X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Wąż

J. Liziniewicz: ustawa o lotach VIP to ruch w dobrym kierunku

- To ruch w dobrym kierunku, trochę rozbraja wizerunkowo to, z czym mieliśmy do czynienia w ostatnich tygodniach - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". - To nie sprawi, że opozycja straci zainteresowanie tym tematem - dodał publicysta. Propozycję ustawy o lotach VIP komentowali także Maciej Chudkiewicz z TVP3 i dr Krzysztof Kawęcki, politolog. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marszałek Sejmu prezydent premier Michał Dworczyk Piotr Wąż Jacek Liziniewicz polityka Marek Kuchciński Wybory parlamentarne 2019 Łukasz Sobolewski

Wielki Piątek. "W tym dniu Syn Boży pokonał śmierć"

Dziś Wielki Piątek. To drugi dzień Triduum Paschalnego. Dzień Męki Pańskiej. Tego dnia Chrystus poniósł śmierć na krzyżu. W Kościele katolickim to czas powagi, smutku i żałoby. Dziś nie odprawia się mszy, a wiernych obowiązuje ścisły post. W Wielki Piątek wierni biorą udział w uroczystej Liturgii Męki Pańskiej, podczas której wspomina się pasję Chrystusa i adoruje krzyż.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Wąż Jezus Chrystus aktualności katolickie Wielkanoc

„Opozycji chodzi o to, by reformy nie przeprowadzać”

Sejm zaczął w środę I czytanie projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy. Zakłada on m.in. badanie przez SN skarg nadzwyczajnych na prawomocne wyroki sądów, w tym z ostatnich 20 lat i utworzenie Izby Dyscyplinarnej z udziałem ławników. O reformie sądownictwa mówili w audycji Debata Dnia Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska) i Wojciech Mucha („Gazeta Polska Codziennie”).
Zobacz więcej na temat:  Sejm Sąd Najwyższy Wojciech Mucha Piotr Wąż krs

"Opozycja totalna zohydziła ideę metropolitalności"

Mieszkańcy Legionowa sprzeciwili się w referendum włączeniu do metropolii warszawskiej. Takiego zdania było 94,27 proc. głosujących mieszkańców miasta, przy 46 proc. frekwencji. – Musimy uderzyć się w pierś, na wstępnym etapie podania tego projektu nasza polityka informacyjna nie była najlepsza. Staraliśmy się poprawić, ale opozycja totalna zohydziła wszystkim ideę metropolitalności. Zamiast wnieść merytoryczny wsad do dyskusji, to chodzą gdzie mogą i podważają tę ideę – powiedział w audycji 24 Pytania Oskar Hejka, radny miasta stołecznego Warszawy z ramienia PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka metropolia Piotr Wąż PiS Warszawa Platforma Obywatelska Legionowo POLSKA

Brexit. "Londyn chce wyszarpnąć dla siebie jak najwięcej"

- Wyjazd Jarosława Kaczyńskiego do Wielkiej Brytanii ma charakter propagandowy. To gest w stosunku do Polaków mieszkających na Wyspach mówiący, że troszczymy się o ich interesy. Paradoksalnie może on im jednak bardziej zaszkodzić niż pomóc – powiedziała w programie 24 Pytania Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej. Odniosła się również do środowego zamachu w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Brexit Londyn terroryzm Wielka Brytania Unia Europejska Katarzyna Lubnauer Nowoczesna Jarosław Kaczyński PiS

Odejścia generałów z wojska. "Nie ma żadnego tsunami"

- Jestem przeciwny występowaniu generałów. Generałowie mają swoje zadania i powinni wykonywać swoje obowiązki. To nie są celebryci – powiedział w programie 24 Pytania przewodniczący Komisji Obrony Narodowej Michał Jach z Prawa i Sprawiedliwości. Gość odniósł się w ten sposób do odejść generałów i pułkowników z Sił Zbrojnych RP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż wojsko GROM Ministerstwo Obrony Narodowej PiS Antoni Macierewicz POLSKA

„Czy naprawdę rząd polski mają kontrolować Niemcy?”

Ministerstwo Kultury pracuje nad projektem ustawy w sprawie repolonizacji mediów. – Chcielibyśmy, by nasz rynek wyglądał tak, jak w państwach Europy Zachodniej, gdzie obecność kapitału zagranicznego jest śladowa – mówiła w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Elżbieta Kruk, posłanka PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż axel springer media Donald Tusk Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wiceminister: projekty reformy sądownictwa w ciągu pół roku

Resort sprawiedliwości pracuje nad reformą sądownictwa. Zmiany mają przyczynić się m.in. do przyspieszenia postępowań. – Dostrzegamy możliwości uproszczenia procedur, ograniczenia kognicji. Mamy konkretne projekty, myślę, że to kwestia półrocza, kiedy je pokażemy  - mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Warchoł Polskie Radio 24 Piotr Wąż sądownictwo krs Ministerstwo Sprawiedliwości

Współpraca SKW z FSB. "Rosjanie nie byli szczerzy"

– W tamtych okolicznościach podjęcie współpracy z FSB było niedopuszczalne – oceniał w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marek Opioła, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych odniósł się do umowy zawartej między SKW a FSB w 2010 roku. Dokument zakładał współdziałanie przeciwko zagrożeniom dotyczącym którejkolwiek ze stron.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość FSB Marek Opioła Donald Tusk katastrofa smoleńska Rosja Piotr Wąż prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego Afganistan NATO POLSKA

"Unia Europejska bez Polski będzie ułomna"

– Zapewniam, że jesteśmy eurorealistami, widzimy mocną pozycję Polski w Unii Europejskiej – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jan Mosiński, poseł PiS. Gość odniósł się do spekulacji, które pojawiły się po ostatnim szczycie Wspólnoty w Brukseli. Zgodnie z nimi rząd PiS miałby chcieć Polexitu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka Unia Europejska Piotr Wąż Beata Szydło Donald Tusk Rada Europejska POLSKA

"Donald Tusk nie zablokuje Europy dwóch prędkości"

 - Donald Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej, zajmuje się problemami wąskiej grupy elit brukselskich, problemami liberalnych demokracji. My zajmujemy się realnymi problemami Polaków i Europejczyków – powiedział w programie 24 Pytania minister w Kancelarii Premiera Rady Ministrów Paweł Szefernaker.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Rada Europejska Jacek Saryusz-Wolski Piotr Wąż Unia Europejska Paweł Szefernaker PiS

"Sędzia, który uprawia politykę powinien odwiesić togę"

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z przedstawicielami środowisk prawniczych. Spotkanie dotyczyło zmian w wymiarze sprawiedliwości, a konkretnie - proponowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości reformy sądownictwa. – Sędzia, który zaczyna uprawiać politykę powinien odwiesić togę gdzieś w szafie i wystartować w wyborach.  Nie powinniśmy z aprobatą przyjmować wypowiedzi stricte politycznych sędziów, bo to naruszenie konstytucyjnego trójpodziału władzy – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Paweł Mucha, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Mucha kancelaria prezydenta Piotr Wąż POLSKA