X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Wąż

"Niesłychanie istotny" Badzio o liście prezydenta w sprawie Polaków na Białorusi

- Trzeba wykazywać się refleksem teraz właśnie, gdy Stany Zjednoczone są istotnym krajem, jeśli chodzi o radę bezpieczeństwa ONZ. Bardzo dobrze, że ten list dostały, być może to się znajdzie na wokandzie międzynarodowej - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio, publicysta i komentator. - To stawia Białoruś w pewnej izolacji, a nie jest łatwo funkcjonować będąc w izolacji - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Wąż Białoruś prezydent Andrzej Duda dyplomacja Polacy na Białorusi

Reakcja KE na sytuację na Białorusi. Prof. Grosse: droga do sankcji jest bardzo długa

- Problem polega na tym, że to jest tylko protest wyrażony przez urzędników brukselskich, a droga do ewentualnych sankcji ze strony UE w stosunku do Białorusi jest bardzo długa - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego odnośnie do reakcji Komisji Europejskiej na sytuację Polaków na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Piotr Wąż

Transformacja energetyczna Polski. Marek Zuber: to wielkie wyzwanie

- Bezemisyjna gospodarka to wielkie wyzwanie, które narzuca na nas EU. Z drugiej strony chcielibyśmy żyć w kraju, w którym nie mamy takich smogów, jakie mamy w tej chwili. Co prawda mamy takich parę miejsc, chociażby Kraków, gdzie sytuacja jest wyraźnie lepsza dzięki podejmowanym różnego rodzaju inwestycjom w ostatnich dziesięciu latach i dużym środkom przeznaczanym na wymianę pieców węglowych. Jednak całokształt jest fatalny - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Piotr Wąż GOSPODARKA ekonomia Krajowy Plan Odbudowy

"Szczepionki potrafią podzielić scenę polityczną". Legucka o sprzedaży Sputnik V w krajach UE

- Narracja mówiąca o tym, że wirus jest bronią biologiczną, uderzyła rykoszetem w samą Rosję - stwierdziła w audycji Polskiego Radia 24 Agnieszka Legucka, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych mówiąc o rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej towarzyszącej pandemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Piotr Wąż koronawirus pandemia szczepionka Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Prof. Arkadiusz Jabłoński: w Polsce nie ma masowego ruchu sprzeciwu kobiet wobec PiS

- Mamy do czynienia z jakąś taką awangardą, myślę, że związaną głównie z Lewicą, która próbuje upominać się o jakieś własne prawa. Często te prawa są bliżej nieskonkretyzowane. W Polsce nie ma żadnego masowego ruchu sprzeciwu kobiet wobec władzy Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i filozof społeczny z KUL-u.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż POLSKA polityka strajk kobiet aborcja sondaż dzień kobiet kobieta

"To nie było zaskoczenie". Artur Wróblewski o ataku USA w Syrii

- Okazuje się, że między Joe Bidenem i Donaldem Trumpem różnicy nie ma, przynajmniej w tym sensie, że 7 kwietnia 2017 roku, a więc dopiero co po rozpoczęciu władzy Donalda Trumpa, też był atak na Syrię. Tylko na bazę wojskową Asz-Sza'irat, dokładnie po drugiej stronie Syrii - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, komentując pierwszą operację militarną USA za kadencji Joe Bidena.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Artur Wróblewski ŚWIAT Bliski Wschód Ameryka USA Iran Joe Biden

Zapowiedź kolejnych sankcji unijnych wobec Rosji. Dr Bryc: problemem UE jest brak woli politycznej

- UE jest zdolna do bardzo silnego działania w stosunku do Rosji i nie bez powodu Rosjanie robią wszystko, by rozbić wspólne stanowisko UE. Problemem jest tutaj brak woli politycznej Unii - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Unia Europejska Europa Aleksiej Nawalny dyplomacja sankcje Unii Europejskiej Piotr Wąż Agnieszka Bryc Polskie Radio 24

