X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Michał Kleiber: Senat nie będzie miał większego wpływu na realia ustawowe

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 15:30
- Rola przyszłego Senatu będzie bardzo opiniotwórcza, ale jego wpływ na realia ustawowe nadal pozostanie bardzo mały - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN.
Audio
  • 15.10.2019 Prof. Michał Kleiber o możliwych scenariuszach powyborczych
  • 15.10.19 Gość PR24: prof. Jacek Reginia-Zacharski
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

- Gdyby okazało się, że w Senacie jest dokładnie po 50 osób, które reprezentują różne stanowiska, to wówczas Senat nie mógłby normalnie funkcjonować - uważa profesor.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Spór o marszałka Senatu. Możliwe scenariusze - od decyzji zwycięzców, po transfer

Sprawa demokracja

Jego zdaniem wynik wyborów powinien być zaakceptowany za granicą. - Duża frekwencja w wyborach to elementarny wymóg demokracji, ale także gwarant większej szansy na zgodę powszechną. Ciekaw jestem jak świat zareaguje na wyniki wyborów w Polsce. Zdecydowana większość Polaków jest za tym, aby utrzymać obecną linię polityczną. Miejmy nadzieję, że Unia Europejska to doceni - zaznaczył. 

east news sejm 1200.jpg
Wiemy, kiedy nowi parlamentarzyści dostaną zaświadczenia o wyborze

- Wyniki wyborów świadczą o tym, że Polska nie jest państwem faszystowskim, jak chcieliby ją widzieć niektórzy ludzie niechętni obecnej władzy. Tymi wyborami została wykazana sprawność funkcjonowania demokracji w Polsce - dodał.

Nowe perspektywy

- Mniejsze ugrupowania będą mogły artykułować swoje poglądy. Wielu z nas uważa, że Polacy są bardzo kłótliwi. Te wybory idą w poprzek tej filozofii. Zapowiada się, że będziemy mieli dużo debat, które mam nadzieję będą spokojne - zauważył.

- Wiele osób, także parlamentarzystów, głosi poglądy obliczone na zyskanie popularności, nawet jeśli jest to popularność krytyczna. To dziwny syndrom demokracji - podsumował prof. Michał Kleiber.

Wyniki wyborów parlamentarnych w Polsce komentował także prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.

Więcej w nagraniach.

Polskie Radio 24/pkr

* * *

Audycja: "Temat Dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel i Mateusz Drozda

Gość: Prof. Michał Kleiber i prof. Jacek Reginia-Zacharski

Data emisji: 15.10.2019

Godzina emisji: 14:36

Czytaj także

Jan Filip Libicki: będę głosował przeciw sprawozdaniu prezes TK

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 11:09
- Ja uważam, że w Trybunale Konstytucyjnym mamy sędziów, którzy są dublerami, mam daleko idące wątpliwości, czy pani prezes Julia Przyłębska jest prawidłowo powołanym na swoje stanowisko prezesem. W sprawie jej sprawozdań i funkcjonowania TK będę głosował przeciwko - mówił w Polskim Radiu 24 senator Jan Filip Libicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Joński: opozycja musi się zjednoczyć w kwestii kandydata na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 14:12
- Metoda liczenia głosów premiuje duże bloki. Lepiej byłoby, gdyby był jeden blok opozycyjny, zdobylibyśmy więcej mandatów. Ale bylibyśmy bardziej wystawieni na ataki - stwierdził Dariusz Joński w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Jaruzelska o opozycji: martwi mnie brak autorefleksji

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 14:43
- Martwi mnie brak autorefleksji, głównie u opozycji, która przegrywa kolejne wybory, a przekaz jest taki, że "właściwie trochę wygraliśmy" - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Jaruzelska, radna Warszawy. 
rozwiń zwiń