X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Radosław Fogiel: drzwi do współpracy w Senacie są otwarte

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 08:15
- Liczymy, że opozycja w duchu odpowiedzialności za państwo nie będzie traktowała Senatu jako nowego pola bitwy politycznej i nie będzie stosowała obstrukcji, próbując wykorzystać sytuację do blokowania prac legislacyjnych – mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 16.10.19 Radosław Fogiel: mamy konkretny plan dla Polski
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: PR24/RB

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne i zdobyło w Sejmie 235 mandatów. Konkurencyjna Koalicja Obywatelska – 134 mandaty, KW SLD – 49, PSL – 30, Konfederacja – 11, a Mniejszość Niemiecka – jeden mandat. Zjednoczona Prawica ma również 48 senatorów, ale w izbie wyższej większość zdobyli przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych.

wojciech_kusiński_sasin jacek_1200.jpg
Jacek Sasin: Senat nie zatrzyma realizacji programu PiS

Radosław Fogiel komentował wyniki wyborów do Senatu. - W kilku miejscach zdecydowaliśmy się nie poprzeć kogoś, kto był związany z nami, ale z jakichś powodów uznaliśmy, że jego miejsce nie jest w Prawie i Sprawiedliwości. Tak było na Pomorzu, gdzie senator W. Bonkowski za bardzo niedobre wypowiedzi został usunięty z PiS. Uznaliśmy, że byłoby hipokryzją i czymś niezgodnym z wartościami, którymi się kierujemy, aby popierać jako partia tego kandydata tylko po to, by zdobyć dodatkowy głos w Senacie. Wierność zasadom jest rzeczą ważną w polityce - zaznaczył gość audycji.

- Jeśli chodzi o Sejm zwycięstwo jest bezapelacyjne, natomiast łyżką dziegciu w beczce miodu jest Senat, który można wykorzystywać bardzo negatywnie. Wprawdzie sejmowe projekty koniec końców i tak uzyskają poparcie i trafią na biurko prezydenta, ale przy złej woli można prowadzić w Senacie działania opóźniające – zwracał uwagę poseł i zaznaczył - Mamy konkretny plan dla Polski, mamy program i większość sejmową, która jest go w stanie realizować. Jeżeli któryś z senatorów z list opozycyjnych zachciałby się przyłączyć do realizacji tego planu, to drzwi są otwarte – dodał Radosław Fogiel.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prof. Michał Kleiber: Senat nie będzie miał większego wpływu na realia ustawowe

Rozmawiała Eliza Olczyk

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 16.10.2019

Godzina emisji: 7.15

Czytaj także

Jacek Sasin o składzie rządu: rewolucji organizacyjno-kadrowej nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 13:33
- Wiadomo, że zmieni się centrum decyzyjne rządu, nastąpi instytucjonalne wzmocnienie pozycji premiera. Będzie nowe spojrzenie na strukturę resortów gospodarczych, lepsze określenie kompetencji. Rewolucji organizacyjno-kadrowej w rządzie nie będzie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wicepremier Jacek Sasin (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Michał Kleiber: Senat nie będzie miał większego wpływu na realia ustawowe

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 15:30
- Rola przyszłego Senatu będzie bardzo opiniotwórcza, ale jego wpływ na realia ustawowe nadal pozostanie bardzo mały - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Palade: żadna formacja od 1991 r. nie osiągnęła takiego wyniku jak PiS

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 16:25
- Ze statystycznego punktu widzenia mamy do czynienia z czymś, co nie udało się żadnej formacji od 1991 roku: PiS otrzymało w ujęciu liczebnym najwięcej głosów. Partia zdobyła ponad 8-milionowe poparcie - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Palade, analityk sondaży wyborczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Walczak z "Super Expressu": Grzegorz Schetyna poniósł sromotną porażkę

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 20:00
– Grzegorz Schetyna ustawiał Platformę Obywatelską w wyborach tak, by ugrać jak najwięcej dla siebie. Listy wyborcze były układane pod niego i pod jego przywództwo. Dlatego w pewnym sensie dni lidera PO są policzone – powiedział Tomasz Walczak z „Super Expressu”. Powyborczym komentarzem politycznym podzielił się również Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń