X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Bronisław Wildstein: dorobek Rafała Trzaskowskiego to wzrost opłat i ideologizacja Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 19:40
- Dorobek Rafała Trzaskowskiego polega na tym, że radykalnie rosną ceny usług miejskich, że problemy, które miały być rozwiązane, nie są rozwiązywane, że następuje ideologizacja i wydawanie pieniędzy na bardzo wątpliwe projekty ideologiczne - mówił w Polskim Radiu 24 pisarz i publicysta Bronisław Wildstein. Gościem "Debaty dnia" był także redaktor naczelny "Sieci" Jacek Karnowski.
Audio
  • Publicyści komentują zmianę kandydatury PO w wyborach prezydenckich ("Debata dnia" / PR24)
Rafał Trzaskowski na warszawskiej paradzie równości w 2018 roku
Rafał Trzaskowski na warszawskiej paradzie równości w 2018 rokuFoto: Grzegorz Banaszak/REPORTER

W Piątek przedstawiciele Platformy Obywatelskiej poinformowali, że nowym kandydatem tej partii w wyścigu prezydenckim będzie Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy. Wcześniej o swojej rezygnacji poinformowała Małgorzata Kidawa-Błońska. W Polskim Radiu 24 te wydarzenia komentowali publicyści: Jacek Karnowski i Bronisław Wildstein.

pap budka 1200.jpg
Dyrektor Biura Prezydialnego PiS: PO z pogardą traktuje swoich wyborców

Rezygnacja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Jacek Karnowski stwierdził, że Platforma Obywatelska od początku grała na to, aby wybory zostały przełożone właśnie po to, by zmienić kandydata w wyborach prezydenckich. Zapytany o to, dlaczego Małgorzata Kidawa-Błońska została wycofana, stwierdził, że okazała się kandydatem, który nie udźwignął swojej roli. - Ona "na papierze" miała pewne predyspozycje: kobieta, doświadczona, pełniła szereg funkcji publicznych. Nie kojarzyliśmy jej wcześniej z jakąś bezradnością w wystąpieniach publicznych. To było wielkie zaskoczenie - mówił dziennikarz.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Są w nim rozsądne założenia". Jan Filip Libicki o projekcie ustawy dot. wyborów prezydenckich

Bronisław Wildstein stwierdził, że zdumiewający był wybór "tak nieudolnej kandydatki". Jak podkreślił - nikt nie wiedział, że Małgorzata Kidawa-Błońska tak źle sobie poradzi. Ale została ona wybrana przez partię, w której powinno być to wiadome. Podkreślił, że to właśnie w związku z tym PO tak walczyło o zmianę terminu wyborów, które także w piątek Borys Budka, ogłaszając nowego kandydata, nazywał mianem nielegalnych i niekonstytucyjnych. - To dość uderzające. Ten paradoks odbija się w tych sformułowaniach. "Mamy taką wspaniałą kandydatkę, jesteśmy tacy jej wdzięczni, dlatego z niej rezygnujemy" - mówił publicysta.

Co niesie za sobą Rafał Trzaskowski?

debata mid-20515342 1200.jpg
Platforma Obywatelska zmienia kandydata. Czarnek: każdy lepszy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Jak podkreślił Jacek Karnowski, głównym obciążeniem Rafała Trzaskowskiego jest jego wyniosłość i pretensjonalność. Zaś mówiąc o jego zadaniach, podkreślił jedno, najważniejsze. - Rafał Trzaskowski ma jedno zadanie, zasadnicze - uratować Platformę, która jest bardzo poważnie zagrożona przez projekt Szymona Hołowni. On już buduje struktury, ogłosił, że założył 18 biur regionalnych. Tego się nie robi w kampanii prezydenckiej, to nie ma sensu. On to robi, żeby założyć partię - mówił redaktor naczelny tygodnika "Sieci".

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Prof. Chwedoruk: możliwość tradycyjnego głosowania stonuje negatywne emocje

Bronisław Wildstein został zapytany o osiągnięcia Rafała Trzaskowskiego, którymi mógłby się pochwalić w kampanii prezydenckiej. - To jest oczywiście pytanie retoryczne. Jego dorobek polega na tym, że radykalnie rosną ceny usług miejskich, że problemy, które miały być rozwiązane, nie są rozwiązywane, że następuje ideologizacja i wydawanie pieniędzy na projekty ideologiczne, bardzo wątpliwe, które się dzieją bez konsultacji z najbardziej zainteresowanymi - stwierdził pisarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Goście: Jacek Karnowski ("Sieci"), Bronisław Wildstein (pisarz, publicysta)
Data emisji: 15.05.2020
Godzina emisji: 18.06

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Henryk Domański: Andrzej Duda wygra wybory bez względu na termin

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 14:37
- Nic nie wskazuje na to, by poparcie dla Andrzeja Dudy miało ulec obniżeniu. Przełożenie się ewentualnej recesji na negatywne oceny dla prezydenta i obozu rządzącego wydaje mi się mało prawdopodobne - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PSL: sympatycy PO będą głosować na Władysława Kosiniaka-Kamysza

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 18:51
- Dziś uważam, że wielu sympatyków Platformy Obywatelskiej zagłosuje na Władysława Kosiniaka-Kamysza, który przede wszystkim ma program, mówi o nim bardzo zdecydowanie, spokojnie i wiarygodnie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL-u Jarosław Rzepa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy paletę znakomitych polityków". Myrcha o możliwej zmianie kandydata KO w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 08:31
- Będą rozpisane nowe wybory i Koalicja Obywatelska będzie do nich szła ze swoim kandydatem na prezydenta. Jednak spekulacje dotyczące tego tematu są kompletnie niepotrzebne. Pani Kidawa-Błońska nie zapowiedziała rezygnacji, nie stwierdziła, że nie startuje. Te dyskusje biorą się trochę z niczego - powiedział Arkadiusz Myrcha z KO, komentując informacje o możliwości zmiany kandydata w wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń