X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Donbas na skraju wojny. Raubo: Rosjanie potęgują emocje

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 17:10
- Balansowanie na progu pokazu siły może doprowadzić do eskalacji napięcia. Rosjanie wiele robią, aby potęgować emocje - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, analityk portalu Defence24.pl).
Zniszczony w trakcie działań wojennych czołg w Donbasie
Zniszczony w trakcie działań wojennych czołg w DonbasieFoto: Shutterstock.com

W czwartek sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że od początku doby do godz. 7 rano siły przeciwnika pięć razy naruszyły obowiązujący od lipca rozejm. Cztery razy otwierano ogień w kierunku ukraińskich pozycji, w wyniku czego zginął żołnierz. Ostrzelano także infrastrukturę cywilną. Portal Ukraińska Prawda zaznacza, że to już jedenasty zabity po stronie ukraińskiej armii w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W związku z "zagrożeniem pokoju u granic Ukrainy" pilną wizytę w Kijowie składa polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. 

Jan Parys 1200.jpg
Konflikt w Donbasie. Jan Parys: bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że zauważalne jest wzmocnienie logistyczne sił rosyjskich przy granicy z Ukrainą. - Najniebezpieczniejsza jest kwestia rozwinięcia punktów, które mogą wspierać działania zbrojne. Wątpliwości powinno też budzić nasycenie przestrzeni granicznej elementami uzbrojenia radioelektronicznego, które pozwala na zdominowanie pola walki i zabezpiecza własne wojska - powiedział dr Jacek Raubo.

Czytaj także:

Zwrócił również uwagę, że mamy do czynienia z rozbudowaniem przestrzeni dezinformacyjnej. - Chodzi o informacje, które otrzymujemy do analizy dotyczące oznakowania jednostek i skąd pochodzą. Z czasem mogą się też pojawić czołgi i transportery opancerzone, które zawsze są wspierane przez zaplecza wywiadu, walki elektronicznej i logistyki. Należy patrzeć na zdolności długoterminowe Rosjan w tych aspektach. Należy do tego dołożyć rosyjską zdolność do działań szybkich w oparciu o jednostki powietrznodesantowe. Papierków lakmusowych jest więcej niż tylko jeden - podkreślił ekspert.  


Posłuchaj
24:07 PR24_mp3 2021_04_08-15-33-22.mp3 Dr Jacek Raubo o sytuacji w Donbasie (Temat dnia/Gość PR24)

 

Trwające od 2014 roku walki między siłami ukraińskimi a wspieranymi przez Rosję rebeliantami na wschodzie Ukrainy pochłonęły ponad 13 tys. ofiar śmiertelnych. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel 

Gość: dr Jacek Raubo (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, analityk portalu Defence24.pl)

Data emisji: 8.04.2021

Godz. emisji: 15.33

PR24/tj

Zobacz więcej na temat: Rosja ŚWIAT Ukraina Donbas

Czytaj także

Rosja straszy otwartym włączeniem się w konflikt zbrojny w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 19:30
- Moskwa jest gotowa stanąć w bronie swoich obywateli, którzy mieszkają w Donbasie - zapowiedział wiceszef administracji prezydenta Rosji Dmitrij Kozak.
rozwiń zwiń