X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Michał Rachoń

"W Polsce są równi i równiejsi". Bogdan Pęk o pobiciu pracownika TVP przez syna Ryszarda K.

- Nie ulega wątpliwości, że pobicie pracownika TVP przez syna Ryszarda K. to zwyczajny, bandycki napad (…) W Polsce są równi i równiejsi, są ludzie, którzy czują się bezkarni, ten młody człowiek, jak podają media, od lat czuł się bezkarny, z wielu opresji wychodził obronną ręką - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Roman Giertych reforma sądownictwa Polskie Radio 24 CBA Michał Rachoń sądownictwo POLSKA

Jacek Liziniewicz o epidemii: trzeba zachować zdrowy rozsądek

- Wątpliwości są oczywiste - liczba badań, scenariuszy, wypowiedzi naukowców nt. COVID-19 jest ogromna. Spectrum opinii jest szerokie - od tego, że cały świat wymrze aż po opinie, że pandemii w ogóle nie ma - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"). W dyskusji udział wzięli także Piotr Cywiński ("Sieci") i Sławomir Jastrzębowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Michał Rachoń Dawid Wildstein Roman Giertych Ryszard Krauze

Prof. Gut: szansę spotkania z osobą zakażającą ma praktycznie każdy

- Zbliżamy się do liczby jednego przypadku na 500 osób w populacji. To oznacza, że szanse spotkania osoby zakażającej będzie miał praktycznie każdy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. Podkreślił, że tylko od nas zależy, czy pandemia dalej będzie się w kraju rozwijać.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA społeczeństwo zdrowie koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia choroby zakaźne

Prof. Jabłoński: widoczne jest zjawisko rozgrywania pandemii dla celów politycznych

- Codzienność zwykłego Polaka nie jest głównym przedmiotem zainteresowania mediów. Przedmiotem zainteresowania jest rzeczywistość polityczna, spory wśród elit społecznych i politycznych. Zjawisko, w którym próbuje się pandemię rozgrywać dla własnej korzyści politycznej jest widoczne - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i filozof z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń COVID-19 Koronawirus w Polsce

"Narzędzie nacisku politycznego". Poseł PiS o próbie powiązania funduszy UE z praworządnością

- Ja byłbym przeciwko łączeniu tych dwóch spraw ze sobą - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Filip Libicki, senator PSL, odnosząc się do pomysłu uzależnienia funduszy unijnych od przestrzegania praworządności w krajach członkowskich. Gościem programu był również Artur Soboń, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  ochrona zwierząt Unia Europejska fundusze unijne Prawo i Sprawiedliwość Polskie Stronnictwo Ludowe Senat POLSKA Michał Rachoń

Dominika Cosic: Jarosław Kaczyński wraca do gry, ale już nie z tylnego siedzenia

- Polski sygnał zostanie bardzo wyraźnie odebrany w Unii Europejskiej i spodziewam się szerokich komentarzach w mediach zagranicznych - powiedziała w Polskim Radiu 24 korespondentka TVP w Brukseli Dominika Cosic, komentując wypowiedzieć Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział weto, jeśli groźby i szantaże UE wobec Polski zostaną utrzymane.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jarosław Kaczyński Unia Europejska Europa Viktor Orban Polskie Radio 24 Michał Rachoń

Prof. Paruch: jeśli politycy PE nie zmienią swojego nastawienia, Unia będzie miała problem finansowy

- Jeżeli urzędnicy Komisji Europejskiej i politycy Parlamentu Europejskiego nie zrewidują swojego stanowiska w kwestii praworządności, to Unia Europejska będzie miała fundamentalny problem, jeśli chodzi o kwestie finansowe. Państwa południa potrzebują szybkiej wypłaty tak zwanego funduszu covidowego - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Waldemar Paruch. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Jarosław Kaczyński fundusze unijne Michał Rachoń

"Demonstrowanie nonszalancji to egoizm". Tomasz Sakiewicz o protestach antycovidowców

- Nie chodzi o wielkie wyrzeczenia, założenie maseczki, umycie rąk, trzymanie dystansu, to są drobne rzeczy. Demonstrowanie nonszalancji jest łobuzerstwem, to egoizm, którego usiłują użyć politycy. Niestety również ci podający się za narodowców, to nie do wybaczenia - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość polityka Tomasz Sakiewicz Michał Rachoń koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia POLSKA

"Najciekawsze są nośniki elektroniczne". Nisztor o odkryciu dokumentów SB w domu byłego agenta

- To, co jest najciekawsze w tej całej historii, to to, że zabezpieczono nośniki elektroniczne. Czyli można podejrzewać, że na tych nośnikach elektronicznych znajdowały się nie dokumenty - takie dokumenty papierowe, tylko po prostu nagrania, zdjęcia, nagrania dźwiękowe, być może też nagrania wideo - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, komentując nieznane dokumenty SB odkryte w domu byłego funkcjonariusza wywiadu PRL. Do sprawy odniósł się także Cezary Gmyz (TVP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor Michał Rachoń służby i bezpieczeństwo POLSKA PRL służba bezpieczeństwa Cezary Gmyz

"Zaangażowanie polityczne służy przykryciu osobistych spraw". Pereira o sprawie sędzi Morawiec

- Wobec jakiejś osoby pojawiają się standardowe działania służb takich jak CBA czy prokuratura, a ona zaczyna (...) polityczny rwetes, czyli angażuje się w jakiejś organizacje, działania polityczne i uwaga zaczyna być przekierowywana na to, że zła prokuratura, złe CBA pewnie chce się zemścić za to, że ktoś jest przeciwko tej władzy - mówił w Polskim Radiu 24 szef portalu TVP.info Samuel Pereira, komentując najnowsze informacje dotyczące sędzi Beaty Morawiec.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Samuel Pereira POLSKA sądownictwo sąd Sąd Najwyższy immunitet

"Znów próbuje wywołać w Polsce histerię". Komentatorzy o wpisie Tuska

- Donald Tusk zrobi wszystko, żeby przekonać świat, że rządy PiS we wszystkim są niewłaściwe - powiedział w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein (TVP), komentując ostatni wpis byłego premiera Polski na Twitterze. W dyskusji udział wzięli także: Piotr Cywiński ("Sieci") i Sławomir Jastrzębowski (ekspert ds. wizerunku).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce Donald Tusk pandemia Polskie Radio 24 Michał Rachoń

"Obserwujemy zmianę światowego ładu". Prof. Reginia-Zacharski o wpływie pandemii na funkcjonowanie państw

- Sprawdzają się diagnozy, które stawiano późną wiosną, że COVID-19 wpłynie bardzo istotnie na zmianę ładu uporządkowania świata w kierunku wyhamowania lub pewnej modyfikacji tendencji wyraźnych od lat 90., czyli m.in. globalizacji - powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Michał Rachoń pandemia koronawirus USA Chiny państwo