X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spotkanie szefa NATO z Andrzejem Dudą. "Atmosfera podwyższonej temperatury"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 19:35
- To dobra informacja, że szef NATO spotyka się z prezydentem Andrzejem Dudą - powiedziała w "Debacie dnia" na antenie Polskiego Radia 24 Edyta Hołdyńska z "Sieci". Tomasz Truskawa ze "Stowarzyszenia Wolnego Słowa" stwierdził zaś, że to spotkanie jest ważne. - Odbywa się ono w atmosferze podwyższonej temperatury w stosunkach międzynarodowych - dodał.
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i prezydent Polski Andrzej Duda
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i prezydent Polski Andrzej DudaFoto: Andrzej Hulimka/FORUM

Na czwartek zaplanowane jest spotkanie na najwyższym szczeblu. W Brukseli spotkają się szef NATO Jens Stoltenberg i prezydent Andrzej Duda, który jest także polskim zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. 

- To dobra informacja, że szef NATO spotyka się z prezydentem Andrzejem Dudą, choć nie jest teraz planowane wdrożenie art. 4. NATO - uznała Edyta Hołdyńska z "Sieci".

Artykuł 4. Paktu Północnoatlantyckiego

Przypomnijmy, że wcześniej prezydent w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl mówił o tym, że kraje Bałtyckie i Polska są umówione na ewentualność użycia artykuł 4. Paktu Północnoatlantyckiego, który mówi o zagrożeniu terytorialności krajów członkowskich.

- Jeżeli spojrzeć na to, co też obejmuje artykuł 4., czyli konsultacje państw sojuszniczych, to już się dzieje - powiedziała Edyta Hołdyńska.

Ambasador RP przy NATO Tomasz Szatkowski w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl powiedział, że przekazuje informacje na bieżąco dotyczące tego, co się dzieje przy naszej wschodniej granicy z Białorusią.

- De facto wymiana informacji jest - podsumowała publicystka.

Dziennikarka przypomniała, że wojska Wielkiej Brytanii stacjonują w Polsce. Jak przekazała autorka wywiadu z ambasadorem RP przy NATO dla telewizji wPolsce.pl "to było wyłącznie z inicjatywy brytyjskiej, dlatego tym bardziej ten gest należy docenić. Polska tego nie oczekiwała".

Ważne spotkanie w Brukseli

Tomasz Truskawa ze "Stowarzyszenia Wolnego Słowa" stwierdził, że spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem NATO jest ważne.

Odbywa się ono w atmosferze podwyższonej temperatury w stosunkach międzynarodowych - stwierdził.

Gość Krzysztofa Świątka odniósł się w audycji też do możliwości ataku sił rosyjskich na Ukrainę

- Byłbym bardzo sceptyczny - powiedział. - Gdyby ktoś mnie zapytał o możliwość ataku na Donbas i sąsiadujące z nim tereny bowiem różnych powodów, chociażby możliwości użycia wojsk powietrznodesantowych okres zimowy nie jest najlepszy ze względu na możliwości dokonywania desantów zarówno powietrznych, jak i morskich - uzasadnił.

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
48:00 PR24_mp3 2021_11_24-18-08-50.mp3 Edyta Hołdyńska i Tomasz Truskawa o spotkaniu szefa NATO z prezydentem Andrzejem Dudą ("Debata dnia")

***

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Edyta Hołdyńska (Sieci), Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa)

Data emisji: 24.11.2021

Godzina: 18:06

bf

Czytaj także

"Poprzemy Polskę, jeśli zajdzie potrzeba". Przywódcy państw bałtyckich o uruchomieniu art. 4 NATO

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 16:47
Kraje bałtyckie są gotowe poprzeć decyzję Polski o uruchomieniu artykułu 4. Traktatu Północnoatlantyckiego. Mówił o tym dziś prezydent Litwy Gitanas Nauseda na wspólnej konferencji prasowej z prezydentami Łotwy Egilsem Levitsem i Estonii Alarem Karisem. W poniedziałek w Wilnie odbył się szczyt prezydentów trzech krajów bałtyckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artykuł 4. NATO. Dr Wojciech Lorenz: odwołanie się do niego wskazuje, że sytuacja jest groźna

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 19:25
Kraje bałtyckie są gotowe poprzeć decyzję Polski o uruchomieniu artykułu 4. NATO. Mówił dziś o tym prezydent Litwy Gitanas Nauseda na wspólnej konferencji prasowej z przywódcami Łotwy Egilsem Levitsem i Estonii Alarem Karisem. Dziś w Wilnie odbył się szczyt prezydentów trzech krajów bałtyckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjskie wojsko wesprze polskie służby na granicy. Michał Karnowski: lepsze to niż telefony z Berlina

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 13:54
- Lepszy taki symbol niż telefony z Berlina ponad głowami Polski do Moskwy i Mińska. Brytyjczycy widzą sytuację w odpowiedniej skali i widzą, że Polska sobie radzi, ale zdecydowali się taki gest wsparcia wysłać - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Karnowski, tygodnik "Sieci" i portal wPolityce.pl
rozwiń zwiń