X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Eskalacja napięć w Donbasie. Dowództwo wojsk USA w Europie ogłosiło najwyższy stopień zagrożenia

02.04.2021 13:49
Europejskie dowództwo amerykańskich sił zbrojnych (EUCOM) wprowadziło najwyższy poziom zagrożenia w związku z eskalacją walk w Donbasie i ruchami wojsk rosyjskich - poinformował "New York Times".
Audio
  • Ukraińskie władze mówią o eskalacji sytuacji w Donbasie. Apelują jednocześnie o dyplomatyczne rozwiązania. Według informacji ukraińskiego wojska Rosja koncentruje siły przy granicy z Ukrainą, przygotowuje też prowokacje w Donbasie. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Ukraińscy żołnierze w Donbasiezdjęcie ilustracyjne
Ukraińscy żołnierze w Donbasie/zdjęcie ilustracyjneshutterstock / Liukov

Jak pisze wojskowy dziennik "Stars and Stripes", klasyfikacja sytuacji na Ukrainie została zmieniona w ubiegłym tygodniu przez dowódcę sił USA w Europie z "możliwego kryzysu" na "potencjalny nadchodzący kryzys", co jest najwyższym stopniem zagrożenia w systemie "WATCHCON".

Jak stwierdził podczas konferencji prasowej rzecznik Pentagonu, zmiana w ocenie zagrożenia, oznacza "obawy dowódcy na temat potencjalnych zagrożeń" i stanowi sygnał dla decydentów na temat zmieniającej się sytuacji.

Według mediów jest to reakcja na eskalację walk w Donbasie, gdzie 26 marca w ostrzale ze strony sił prorosyjskich zginęło czterech ukraińskich żołnierzy. Były to największe jednorazowe straty od początku rozejmu, który wszedł w życie pod koniec lipca ubiegłego roku. Eskalacji ma ponadto towarzyszyć gromadzenie rosyjskich sił wokół Ukrainy, a także zwiększona aktywność Rosjan w innych regionach. W poniedziałek samoloty wojsk NATO były podrywane 10 razy w reakcji na manewry rosyjskich bombowców blisko granic państw sojuszu.

Cytowana przez portal Politico rzeczniczka EUCOM kpt. Wendy Sherman odmówiła odpowiedzi na temat oceny poziomu zagrożeń, ale stwierdziła, że siły USA "przyglądają się sytuacji bardzo uważnie".


IAR/PAP/dad

Niemieckie okręty podwodne z rosyjskim systemem nawigacji

01.04.2021 10:39
Jak donosi gazeta Bild am Sonntag, niemieckie okręty podwodne zostały wyposażone w rosyjskie systemy nawigacyjne. Miało do tego dojść za rządów kanclerza Gerharda Schrödera, który obecnie zasiada w radach nadzorczych najważniejszych firm energetycznych zależnych od Kremla..

Rosja przygotowuje zbrojne prowokacje wymierzone w Ukrainę

01.04.2021 17:25
Władze w Kijowie twierdzą, że Rosja przygotowuje zbrojne prowokacje wymierzone w Ukrainę. Według ukraińskiego ministerstwa obrony, mają się one odbyć na terenie objętego działaniami zbrojnymi Donbasu. Rosyjskie wojska mogą też próbować zająć terytoria kontrolowane przez siły rządowe.

Rozpoczęła się budowa nowej Ambasady Polski w Mińsku

01.04.2021 17:34
Rozpoczęła się budowa nowej siedziby Ambasady Polski w Mińsku. Obecnie nasza placówka dyplomatyczna ma biura w kilku miejscach stolicy Białorusi. Po wybudowaniu nowej siedziby wszyscy dyplomaci będą pracować w jednym miejscu.