X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Współpracujemy ramię w ramię". Brytyjski sekretarz obrony o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 14:04
Polska i Wielka Brytania zawsze będą stały ze sobą ramię w ramię i zawsze będą ze sobą współpracować - zapewnił sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace w Bemowie Piskim (woj. warmińsko-mazurskie). Dodał, że oba państwa nie dopuszczą, by sytuacja na granicy Polski z Białorusią zaogniła się.
Ben Wallace i Mariusz Błaszczak
Ben Wallace i Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Ben Wallace na konferencji prasowej w Bemowie Piskim powiedział, że bliska współpraca pomiędzy Wielką Brytanią i Polską, "która się materializuje", może być "przygodą na jedną noc" albo może to być bardzo długie, wieloletnie małżeństwo. - Patrząc na wiele lat naszych wspólnych doświadczeń, nasze relacje to właśnie takie długie, bardzo dobre małżeństwo - powiedział.

błaszczak 1200 pap (1).jpg
Szef MON: do Polski przyjedzie kompania wojsk inżynieryjnych z Wielkiej Brytanii

"Nie dopuścimy do zaognienia sytuacji

Brytyjczyk, mówiąc o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, ocenił, że jest to świadoma próba destabilizowania nie tylko Polski, Łotwy i Litwy, ale też całej Europy, po to by ją osłabić. - Najlepszy sposób, żeby na to odpowiedzieć, to współpracować ze sobą ramię w ramię, nie tylko w ramach NATO, ale też jako dobrzy przyjaciele i partnerzy - ocenił.

Posłuchaj
00:17 Wallace PL IAR.mp3 Ben Wallace: najlepszym sposobem, by na to odpowiedzieć, jest współpraca. Nie tylko w ramach NATO, ale po prostu jako dobrzy przyjaciele i partnerzy, by wysłać sygnał, że na to nie pozwolimy. Apelujemy do Białorusi, aby zaprzestała tej obrzydliwej próby wykorzystywania ludzi jako broni, która ma destabilizować poszczególne kraje (IAR)

- Zdecydowanie nie dopuścimy do tego, aby sytuacja na granicy zaogniała się jeszcze bardziej. Apelujemy do Łukaszenki, aby zaprzestał tej obrzydliwej próby wykorzystywania ludzi jako broni, którzy są pchani na granicę w imię wcześniej skalkulowanego przez niego interesu - podkreślił.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:33 Błaszczak UK IAR.mp3 Mariusz Błaszczak: niedługo do Polski przyjedzie kompania wojsk inżynieryjnych z Wielkiej Brytanii. Ich zadaniem będzie m.in. naprawa tymczasowego ogrodzenia (IAR)

Współpraca przemysłu zbrojeniowego

Wallace ocenił też, że oferta dotycząca współpracy przemysłu zbrojeniowego pomiędzy państwami jest bardzo istotna dla Wielkiej Brytanii.

granica free 1200 wot silnewsparcie_strazy_granicznej_08 (1).jpg
Migranci forsowali granicę przy pomocy petard i laserów. Rzecznik SG: pomagają im służby białoruskie

- Nie chcemy być postrzegani jako partner, który tylko sprzeda produkt. Chcemy, żeby dzięki współpracy w ramach przemysłu obronnego Polska zdobyła nowe zdolności, nowe technologie, aby stworzyć w Polsce nowe miejsca pracy, aby polski przemysł obronny mógł być jeszcze lepszy, i aby mógł zapewnić bezpieczeństwo nie tylko Polsce, ale też wszystkim sojusznikom. (...) Polska i Wielka Brytania zawsze będą stały ze sobą ramię w ramię i zawsze będą ze sobą współpracować - zapewnił.

jmo

Czytaj także

Brytyjskie wojska mają pomóc umacniać granicę. Szef MON: rozpoczął się rekonesans

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 13:22
Na granicy polsko-białoruskiej rozpoczął się rekonesans przed wsparciem wojsk inżynieryjnych Wielkiej Brytanii - poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń