X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Michał Rachoń

"Sprawa napięć na granicy z Ukrainą zaczęła się wymykać". Prof. Reginia-Zacharski o wycofaniu się wojsk rosyjskich

- Sprawa z perspektywy rosyjskiej zaczęła się, na polu dyplomatycznym, wymykać — tak na antenie Polskiego Radia 24 skomentował sytuację na granicy ukraińsko-rosyjskiej gość "Tematu Dnia" prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina konflikty międzynarodowe Czechy wojsko Michał Rachoń

Prof. Jabłoński: Putin wzmacnia propagandowe przekonanie, że wrogowie zewnętrzni zagrażają stabilności Rosji

- Działania związane z wymyślanymi zamachami na Aleksandra Łukaszenkę i jego rodzinę mają wzmacniać przekonanie, które jest stale aktualne w propagandzie rosyjskiej, że wrogowie zewnętrzni zagrażają stabilności państwa. Putin rzuca w ten sposób swoim rodakom hasło, że trzeba się jednoczyć przeciwko tymże wrogom - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Rosja Władimir Putin

Prof. Ryba o reakcji polskiego rządu po katastrofie w Smoleńsku: skandaliczna i obnażająca "państwo z dykty"

- Wiemy, że główny i jedyny wysiłek rządu Donald Tuska polegał na tym, żeby to przykryć tak, aby ładnie wyszło w sensie politycznej kariery - mówił o wydarzeniach po katastrofie w Smoleńsku Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk katastrofa smoleńska POLSKA Polskie Radio 24 Marek Suski Michał Rachoń Marcin Wikło

Jankowski: Hołownia "zgarnia" to, co jest możliwe i nie wybrzydza

- Nie należy wierzyć w to, że Szymon Hołownia dobiera, wybiera i po wielokroć sprawdza posłów przed ich przejściem do Polski 2050. Raczej "zgarnia" to, co jest możliwe i nie wybrzydza. Co ciekawe, już połowę jego koła poselskiego tworzą byli posłowie Nowoczesnej - powiedział Łukasz Jankowski z Radia WNET.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Szymon Hołownia Sejm partie polityczne

"Poszkodowanym jest także UE". Piotr Nisztor o zarzutach dla Sławomira Nowaka

- Europejska agencja Eurojust koordynuje także przekazywanie dokumentów pomiędzy krajami UE, jej przedstawiciele wiedzą, co się w nich znajduje. Mówienie o spisku przeciwko Sławomirowi Nowakowi czy PO jest całkowicie nieuzasadnione i absurdalne - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sławomir Nowak areszt sąd Michał Rachoń Piotr Nisztor

Film o katastrofie smoleńskiej. Sakiewicz: trzeba pytać, czy pani Kopacz była w stanie, w którym mogła się kontrolować

- Jako dziennikarze mamy prawo pytać, czy pani Kopacz była w stanie, w którym mogła się kontrolować. Przecież takich zdjęć normalny, trzeźwy człowiek nie jest w stanie zrobić, nawet przy zdolnościach intelektualnych pani Kopacz. To niewyobrażalne - powiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz o zdjęciach Ewy Kopacz wykonanych po katastrofie smoleńskiej w prosektorium.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk Ewa Kopacz Antoni Macierewicz POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Tomasz Sakiewicz media Michał Rachoń

Bogdan Pęk: Ewa Kopacz zachowała się niegodnie w stosunku do majestatu śmierci osób reprezentujących Polskę

- Film sprzed tygodnia i produkcja pani Stankiewicz tworzą jedną całość. Postawę ówczesnych rządzących można określić jako dyplomacja zdrady. Osoby kluczowe w tym obszarze doprowadziły do tego, że śledztwo zostało oddane w ręce rosyjskie. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że za tym wszystkim stała decyzja Donalda Tuska - powiedział Bogdan Pęk, były senator.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń katastrofa smoleńska Ewa Stankiewicz Smoleńsk

Prof. Ryba: Adam Bodnar jest ilustracją tego, co lewica postawiła sobie za cel, czyli pochód przez instytucje

