X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Sasin: Senat nie zatrzyma realizacji programu PiS

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 08:56
Jacek Sasin powiedział w "Sygnałach dnia", że w nowej kadencji parlamentu PiS może spróbować porozumieć się z senatorami spoza swojego ugrupowania. Rządząca partia nie uzyskała większości w nowym Senacie. Wicepremier podkreślił, że nie zakłada, aby nowy Senat chciał blokować wszystkie ustawy przygotowane przez PiS.
Audio
  • Wicepremier Jacek Sasin o wynikach wyborów parlamentarnych i zmianach w rządzie (Rozmowa dnia/Jedynka)

- Z wyborów na wybory PiS cieszy się poparciem coraz większej liczby Polaków. Tym razem jest to już ponad 8 milionów, więc jest to absolutny rekord - mówił w "Sygnałach dnia" Jacek Sasin. Wicepremier zapytany w radiowej Jedynce, w jakim stopniu jest zadowolony z wyniku wyborów parlamentarnych, odpowiedział, że jest "zdecydowanie" z nich zadowolony.

Kaczyński 1200 pap.jpg
Prezes PiS: otrzymaliśmy legitymację, by kontynuować dobrą zmianę

- Naprawdę nie można było oczekiwać nic więcej, niż to, co nam się udało zrobić. Przecież to jest zdarzenie bez precedensu, że nie dość, że partia Prawo i Sprawiedliwość drugi raz z rzędu osiąga coś, co się nigdy nikomu nie udało w III Rzeczypospolitej, czyli samodzielna większość w parlamencie, i to jeszcze ze zdecydowanie lepszym wynikiem niż 4 lata temu, bo o 6 punktów procentowych - podkreślił.

"Premierem pozostaje Mateusz Morawiecki"

- Nie należy spodziewać się rewolucji, jeśli chodzi o konstrukcję rządu, także kadrową, ale na pewno nie będzie to rząd taki sam, jak ten który znamy w tej chwili - mówił wicepremier. - Premierem pozostaje Mateusz Morawiecki. Tutaj się nic nie zmienia. Byłoby czymś nieracjonalnym, gdybyśmy dzisiaj myśleli o zmianie układu rządowego - zapewnił.

"Mam nadzieję na jakieś opamiętanie ze strony opozycji"

Na uwagę, że łyżką dziegciu w tej beczce miodu są wyniki wyborów do Senatu, gdzie PiS nie zdobył większości, Jacek Sasin odparł, że można się było tego spodziewać. - Opozycja nie udawała w tych wyborach senackich, tak jak w sejmowych, że "różni się". To był rzeczywiście jeden monolityczny blok w całej zjednoczonej opozycji - zauważył wicepremier.

Jacek Sasin zapowiedział, że w nowej kadencji parlamentu Prawo i Sprawiedliwość może spróbować porozumieć się z senatorami spoza swojego ugrupowania. Rządząca partia nie uzyskała większości w nowym Senacie - wywalczyła 48 mandatów. Opozycja i niezależni kandydaci będą mieli w sumie 52 mandaty.

Wicepremier podkreślił, że nie zakłada, aby nowy Senat chciał blokować wszystkie ustawy przygotowane przez Prawo i Sprawiedliwość. - Mam nadzieję na jakieś opamiętanie ze strony opozycji - mówił Jacek Sasin.

43,59 procent głosów i 235 mandatów

W wyborach do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 43,59 procent głosów i obejmie 235 mandatów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,40 procent i 134 mandatami. Podium zamyka lewica z wynikiem 12,56, wprowadzi do Sejmu 49 posłów. Próg wyborczy przekroczyły też Polskie Stronnictwo Ludowe i Konfederacja. W sejmowych ławach zasiądzie odpowiednio 30 i 11 ich przedstawicieli. Jeden mandat przysługuje mniejszości niemieckiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jacek Sasin (wicepremier)

Data emisji: 15.10.2019

Godzina emisji: 7.14

mg

Czytaj także

Wicepremier: głosowanie na PiS to głosowanie na demokrację

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 09:22
– Trzeba patrzeć, co jest dobre dla naszego kraju i w tym kierunku musimy pracować – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Jacek Sasin, wicepremier, szef komitetu stałego Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: mogą nastąpić pewne korekty w konstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 22:09
- Po wyborach rząd nie będzie ani nowy, ani taki sam jak dotychczas. Pewne korekty w konstrukcji rządu mogą nastąpić, takiego nowego przemyślenia konstrukcji potrzeba w obszarze resortów gospodarczych - powiedział wicepremier Jacek Sasin.
rozwiń zwiń