Obostrzenia pandemiczne w woj. warmińsko-mazurskim. Prof. Gut: w pewnych sytuacjach nie ma innego wyjścia

- Są dwie możliwości: albo ludzie staną się racjonalni, albo będą musieli mieć ograniczone możliwości ruchliwości i narzucone określone obowiązki - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, odnosząc się do zwiększenia obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 społeczeństwo zdrowie wirus choroba Piotr Wąż Polskie Radio 24

Dr Gil: deficyt w stosunkach polsko-chińskich jest ogromny

- Zarówno Chińczycy, jak i Amerykanie są zainteresowani swoimi dealami ekonomicznymi w naszej części Europy, która jest pomostem pomiędzy Euroazją a obszarem transatlantyckim. Jednak kierunek azjatycki został w ostatnich latach przespany przez Polskę, również z powodu miękkiej presji USA - powiedział dr Grzegorz Gil, politolog z Katedry Bezpieczeństwa Międzynarodowego z UMCS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Chiny USA Piotr Wąż gospodarka polska

Problemy w relacjach UE i Wielkiej Brytanii. Dr Wiknler wyjaśnia, z czego wynikają

- Bardzo krótki czas między podpisaniem umowy regulującej kontakty z Unią Europejską a wdrożeniem jej w życie spowodował problemy związane z wypełnianiem dokumentacji. Poza tym okazuje się teraz w praktyce, że ta dokumentacja jest bardzo skomplikowana (...). I to uderza niestety w obie strony i stronę unijną, i stronę brytyjską we wzajemnym handlu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler z UW, pytany o relacje UE i Wielkiej Brytanii miesiąc po brexicie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż ŚWIAT Unia Europejska Brexit Wielka Brytania Irlandia Irlandia Północna

"Arogancja typowa dla PO". Prof. Kazimierz Kik o konwencji Platformy Obywatelskiej

- Wypadło to fatalnie ze względu na swoista arogancję polityków PO, oni nie muszą proponować, rozmawiać, zawierać kompromisów, po prostu włączają do swojego orszaku inne ugrupowania - mówił w Polskim radiu 24 prof. Kazimierz Kik o propozycji koalicji opozycyjnej, zaproponowanej przez Platformę Obywatelską podczas konwencji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski Borys Budka Kazimierz Kik Piotr Wąż

"Politycy to widzą, ale mówią o tym po cichu". Prof. Michał Kleiber o kryzysie Unii Europejskiej

- Faktem jest, że na przykład inicjatywa, którą prezydent Emmanuel Macron zainicjował już dawno temu, żeby zorganizować wielki cykl debat o przyszłości Europy, to jest oczywiście efekt tego niezadowolenia, rozczarowania, które w głowach wielu Europejczyków w tej chwili jest - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO, były prezes PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Michał Kleiber ŚWIAT Europa Unia Europejska

Dr Artur Bartoszewicz: ograniczono myślenie, co może być alternatywą dla lockdownu

- W pierwszym etapie pandemii, jeśli uznamy, że brak było wiedzy i możliwości działania, usprawiedliwione było reagowanie bez przygotowania. W kolejnych miesiącach rozsądek powinien wrócić, a poszczególne branże, w tym restauratorska, należałoby utrzymywać przy założeniu pewnego reżimu i konsekwencji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista (Szkoła Główna Handlowa).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia Marcin Piasecki Piotr Wąż

Dr Bryc: skala protestów w obronie Nawalnego jest bezprecedensowa

- Protesty w Rosji są spektakularne, ponieważ jeżeli ktoś oczekiwał tego, że na ulice różnych miast w Rosji wyjdą miliony protestujących, to do końca nie zna specyfiki rosyjskiej. Jestem pod wrażeniem tego, że w niektórych miastach liczebność protestujących była większa niż podczas demonstracji tydzień temu - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc, politolog. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio ŚWIAT Agnieszka Bryc Piotr Wąż Rosja opozycja Kreml Europa Wschodnia Aleksiej Nawalny Władimir Putin protest