- Instytucje, które funkcjonują w naszym życiu społecznym, mają zostać zawładnięte przez ludzi o ideologicznym nastawieniu. Mają oni je wykorzystywać do rewoltowania społeczeństwa, wywracania starego porządku. Wydaje się, że pan Bodnar spełnia taką rolę - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z KUL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar

"Sądownictwo w Polsce traci resztki autorytetu". Prof. Waldemar Paruch o sprawie Sławomira Nowaka

- Mamy konsekwencje widocznego od wielu miesięcy upolitycznienia środowiska sędziowskiego, wyobraźmy sobie taki poziom upolitycznienia wśród lekarzy w dobie pandemii, jak w przypadku sędziów, byłoby to przerażające - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Paruch, politolog (UMCS Lublin).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sławomir Nowak areszt sąd Michał Rachoń

"Były dwie eksplozje, są niepodważalne dowody". Bogdan Pęk o przyczynach katastrofy w Smoleńsku

- To nie jest spekulacja polityczno-techniczna, ale matematyczny, niepodważalny dowód stworzony wg modelu samolotu, nie da się tego obalić. Z modelu wynika ponad wszelką wątpliwość, że były dwie eksplozje, obalono ostatecznie tezę o uderzeniu w brzozę jako powodzie oderwania skrzydła i odwrócenia samolotu, błędach pilotów czy prawidłowym jego naprowadzaniu - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk katastrofa smoleńska POLSKA Polskie Radio 24 Michał Rachoń

Śledztwo smoleńskie. Publicyści zgodnie: to zaniedbanie Tuska i jego ekipy

- Sprawców, którzy przyczynili się czynnie lub biernie do tej tragedii jak nie było, tak nie ma. Konsekwencji też nie ma. Przypuszczam, że pewnie już nie będzie, choćby z powodu przedawnienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci". Gośćmi Michał Rachonia byli także Dawid Wildstein (Telewizja Polska) i Sławomir Jastrzębowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Michał Rachoń polityka Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa smoleńska

"Powinniśmy być ostrożni". Cezary Gmyz o szczepionce Sputnik V

- Niemcy rozważają zakup szczepionki Sputnik V, ale nie wiadomo której. Okazuje się, że jej skład różni się od tego, co podają producenci. Na Słowacji wywołało to już kryzys rządowy - powiedział w Polskim Radiu 24 wieloletni korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT szczepionka Niemcy Rosja Sputnik V Polskie Radio 24 Cezary Gmyz Michał Rachoń COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia

Liziniewicz: Niemcy nie wysyłają nam szczepionek altruistycznie, słowa Pomaskiej są absurdalne

- Słowa Agnieszki Pomaskiej są absurdalne. Niemcy nie wysyłają nam altruistycznie własnych szczepionek. Polska i Niemcy są równorzędnymi partnerami w ramach Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepionka Agnieszka Pomaska koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Jacek Liziniewicz Polskie Radio 24 Michał Rachoń

Siewiereniuk-Maciorowska o słowach Pomaskiej: szczepienia idą dobrze, może to się nie podoba

- Rzeczy niemądre trzeba przemilczeć. To, co mówi pan Szymon Hołownia, to jak się zachowuje on czy pani Agnieszka Pomaska, to przypomina takie powiedzenie, że "jeżeli nie masz do powiedzenia nic mądrego, to się nie odzywaj", bo możesz rozwiać wątpliwości co do własnej inteligencji. W tym przypadku mieliśmy z tym do czynienia - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z dziendobrybialystok.pl. Gościem audycji był także Marian Kowalski (KowalskiTV).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Michał Rachoń Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia COVID-19 koronawirus polityka

Prof. Ryba o wypowiedzi Pomaskiej: myślenie, że Polska jest na łasce Niemiec, kompromituje

- W tle pojawia się myśl, że Niemcy są kimś ważniejszym od pozostałych mieszkańców Europy, a my jesteśmy klientem. Pani poseł nie rozumie nawet, że jej argumentacja w pewien sposób ją obnaża, kompromituje. To myślenie charakterystyczne dla Polski z XVIII w. - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba Agnieszka Pomaska szczepienia koronawirus szczepionka