Narodowym, film "Wojna Światów", wystawa w Kordegardzie - instalacja Janusza Bałdygi, film VR "Wiktoria 1920" oraz inne projekty.

Marzena Małek zapraszała wszystkich do wzięcia udziału w show na Narodowym - Takie widowiska państwo jeszcze nie widzieli - zapewniała.

- Przygotowanych jest blisko sto wydarzeń upamiętniających Bitwę Warszawską. Począwszy od muzeów, które zaplanowały wystawy, po aktywne działania instytucji, które chcą pokazać jak ta bitwa wpłynęła na losy świata - wskazywał z kolei Kamil Wnuk.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: Weekend Kulturalny

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Goście: Bożena Gąsienica, Kamil Wnuk, Marzena Małek

Data emisji: 13.08.2020

Godzina emisji: 23.35

ks

Czytaj także

Dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego: przyświeca nam potrzeba odmitologizowania postaci marszałka

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 15:15
- Będziemy pokazywali Józefa Piłsudskiego w formie, która będzie mniej spiżowym pomnikiem. To osoba, wokół której narosła mitologia tworzona przez obóz sanacyjny, a PRL zrobił z tego karykaturę. Przyświeca nam potrzeba odmitologizowania postaci Piłsudskiego i pokazania szczegółów tego, co uczynił, co mu przyświecało, skąd się brały jego wybory - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Supeł, dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Józef Piłsudski jedynym autorem zwycięskiego planu". Prof. Łukomski o Bitwie Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 14:30
- Józef Piłsudski - i nikt więcej - jest autorem planu bitwy z 1920 r., zwłaszcza tego zwycięskiego manewru znad Wieprza z 16 sierpnia, który w rezultacie zadecydował o naszym sukcesie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Łukomski, historyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister kultury: oddając Muzeum Józefa Piłsudskiego, chociaż częściowo spłacamy dług wdzięczności

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 13:42
- Oddając Muzeum Józefa Piłsudskiego narodowi polskiemu, równocześnie, chociaż częściowo spłacamy dług wdzięczności i oddajemy hołd człowiekowi, który tak wiele uczynił dla niepodległości naszej ojczyzny - powiedział w Sulejówku wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
rozwiń zwiń