X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Rydliński: PO ma najniższe poparcie w swojej historii, Budka nie chce tego widzieć

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 22:00
- Może jest tak, że Borys Budka zwyczajnie nie chce widzieć tych sondaży, nie chce czytać wiadomości, które mówią wyraźnie, że to są najniższe wyniki sondażowe w całej historii Platformy Obywatelskiej. Kiedy PO startowała w 2001 roku, miała już wtedy wyższe poparcie.
Dr Bartosz Rydliński
Dr Bartosz Rydliński Foto: PR24

Senat raczej nie zajmie się ustawą o ratyfikacji Funduszu Odbudowy na najbliższym posiedzeniu, które zaczyna się 12 maja - podkreślił w rozmowie z poniedziałkową "Rzeczpospolitą" marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Jak dodał, porządek obrad jest już wypełniony. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował politolog dr Bartosz Rydliński.

Radosław Fogiel 1200.jpg
Fogiel: Grodzki chce pracować nie wiadomo jak długo nad ustawą mającą dwa zdania

"PO powinno przepchnąć KPO przez Senat"

Gość PR24, zapytany o postawę Tomasza Grodzkiego oraz całej Platformy Obywatelskiej, stwierdził, że partii tej chodzi o "kupienie trochę czasu" i zastanowienie się, czy ich polityka w sprawie Funduszu Odbudowy przynosi efekty, czy nie.

- Po takim tygodniowym namyśle i obserwacji wyników sondażowych, wszystko wskazywałoby na to, że jednak PO i KO za wszelką cenę powinny przepchnąć już Krajowy Plan Odbudowy i ratyfikację Funduszu Odbudowy przez Senat, żeby w końcu zamknąć tę całą procedurę i zwyczajnie iść dalej w swojej polityce, w swojej działalności - mówił dr Bartosz Rydliński.

Czytaj również:

"Budka nie chce widzieć sondaży"

Politolog został zapytany o dwa najnowsze sondaże dotyczące tej sprawy. W jednym z nich Polaków zapytano o poparcie dla ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Blisko 70 proc. badanych opowiedziało się za i wyraziło sprzeciw wobec blokowania go w Senacie. W drugim sondażu - IBRiS-u dla Onetu, z którego wynika, że PiS ma najwyższe poparcie wśród partii politycznych, na drugim miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni, zaś na trzecim miejscu - z poparciem poniżej 15 proc. - jest PO.

- Może jest tak, że Borys Budka zwyczajnie nie chce widzieć tych sondaży, nie chce czytać wiadomości, które mówią wyraźnie, że to są najniższe wyniki sondażowe w całej historii Platformy Obywatelskiej. Kiedy PO startowała w 2001 roku, miała już wtedy wyższe poparcie - mówił dr Bartosz Rydliński.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:19 PR24_mp3 2021_05_10-20-06-16_Rydliński.mp3 Dr Bartosz Rydliński o działaniach PO ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Piotr Wąż
Gość: dr Bartosz Rydliński (politolog/UKSW)
Data emisji: 10.05.2021
Godzina emisji: 20.06

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

Karnkowski: marszałek Senatu gra na zwłokę - liczy, iż sojusz PiS i Lewicy się wykruszy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 13:19
- PO do tego stopnia skupiła się na byciu anty-PiS-em, iż jest teraz w stanie poświęcić nawet unijne pieniądze - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog, publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania Senatu ws. KPO. Wołodźko: Platforma stara się zatrzymać żelazny elektorat

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:12
- Może być tak, że PO dość rozpaczliwie dba o zatrzymanie przy sobie najbardziej żelaznego elektoratu, który mocno uwierzył w opowieść, że im gorzej, tym lepiej - powiedział o zapowiadanej zwłoce ws. procedowania Krajowego Planu Odbudowy w Senacie Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń