X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niebezpieczne zdarzenie na granicy. Wiemy, co z rannym polskim żołnierzem

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 17:40
Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że żołnierz, który został ranny na granicy polsko-białoruskiej został już opatrzony i wrócił do miejsca zakwaterowania. Podkreślał, że do tego typu ataków dochodzi codziennie, co świadczy o tym, iż sytuacja na granicy z Białorusią wciąż jest niestabilna.
Wojciech Skurkiewicz:  żołnierz ranny na granicy wrócił do miejsca zakwaterowania
Wojciech Skurkiewicz: żołnierz ranny na granicy wrócił do miejsca zakwaterowaniaFoto: Twitter.com/@MON_GOV_PL

Mężczyzna doznał obrażeń głowy podczas próby nielegalnego wdarcia się na terytorium Polski przez grupę nielegalnych migrantów w Mielniku. Napastnicy obrzucili kamieniami i kawałkami drewna funkcjonariuszy i żołnierzy ochraniających granicę.

Wojciech Skurkiewicz podkreślil, że do tego typu ataków dochodzi każdego dnia, co najlepiej świadczy o tym, iż sytuacja na granicy z Białorusią wciąż jest niestabilna.

Dodał, że w wyniku tych zdarzeń polscy żołnierze doznają różnych urazów i jest to wyzwaniem i problemem dla polskiej armii. Podkreślił, że mimo tego polscy żołnierze będą bronić terytorium Rzeczpospolitej i nie dopuszczą do tego, aby migranci przechodzili przez granicę Polski.

Niepokojące dane

Straż Graniczna przekazała, że minionej doby odnotowano 267 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Od początku roku było ich ponad 36 tysięcy.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku miały wczoraj tj.23.11 miejsce dwie siłowe próby przekroczenia granicy. 40-osobowe grupy agresywnych cudzoziemców atakowały polskie służby rzucając kamieniami, konarami drzew, użyte były również granaty hukowe.

Zobacz także: rzecznik MSZ Łukasz Jasina w "Sygnałach dnia"

Zobacz także:

es

Czytaj także

Podawał się za obywatela Niderlandów. Zatrzymano mężczyznę posługującego się fałszywymi dokumentami

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 16:08
W ostatnich dniach w jednej z grup cudzoziemców, która próbowała wedrzeć się siłowo na teren Polski, zidentyfikowano mężczyznę, posługującego się dokumentami wydanymi na obywatela Niderlandów - poinformował w piątek na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak hybrydowy będzie trwał kolejne miesiące? Szef MON: musimy być na to przygotowani

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 10:53
- Scenariusz wojny hybrydowej to scenariusz rozpisany na długi czas. Musimy się przygotować na to, że problem na granicy będzie istniał przez kolejne miesiące - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak, podkreślając, że Alaksandr Łukaszenka szuka "innej możliwości ataku hybrydowego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Kamiński: Łukaszenka będzie musiał się cofnąć

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 21:41
- Jestem przekonany, że nasza konsekwentna polityka i wsparcie międzynarodowe doprowadzi do tego, że migranci wrócą do swoich domów. Aleksander Łukaszenka krok po kroku będzie musiał się cofnąć - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, komentując kryzys na wschodniej granicy.
rozwiń zwiń