X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Wąż

TYLKO U NAS "Czuję się niesprawiedliwie potraktowany". Michał Majewski o wyroku ws. afery taśmowej

- Wydaje mi się, że w tamtym momencie zachowałem się tak, jak powinienem był się zachować. Dotrzymanie anonimowości jest dla dziennikarza zasadą podstawową - mówił w Polskim Radiu 24 o swoim wyroku ws. afery taśmowej Michał Majewski, były dziennikarz "Wprost".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera taśmowa dziennikarze dziennikarstwo Michał Majewski Piotr Wąż Polskie Radio 24

Dr Sutkowski: po zwiększeniu dostaw szczepionki możemy zaszczepić 3-4 mln osób miesięcznie

- Szczepienia w Europie powinny przyspieszyć. Jeśli dostawy szczepionki będą większe, nasze możliwości to 3-4 mln zaszczepionych osób miesięcznie, ale cieszyłbym się, gdyby to było 2 mln osób miesięcznie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 szczepienia szczepionka społeczeństwo Piotr Wąż Polskie Radio 24

Ekspert o zatrzymaniu Nawalnego: tak wykuwa się symbol oporu wobec rosyjskiej władzy

- Nie tylko Nawalny wiedział, że zostanie zatrzymany, wszyscy się tego spodziewali. Właśnie z tego powodu wrócił do Rosji. Uważał, że nie przejdzie to bez echa i tylko w ten sposób zwróci uwagę całego świata, co będzie mu potrzebne do tego, by móc stawić czoła rosyjskiej władzy - powiedział Bartosz Tesławski, redaktor naczelny portalu NaWschodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Rosja Aleksiej Nawalny Piotr Wąż

Prof. Maciej Drzonek o zapowiedzi Pfizera: ograniczenie dostawy komplikuje proces szczepień

- Rząd może robić to, na co pozwalają mu dostawcy szczepionek. Firma Pfizer w minionych dniach zapowiedziała, że ograniczy te dostawy, w związku z tym, mówiąc delikatnie, bardzo komplikuje to proces szczepień. Te dostawy, które były zakontraktowane, były za małe, żeby wyszczepić w ciągu pół roku całą populację chętnych w Polsce - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19

Ekspert ds. energetyki: Nord Stream 2 kluczowy przede wszystkim dla Rosji

- Widać determinację Niemiec, by ukończyć Nord Steram 2. Rosjanie też tego chcą, ponieważ w tej chwili sytuacja Rosji na rynku gazowym jest bardzo trudna. Tak naprawdę NS2 były dla tego kraju pewnym ratunkiem przed załamaniem się rentowności eksportu surowców energetycznych, zwłaszcza gazu - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Dawid Piekarz, ekspert do spraw energetyki.    
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Nord Stream 2 PiS Rosja energetyka Niemcy Piotr Wąż

Ekonomista: bez wprowadzanych ograniczeń pod znakiem zapytania mógłby stanąć przyszły sezon zimowy

- Rozumiem, że wielu przedsiębiorców znajduje się w trudnej sytuacji, ale uruchomienie ich działalności wiązałoby się z ponownym wzrostem liczby zakażeń i przeciąganiem walki z pandemią. Im szybciej sobie z nią poradzimy, tym szybciej wrócimy do normalnej gospodarki - powiedział Jerzy Bielewicz, ekonomista, finansista i dziennikarz ekonomiczny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Piotr Wąż góry Koronawirus w Polsce przedsiębiorca pandemia

"Poczucie chaosu". Paweł Badzio o problemach z przebiegiem szczepień w krajach UE

- Niepokojące są m.in. rozmowy Angeli Merkel z Władimirem Putinem dotyczące współpracy w opracowaniu europejsko-rosyjskiej szczepionki (...) Chaos jest dosyć duży i należałoby go wreszcie opanować na jakimś szczeblu UE - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio (Gazeta Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce szczepionka COVID-19 pandemia szczepienia społeczeństwo Piotr Wąż

"Rektor WUM kilkukrotnie minął się z prawdą". Karol Gac o aferze szczepionkowej

- Jeszcze w sobotę prof. Gaciong przekonywał, że nie wie, jak doszło do szczepień. Minęły trzy dni... Co się stało? Rektor WUM-u przyznał, że był w punkcie szczepień. Sama Krystyna Janda poinformowała, że przekazała rektorowi listę zaszczepionych osób - i to bezpośrednio. Prof. Gaciong kilkukrotnie minął się z prawdą - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac (DoRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce społeczeństwo Karol Gac Piotr Wąż Polskie Radio 24 POLSKA

Prof. Włodzimierz Gut o możliwym znoszeniu restrykcji: kluczowe będzie tempo szczepień

- Pytanie, w jakim tempie zdołamy zaszczepić odpowiednią liczbę ludzi, by miało to wpływ nie tylko na indywidualną ochronę, ale na populację. Pierwszy efekt będzie, gdy liczba tych, którzy przechorują COVID-19 i zaszczepionych przekroczy 20 procent - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce szczepionka COVID-19 pandemia Krystyna Janda Leszek Miller szczepienia społeczeństwo Piotr Wąż

Jak być bezpiecznym w internecie?

Nowoczesne technologie to jedna z tych dziedzin życia, która mocno zyskała na pandemii. Dzięki nauce udało się szybko stworzyć szczepionki przeciwko koronawirusowi, a dzięki internetowi i social mediom można zdalnie pracować, uczyć się i rozmawiać w czasie powszechnej izolacji. Warto zastanowić się jednak, czy przy tej okazji nasze dane są bezpieczne.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż internet bezpieczeństwo w sieci nowe technologie

"Nie przekona sceptyków". Politolog o wspólnym szczepieniu marszałków Grodzkiego i Karczewskiego

- Mam wrażenie, że osób nieprzekonanych do szczepień może to nie przekonać. Natomiast wyborcy antysystemowi czy osoby przeciwne szczepieniom mogą się wręcz utwierdzić w przekonaniu, że doszło do swego rodzaju spisku elit politycznych - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sergiusz Trzeciak politolog, ekspert od politycznego wizerunku, marketingu i komunikacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo koronawirus szczepionka COVID-19 Koronawirus w Polsce Piotr Wąż Szymon Hołownia

Dr Andrzej Anusz: elementem walki z komunizmem było domaganie się prawdy historycznej

- Ta historia rzeczywiście w najnowszych naszych dziejach i w wyborach politycznych, których dokonywali Polacy, odgrywa bardzo ważną rolę. (...) Zresztą walka o prawdziwą historię była jednym z podstawowych elementów walki z systemem komunistycznym - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog i historyk z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA PRL historia Polski historia PRL Grudzień 1970 sierpień 80 Piotr Wąż Andrzej Anusz Polskie Radio 24

Dr Michał Sutkowski ostrzega: trzecia fala pandemii nastąpi, sytuacja wtedy będzie bardzo trudna

- Gospodarka na pewno będzie cierpieć. Zdaję sobie z tego sprawę. Niestety mamy taką liczbę zgonów, że musimy się zgodzić na proponowany przez Ministerstwo Zdrowia kierunek działania w walce z koronawirusem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia Michał Sutowski szczepienia Piotr Wąż Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA zdrowie