X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Nisztor: materiały CBA dowodzą, że Kwaśniewscy mają wiele na sumieniu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 11:08
- Na podstawie tych materiałów możemy powiedzieć, że były prezydent oraz była pierwsza dama mogli mieć pieniądze, które nie pochodziły z oficjalnych pensji - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz śledczy Piotr Nisztor ("Gazeta Polska Codziennie").
Audio
  • Piotr Nisztor: nagrania CBA wskazują, iż mogliśmy mieć do czynienia z gigantyczną aferą korupcyjną na szczytach władzy (Temat dnia/Gość PR24)
kwasniewscy_1200.jpg
Sprawa "willi Kwaśniewskich". Sprawdź, o czym mówi raport CBA

Na stronie internetowej CBA udostępniono materiały ze śledztwa dotyczącego willi w Kazimierzu Dolnym. To m.in. raport, protokoły przesłuchań, stenogramy rozmów telefonicznych.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn stwierdził, że materiały upublicznione przez CBA wskazują, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy byli faktycznymi właścicielami nieruchomości i to oni podejmowali najważniejsze decyzje dotyczące domu w Kazimierzu Dolnym.

"Nikt nie zadał prostego pytania"

Piotr Nisztor, który był gościem Polskiego Radia 24 podkreślił, że "nagrania CBA wskazują, iż mogliśmy mieć do czynienia z gigantyczną aferą korupcyjną na szczytach władzy". - Nikt nie zadał prostego pytania: jeśli to była willa Kwaśniewskich, to skąd pochodziły pieniądze? Z raportu wynika, iż CBA podejrzewało, że słup państwa Kwaśniewskich był bardzo wpływowym biznesmenem. Mówimy o multimilionerze, który posiadał gigantyczne wpływy - tłumaczył dziennikarz.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Dogadaj się z Kwaśniewskimi co do ceny". Kolejne wątki ws. willi w Kazimierzu Dolnym

kwaśniewscy_1200.jpg
"Kupili w Kazimierzu całe wzgórze. Jasio się wygadał". Fragmenty rozmów z materiałów CBA

- W tej sprawie od samego początku wszystko było ukrywane. Transakcja nie była wielce skomplikowana. Pieniądze znajdujące się na koncie były inwestowane w nieruchomości. Po nagraniach CBA okazuje się, że "bohaterowie opowieści" obawiają się ujawnienia tych działań - zaznaczył Piotr Nisztor.

Tajemnicza Jolka

Gość Polskiego Radia 24 mówił, iż "z samych dokumentów wynika, że była właścicielka willi oraz jej syn zarządzali tą nieruchomością". - Były to osoby, które bezpośrednio wykonywały polecenia tajemniczej Jolki. W stenogramach CBA bardzo często pada to imię. Jakbyśmy zrobili listę znajomych Marii J. to okazałoby się, że Jolka jest tylko jedna, czyli była pierwsza dama - tłumaczył.

- Skoro przyjaciółka Jolanty Kwaśniewskiej zarządzała tą nieruchomością, to dlaczego była prezydentowa nie mogła jej przelewać tych 2 tys. zł miesięcznie na zwykłe konto bankowe? Jawnie i transparentnie? - pytał dziennikarz śledczy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Piotr Nisztor ("Gazeta Polska Codziennie")
Data emisji: 13.02.2020
Godzina emisji: 10.08

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba o sprawie "willi Kwaśniewskich": opozycja szuka haków

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 12:15
- Sprawa toczy się w kontekście kampanii wyborczej. "Agent Tomek" próbuje się określić mianem męczennika III RP i spisku służb pisowskich – mówił w Polskim Radiu 24 w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (KUL). W audycji również komentarz Jacka Liziniewicza (Gazeta Polska Codziennie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Gargas o sprawie willi Kwaśniewskich: CBA musiało zareagować tak a nie inaczej

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 16:43
- CBA niezbicie dowiodło, że państwo Kwaśniewscy są faktycznymi właścicielami willi w Kazimierzu. W ślad za tym musiało pójść postępowanie skąd wzięli pieniądze na tę posiadłość - mówiła w Polskim Radiu 24 dziennikarka śledcza Anita Gargas. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa willi w Kazimierzu Dolnym. Kwaśniewscy wydali oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 18:59
"Raport CBA jest manipulacją. Przedstawia argumenty jednej strony, która 13 lat temu postanowiła nas za wszelką cenę zdezawuować, a pomija fakty i zeznania, które nie pasują do linii ataku na nas" - czytamy w oświadczeniu byłej pary prezydenckiej Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mario Puzo w polskiej wersji". Jakub Maciejewski o sprawie tzw. willi Kwaśniewskich

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 19:55
- Donna Corleone to Jolanta Kwaśniewska, która dysponuje majątkiem, przyjmuje hołdy od przyjaciół, lekceważy ich, zgarnia miliony, a nie ma 500 złotych, aby dać zarządzającej jej nieruchomością na opłaty za gaz - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski (Sieci).
rozwiń zwiń