X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krzysztof Świątek

Łukasz Jankowski: centralna energetyka nie będzie zdolna do wejścia w rewolucje przemysłu 4.0

- Centralna energetyka nie będzie zdolna do wejścia w rewolucję przemysłu 4.0. Istnieje obawa, czy niewejście w tę rewolucję, to nie jest zepchnięcie naszej gospodarki na boczny tor - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet). Gościem audycji był również Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ekologia GOSPODARKA gospodarka polska energetyka Krzysztof Świątek energia elektryczna podwyżki cen Unia Europejska przemysł przemysł 4.0

"Ona nie stoi w sprzeczności z polską konstytucją". Marek Balt o rezolucji PE ws. osób LGBTIQ

- Tu nie chodzi o naruszenie suwerenności, bo nikt nie zagraża naszemu bezpieczeństwu. Tutaj Parlament Europejski chce ochrony i wsparcia dla osób, które po prostu mają inny światopogląd czy inne preferencje seksualne - mówił w programie "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia europoseł Lewicy Marek Balt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica LGBT Parlament Europejski Unia Europejska rodzina Polska w Unii Europejskiej Krzysztof Świątek

Paszkowski o stanie wyjątkowym przy granicy z Białorusią

- Dla mieszkańców tamtych rejonów liczy się bezpieczeństwo. To jest podstawa życia na tamtym obszarze. Na pewno byli zaniepokojeni tym, że jakieś grupy migranckie przemykały się przez granicę Polski - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, odnosząc się do reakcji mieszkańców miejscowości objętych stanem wyjątkowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo stan nadzwyczajny Krzysztof Świątek

Kasprzyk: niepodległa Polska nigdy nie zrzekła się odszkodowań i reparacji wojennych od Niemców

- Od kilku lat temat reparacji wojennych, wyliczenia strat wojennych jest stawiany i mam nadzieję, że kiedyś znajdzie swój pozytywny finał - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Odnosił się także do kwestii odbudowy zniszczonego przez Niemców Pałacu Saskiego.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Pałac Saski II wojna światowa reparacje wojenne POLSKA HISTORIA społeczeństwo Warszawa Krzysztof Świątek

"Stygmatyzuje swoich przeciwników". Wikło o słowach Tuska w Gołdapi

- Donald Tusk nie szanuje ludzi, pokazuje, jaki jest naprawdę, byłbym nawet skłonny powiedzieć, że nie lubi ludzi - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak z Radia Gdańsk. - Grubą kreską narysowany jest plan bardzo jasnego podziału, stają naprzeciw siebie dwie wizje Polski: zaangażowanej, społecznej, niedzielącej ludzi - Jarosław Kaczyńskiego i tej, opartej na mocnych stwierdzeniach, kastowości i wskazywaniu grup niewartych uwagi - Donalda Tuska - oceniał Marek Wikło z "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek Marcin Wikło polityka POLSKA Donald Tusk opozycja

Andrzej Adamczyk: oddajemy do użytku kolejny odcinek A1

- Do końca wakacji pojedziemy dwoma pasami autostrady A1 na ponad 80-kilometrowym odcinku. (...) Wyobraźmy sobie trzy jezdnie, pas awaryjny w każdym kierunku na trzech czwartych 80-kilometrowego odcinka autostrady A1 do końca roku - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Świątek infrastruktura Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury GOSPODARKA drogi Polski Ład autostrada a1

Prezes NIK straci immunitet? Fogiel: zarzuty są poważne. Liczę, że większość komisji będzie za jego uchyleniem

- Zarzuty wobec prezesa Banasia są znane od dłuższego czasu i są one poważne. Są nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych, jest niemożliwe wykazanie i udowodnienie źródeł dochodu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel PiS Sygnały Dnia Krzysztof Świątek NIK Marian Banaś

"Premier miał konkretne powody". Stanisław Karczewski o dymisji wiceminister rozwoju z Porozumienia

- Nie jestem w stu procentach przekonany, że Jarosław Gowin pozostanie w rządzie, ale myślę, że Zjednoczona Prawica będzie dalej funkcjonowała, że jest to przejściowy zakręt, ponieważ jest to kryzys, który pokonamy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Stanisław Karczewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Karczewski Jarosław Gowin Ministerstwo Rozwoju Mateusz Morawiecki Krzysztof Świątek

"Dziwi mnie jego postępowanie, wcześniej pod Polskim Ładem się podpisał". Publicysta o Gowinie

- Nie bardzo rozumiem, w co gra dzisiaj Jarosław Gowin. Nastąpiła zmiana o 180 stopni. Jeżeli jakieś rozwiązania mu się nie podobały, to czemu nie słyszeliśmy o tym wcześniej? - pytał w Polskim Radiu 24 Kamil Kwiatek (wpolityce.pl). Gościem "Debaty dnia" był także Maciej Naskręt (Radio Gdańsk).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka opozycja Platforma Obywatelska Krzysztof Świątek Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin zjednoczona prawica Polski Ład podatki

"Punkt sporny może zniknąć". Fogiel o Izbie Dyscyplinarnej

- Jeżeli dokonujemy oceny pewnych rozwiązań i widzimy, że można znaleźć lepsze, to dlaczego nie mielibyśmy tych lepszych rozwiązań nie zastosować? To podejście zupełnie racjonalne - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, odnosząc się do ewentualnych zmian dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja debata Krzysztof Świątek